SULIMANU 2014

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de petre iulian »

petcuvicto scrie:
petre iulian scrie:Daca nu esti acolo Dane ,intr-o luna nu mai este nici un peste :wink:

Iulica, crezi ca Dan este "Superman" ?
--------

nu cred dar cat era el acolo nu se fura peste asa mult ...dupa plecare s/a facut macel mana-n mana cu paza :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de Dan Marinita »

petre iulian scrie:
petcuvicto scrie:
petre iulian scrie:Daca nu esti acolo Dane ,intr-o luna nu mai este nici un peste :wink:

Iulica, crezi ca Dan este "Superman" ?
--------

nu cred dar cat era el acolo nu se fura peste asa mult ...dupa plecare s/a facut macel mana-n mana cu paza :wink:
Multumesc Iulian
daca voi mai ajunge la Sulimanu balta va inflorii :D din nou asta va jur stiu bine ce trebuie facut acolo mai ales acum (dupa exil) :D :D
Victoras are dreptate nu sunt SUPERMAN dar acolo trebuie sa faci fata zonei :idea: :D si nu in ultimul rand sa iti placa ceea ce faci.
Victore ai avut dreptate ca la o balta trebuie sa fie o paza severa si bine organizata ca de bagat peste nu e greu poate oricine sa face asta.
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de Dan Marinita »

Vladut Mateianu scrie:Vor fi lunar concursuri, cu taxe mici si medii.
Se vor gasi solutii si ca pestii sa ramana in balta, stati linistiti !
Vladute vreau si eu sa organizez ceva in toamna daia te-am intrebat
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

florian
Mesaje: 832
Membru din: Mar Feb 26, 2008 18:48
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de florian »

Vladut Mateianu scrie:
florian scrie:sa inteleg ca Vladut Mateianu va fi noul administrator al baltii Sulimanu?
nu.
dar cine se va ocupa de balta daca nu este secret?se va schimba si proprietarul?balta va mai numai pentru concursuri?
vladut mateianu va avea exclusivitate la concursuri pe aceasta balta?

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de popescu59 »

Vad ca nu s-a retinut Dl Mateianu nu se va mai ocupa de organizarea concursurilor in 2014 .Este mult prea ocupat pentru a se mai tine de concursuri.
De concursuri se va ocupa CS. Senior Crap clubul infintat de Dl Mateianu . Organizatorul concursurilor este Dl George Iorga ( Mondialu) si echipa condusa de dumnealui. Dl Mateianu este persoana din umbra care supervizeaza concursurile organizate de acest club . :? :? :?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de Vladut Mateianu »

florian scrie: dar cine se va ocupa de balta daca nu este secret?se va schimba si proprietarul?balta va mai numai pentru concursuri?
vladut mateianu va avea exclusivitate la concursuri pe aceasta balta?
balta va ramane a lui dan bittman, are un plan de populare si de extindere ptr 2014, voi posta cand va fi totul concretizat.
nu exista nicio exclusivitate, poate organiza concursuri oricine doreste.
ptr 2014 cs senior crap are in plan circa 20 concursuri, cu 2 echipe distincte de organizare. deci se vor putea organiza cate 2 concursuri simultan.

ps la party cup vreau sa fiu participant activ ! :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de Cristi Y »

Vladut Mateianu scrie:ps la party cup vreau sa fiu participant activ

deja rezerv si eu un loc , poate facem echipa ...old boys !! :D :D
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de Victoras Petcu »

Iulica, crezi ca Dan este "Superman" ?

--------

"nu cred dar cat era el acolo nu se fura peste asa mult ...dupa plecare s/a facut macel mana-n mana cu paza " :wink:

"Multumesc Iulian
daca voi mai ajunge la Sulimanu balta va inflorii :D din nou asta va jur stiu bine ce trebuie facut acolo mai ales acum (dupa exil) :D :D
Victoras are dreptate nu sunt SUPERMAN dar acolo trebuie sa faci fata zonei :idea: :D si nu in ultimul rand sa iti placa ceea ce faci.
Victore ai avut dreptate ca la o balta trebuie sa fie o paza severa si bine organizata ca de bagat peste nu e greu poate oricine sa face asta."


Am spus ca nu este greu sa faci o " balta de top " daca te tine buzunarul !!!!!
Ce este cel mai greu este ca sa o mentii in top !!!!!
Parerea mea in cazul "Sulimanul" este ca chiar daca ai fi fost tu acolo, lucrurile cam tot asa ar fi stat !!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de Victoras Petcu »

- La inceput paznicii isi vad de "treaba", adica nu fura sau daca o fac, o fac mai "subtire" pentru ca trebuie sa treaca o perioada de tatonare ( cam intre 6luni de zile - 12 luni de zile ) pina sa inceapa ca sa "devalizeze" !!!!!
-In aceasta perioada de tatonare (6luni de zile - 12 luni de zile) paznicii, au timpul necesar pentru as face destule "ideii" si un plan de "furat" sau de "a pune botul", tinind seama de unele lucruri :

-Perioada in care administratorul este prezent pe balta,
-Perioada si orele in care se fac controale de catre administrator, etc !!!!!

- Daca ai un paznic de mare incredere, dupa "perioada de tatonare" sa fi sigur ca nu va trece mult timp si va fi de acord si el cu ceilalti paznici si vor cadea la o intelegere (mai ales daca toti paznicii sint din acelas sat) !!!!!
-Sint paznicii care baga plase si fura ,dar majoritatea paznicilor nu baga plase, ei se inteleg cu braconierii si in schimbul unor sume de bani, ai lasa sa bage plase !!!!!
-Paznicii ajung sa puna si cite o "coada" dupa administrator (daca "lucrarea"este mare) ,dar de regula pun cite un om de a lor sa pazeasca intrarile spre balta,iar daca unul dintre ei observa "ceva" anunta imediat prin telefon................................ !!!!!


Dane cred ca ti-am spus destul ca sa faci in continuare afirmatii cind este vorba despre mine de genul :

-"noi nu am marit taxele in 2013",taxele ramin cele din 2012" (eu am marit taxele in 2013 cu sume intre 10 lei si 20 lei)

-"eu cit am fost la "Sulimanu",am cumparat 18 crapi,dar nici unul nu a fost de la Sarulesti ("Cum a ajuns un crap de 20 kg de la Sarulesti la M.V.2 )

P.S. Sa nu incepi cu "jur", "iti jur" sau "va jur"....... ca nu a fost cu intentie ca asta esti !!!!!
Fişiere ataşate
603626_615652135131320_43160191_n.jpg
603626_615652135131320_43160191_n.jpg (38.3 KiB) Vizualizat de 1335 ori
Victoras Petcu

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: SULIMANU 2014

Mesaj de oanavictor »

Faraon scrie:BUN . DECI BALTA DIN LUNA FEB O SA SCHIMBA PROPITARUL CU SIGURANTA . ORICUM PLANUL DE PUPOLARE O SA FIE MULT MAI ALTFEL VA GRANTIZ EU SI PLANUL DE CONCURSURI O SA VORBESC CU VLADUTI DESPRE ASTA . VA MULTUMESC SI UN AN NOU FRECIT BIATII.
Ali Motaz stie ceva mai mult decat Vladut .........si eu stiu mai mult decat Vladut !!!!!!!!!!!si Bitman stie ca eu si cu Motaz stim iar Vladut nu !!!!!!!!
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Balti de Crap”