Oameni deosebiti

Aici puteti posta comentarii care nu au legatura cu pescuitul crapului. Postarile la mishto, caterinca, fabulatiile si glumele nesarate se arhiveaza in ordine cronologica tot aici:))

Moderator: viorel dulamita

Scrie răspuns
Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Oameni deosebiti

Mesaj de patabum »

Dragii mei,

Nu stiu care cu cine, cand si cum s-a impins in apa (personal imi pare sincer rau, de la Dan am invatat multe din tainele pescuitului crapului, pe Radu il cunosc si este, pentru mine cel putin, un om deosebit) si mai ales nu inteleg de ce, aici sau aiurea in lumea asta digitala se improsca cu noroi in APCR.

In 2 iulie 2006 un grup de 7 copii de la Mia's Childern, o fundatie umanitara privata pentru copii abandonati, ce are ca inima si suflet o femeie deosebita, pe care am avut privilegiul sa o cunosc, vor pleca in Delta Dunarii. Am dat 2 telefoane in aceasta seara. Unul lui Cornel Rosioru si unul lui Val "Admin", rugandu-i sa facem cumva si sa ajutam acesti copii sa aiba o vacanta cat mai frumoasa, pentru a uita macar pentru cateva zile chinul prin care trec. Doua inimi mari: Val a propus sa contribuim fiecare, atat cat putem si vrem, pentru a le asigura celor 7 copii echipamentul necesar (undite & stuff) iar nea' Cornel a vorbit cu Andrei si mi-a dat vestea cea mare: vor pleca in Delta cu cele necesare prin generozitatea APCR-ului si a magazinului Senzor.

Multumesc, si imi permit sa o fac atat in nume propriu cat si in numele copiilor pentru acest gest deosebit al APCR-ului.

Multumesc din suflet Cornel Rosioru, Andrei Vladeanu si Val Pangica, precum si tuturor membrilor APCR si angajatilor magazinului Senzor. Oameni deosebiti, fapte deosebite!

Cand se vor intoarce copii, Val a fost de acord sa posteze pe site poze si un articol, pentru a avea imaginea vie a bucuriei traite in Delta de acesti copii chinuiti.

Sa fim iubiti si mai ales sa iubim, ca viata-i scurta!

Daniel Verdete
Mesaje: 286
Membru din: Lun Ian 17, 2005 9:38
Puncte: 0
Localitate: Mioveni - Arges

Mesaj de Daniel Verdete »

Sincere felicitari tuturor celor care or sa faca vacanta acestor copii oropsiti de sorta, una de neuitat.

Am mai spus-o si o spun inca o data: in APCR sunt numai oameni cu suflet mare si bun. Si mai ales: Maestrul Cornel Rosiorul, Vladut, Andrei si baietii de la magazinul Senzor.

Bravo baieti! Cinste voua!

Cu stima,
Daniel Verdete

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

Dragi Prieteni ,

Grupul de baieti din Asociatia Mia's Children a plecat in aceasta dimineata in Delta . Nu va puteti imagina cat freamat , cata bucurie , cat interes a putut isca si genera ajutorul dat de voi , de cei de la APCR , de la Senzor .O adevarata " furtuna de entuziasm " , zile si nopti de discutii , de imaginatie "despre Miracolul care ni se intampla !" Gestul de solidaritate umana a celor ce pot simti si trai la cote inalte , asa cum numai pescarii desavarsiti stiu sa traiasca , a adus in sufletele acestor baieti care au experimentat deja o viata dureroasa , numai lumina si speranta .Va multumim pentru tot ceea ce ati facut pentru ca ei sa aiba cele 7 undite si cele de trebuinta . Din relatarile de ultima ora , "micii pescari " au luat cu asalt" lumea celor care nu cuvanta "si deja exista un "venerabil crap " de aproximativ 1 kilogram ce-si asteapta aprecierile . totul este codimentat cu multa veselie . In cor ei va trimit "Multumiri pescaresti "!
Iar eu va multumesc pentru ca redati de fiecare data , prin fiecare gest "speranta si bucuria " , apropiindu-i pe fiecare dintre copiii din Mia's Children mai aproape de VIATA !
Sa fiti iubiti si fericiti !
Mia

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Noi cei din APCR transmitem tinerilor pescari fire intinse, vreme frumoasa si distractie pe masura.
APCR va fii alaturi de acesti coii incercati de soarta.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Ca pe vremuri ...”