Lacul din PARCUL IOR

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Avatar utilizator
tai_pan28
Mesaje: 238
Membru din: Dum Iul 08, 2012 13:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de tai_pan28 »

N-o sa mearga. Cetatenii sectorului 3 vor organiza patrule pentru a depista pescarii care se infiltreaza pentru a pescui undercover in acest paradis, sau si mai bine zis delta din Sectorul 3 (in devenire). :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Adrian
Friends Carp Team

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de RazvanG »

Este foarte simplu de ce s a luat aceasta decizie: sectorul 3 este cel mai frumos și cel mai îngrijit sector al capitalei și este normal sa fie protejat. Dacă s ar da acceptul sa pescuiască toată capitala, în nici doua luni am sta cu botu pe labe și am fluiera a pagubă. S a dorit prin acest fel protejarea acestui lac

Avatar utilizator
tai_pan28
Mesaje: 238
Membru din: Dum Iul 08, 2012 13:18
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de tai_pan28 »

Eu sunt curios cum va merge C&R dacă se pescuieste pe toata balta. Ar trebui o armată de paznici ca sa nu se fure peste. Mai ales seara si in weekend cand e aglomerație în tot parcul.
Adrian
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Albert
pescar de competitie
Mesaje: 2295
Membru din: Lun Aug 23, 2010 17:56
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de Albert »

Negoita se pregateste asiduu sa devina sef peste tinutul secuiesc :)) Cobai: minunatii cetateni din mirobolantul tinu..aaa sector 3 si restul bucurestenilor pe post de rumani:)))
Paine se poate lua din sector daca nu vorbesti negoiteasca?:)

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de gabi1 »

Anul viitor împrejmuiește sect.3 cu gard și pune bariere(la Vergului are deja) precum vericu' Mazăre!!! :wink:
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
Neacsu Mircea
Mesaje: 517
Membru din: Joi Mar 24, 2011 19:56

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de Neacsu Mircea »

Poate pescui orcine arat timp cat are abonament nu conteaza sector, localitate,nationalitate se lucreaza intens o sa revin cu detalii
Vice Campion National 2014

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de George-Alexandru »

Abia astept!:)))


In urma cu 3 saptamani am fost cu fata cu hidrobicicleta pe lac,normal ca pedaland eram cu ochii doar doar zaresc un crap sau un banc de crapi.stiu ca sunt pt ca m am nascut in zona parcului si mi am petrecut mult timp pe malul lui.

In final am reusit sa vad in zona insulei salbatice pe un culoar mai lat in bradis,silueta unui crap la 2..3 kg si mare mi a fost mirarea tot in aceea zona sa mai treaca un crap pe sub hidrobicileta...asta ultimul era crap in toata regula 8..poate 10 kg. :D
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de dancalinescu »

Eu am vazut o gramada de novaci la cca 2 m de mal si cateva trilioane de somotei african. :D

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14694
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de gor965 »

dancalinescu scrie:..... si cateva trilioane de somotei african. :D
Era bine daca erau somni africani, ca au carnea gustoasa si cresc mari ... din pacate lumea confunda somnul african cu somnul pitic, asta din urma fiind pe cat de mic pe atat de daunator.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

dancalinescu
Mesaje: 242
Membru din: Lun Aug 03, 2015 13:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Lacul din PARCUL IOR

Mesaj de dancalinescu »

Trebuie sa marturisesc ca nu ma pricep la alte specii de peste in afara de crap si caras.
Eu ma refeream mai sus la somoteii aia grosi cat oltenescul si lungi cat palma care merg prin apa grupati cu sutele si mananca tot ce prind...

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”