Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Unde pescuim? Partide de pescuit. Comentarii, concluzii si recomandari pentru baltile de crap.

Moderatori: Dan Mateianu, Alin Galbenu, gor965

Încuiat
ovideli
Mesaje: 677
Membru din: Mie Iul 07, 2010 10:26
Puncte: 0
Localitate: targu jiu
Contact:

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de ovideli »

ScorleanuAlin scrie:Aveti idee numai de cata hrana are nevoie un exemplar de somn ca cel prins in urma cu cateva saptamani (si Bulzestiul, din pacate, are destule exemplare de acest fel)
mananca destul de mult si din pacate chiar puietul de crap (cel de 26 de kg poate hali chiar ciortan de 1,5-2 kg) este hrana favorita a somnului, colac peste pupaza mai toaca si salaul, si uite asa o sa ramana in balta doar exemplare de peste 5 kg
"Toţi suntem genii. Dar dacă judeci un peşte după abilitatea sa de a se căţăra în copac, el va trăi toată viaţa cu impresia că e un prost." - Albert Einstein

bella
Mesaje: 32
Membru din: Mie Mar 30, 2011 23:32

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de bella »

ScorleanuAlin scrie:lasa gramatica ! provoaca-l la o miuta. :lol:
ai grija , potul este de la 500(euro) in sus :P
ce frumos ar fii :RIPOSTA versus SCORLEANU :lol: :lol: :lol:
BINGO!!!!
E asa mai venim de-acasa :wink:[/quote]
Dargilor, pt mine pescuitul reprezinta cu totul altceva, iar in cazul in care o sa ma apuc de miute, sa fiti siguri, ca nu voi intra in competitie, cu invinsii "PROFESORULUI''. Mentalitatea i-mi transmite, sa concurez doar cu invingatori. Asa ca dle ''Vanghelie de Oltenia'' iti dau acelasi raspuns ca si acum 2 ani: NU, MULTUMESC.[/quote]
citate din almanahe
cred ca si tu la concursurile de gramatica de care vb ai luat doar CAPTURA :lol: :lol: :lol:
adrian team1

mitos
Mesaje: 125
Membru din: Joi Iun 16, 2011 11:58
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de mitos »

Ms pt raspunsuri Ovidiu...am vazut data postarii ca e 2011..:) ai mare dreptate ..eu am adunat ceva monturi de pe malul celalalt..numai de firma..:))

venom
Mesaje: 87
Membru din: Joi Mar 25, 2010 1:41
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de venom »

Noutati ceva?A mai prins cineva ceva?

mitos
Mesaje: 125
Membru din: Joi Iun 16, 2011 11:58
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de mitos »

Partida de vineri ora 16 pana sambata pe la 12....am pescuit pe primul loc din stanga cabanei mari ....seara 2 prezentari..si un crap pe saltea de 6.6 kg(paznicul l-a cantarit..) noaptea nimic..spre dimineata inca o prezentare...probalil unde aruncam eu erau multe agataturi ...iar am scos 2 monturi din apa...am pescuit cu bile tari : Source, Fresh Squid...solubile Carping meet si sweet, Senzor Jet, 1016, mandarin..cu pop-up si fara..cu forfac lung si scurt..carlige Korda 4,6,8....cu momitor...cu plumb inline...etc....trasaturile le-am avut doar pe lansetele cu porumb de pe stiulete...:D..colegul meu a dat si la somn...2 lansete: 1 pe lipitori si 1 pe buchet de rame..nimic!
PS probabil ca daca stateam mai mult isi facea efect si nadirea..dar din pacate sambata de la ora 14 balta era inchiriata si nu se mai pescuia!...cred ca o partida de minim 48 ore merita...avand in vedere conditiile excelente de pe balta..baldachine..etc..:) Ms pt ponturi colegilor de forum care stiu mersul baltii foarte bine!!!...Fire intinse va doresc!!!

Avatar utilizator
Stefan Turcu
Mesaje: 384
Membru din: Mar Iul 27, 2010 20:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Stefan Turcu »

In weekend-ul care doar ce a trecut am fost si eu la Bulzesti pentru 24 de ore....de sambata de la 6 dupa-amiaza pana duminica la 6 dupa-amiaza....Am mai fost insotit de 2 prieteni care fiecare au pescuit cu cate 4 lansete....doar eu am pescuit cu 2 feedere....Dupa ce am terminat de desfacut sculele si de momit s-a asternut linistea care mai era din cand in cand intrerupta de cate o saritura spectaculoasa....Pana duminica la 12:10....cand am prins un crap de 5.4 KG....nu avusesem niciunul dintre noi nicio trasatura....si asa a ramas pana cand am plecat....eu unul sunt destul de multumit ca am prins un peste....caci din ce am vazut eu pe balta nimeni nu a prins....Intr-adevar sambata am auzit ca cineva prinsese inainte sa ajungem noi un crap si un amur....parca asa sa zic ca a fost....

Din ce l-am auzit pe Dl. Sorin....in toamna asta se pregateste o populare cu crap....1-2 tone....ceea ce este imbucurator....
Fişiere ataşate
DSCN0896.JPG
DSCN0896.JPG (199.75 KiB) Vizualizat de 873 ori

Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Marius Georgescu »

Stefan Turcu scrie:In weekend-ul care doar ce a trecut am fost si eu la Bulzesti pentru 24 de ore....de sambata de la 6 dupa-amiaza pana duminica la 6 dupa-amiaza....Am mai fost insotit de 2 prieteni care fiecare au pescuit cu cate 4 lansete....doar eu am pescuit cu 2 feedere....Dupa ce am terminat de desfacut sculele si de momit s-a asternut linistea care mai era din cand in cand intrerupta de cate o saritura spectaculoasa....Pana duminica la 12:10....cand am prins un crap de 5.4 KG....nu avusesem niciunul dintre noi nicio trasatura....si asa a ramas pana cand am plecat....eu unul sunt destul de multumit ca am prins un peste....caci din ce am vazut eu pe balta nimeni nu a prins....Intr-adevar sambata am auzit ca cineva prinsese inainte sa ajungem noi un crap si un amur....parca asa sa zic ca a fost....

Din ce l-am auzit pe Dl. Sorin....in toamna asta se pregateste o populare cu crap....1-2 tone....ceea ce este imbucurator....
Pana anul trecut balta era considerata suprapopulata.Sorin spune ca nu s-a scos niciun peste.Iar acum spune ca se va repopula balta cu 1-2 tone de crap.Logic inseamna ca ii v-a baga in casute si pe baldachine ca in balta nu mai au loc,pentru ca din balta nu s-a scos pestele. Din primavara pana acum nu s-a prins decat un crap doi si fff rar.O fi crapul suparat pe noi?!?!?!?
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

Avatar utilizator
Stefan Turcu
Mesaje: 384
Membru din: Mar Iul 27, 2010 20:21
Puncte: 0
Localitate: Craiova

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Stefan Turcu »

Din ce l-am auzit pe Dl. Sorin....in toamna asta se pregateste o populare cu crap....1-2 tone....ceea ce este imbucurator....[/quote]
Pana anul trecut balta era considerata suprapopulata.Sorin spune ca nu s-a scos niciun peste.Iar acum spune ca se va repopula balta cu 1-2 tone de crap.Logic inseamna ca ii v-a baga in casute si pe baldachine ca in balta nu mai au loc,pentru ca din balta nu s-a scos pestele. Din primavara pana acum nu s-a prins decat un crap doi si fff rar.O fi crapul suparat pe noi?!?!?!?[/quote]


Nu stiu ce sa zic Dl Marius....Poate nu o mai trage pestele asa cum tragea o data :d:d....Poate ca sa mai scos din pestele de acolo....ulterior fiind platit....conform regulii....Ma rog....nu am o experienta chiar asa de mare si nici nu am fost de foarte multe ori la Bulzesti....Anul asta am fost decat de 4 ori pana acum....si sincer sa fiu am prins cate unul....cate doi....Cel mai bine am prins cand am fost cu un prieten....dar doar pe lansetele lui...pe ale mele nu a tras....dar eram in echipa si deaceea vorbesc ca am prins....in fine....5 pesti....pe 1 iulie.....3 amuri si 2 crapi si am mai avut o ratare....Cel mai frumos a fost ca am prins un crap care cu 15 minute inainte trasese la un vecin de langa noi....Tot eu il scosesem cu minciogul....il cantarisem si il pozasem....se vedea clar cum fusese intepat recent ca ii curgea sange din buza....
Oricum....sa vedem si partea buna....o populare este bine venita oricand...oriunde....Ceea ce va pot spune ca am constatat de fiecare data este ca pe lac sunt niste sarituri de toata frumusetea...

Marius Georgescu
Mesaje: 199
Membru din: Lun Ian 17, 2011 17:59
Puncte: 0
Localitate: CRAIOVA

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de Marius Georgescu »

Am barcuta de plantat si nadit.Am scule si nade din toata lumea.Am cort si conditii logistice f bune.Cand vrei suna-ma si mergem la Bulzesti.Plantam ,nadim,si facem totul ca la carte asa cum am vazut la Alin si Dragos.Daca nu misca nimic e clar.0762067474
Urat mi-a fost de omul de langa mine:...." lasa-l,lasa-l,trage-l,telfu,rupe-l,da-i aer,da-i fir,........lasa-ma frate sa-l aduc eu pe mal ca de-aia platesc balta,scule,nade,.....

mitos
Mesaje: 125
Membru din: Joi Iun 16, 2011 11:58
Puncte: 0
Localitate: Targu Jiu

Re: Super Balta de Crap BULZESTI-DOLJ

Mesaj de mitos »

Stiu ca nu imi e adresata mie invitatia...dar daca picati pe balta in sapt 19-25.09.2011 ma inscriu si eu...cu sculele si nadele mele bineinteles..:)
PS eu oricum o sa fiu acolo...:D

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Balti de Crap”