Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Discutii legate de desfasurarea evenimentului, organizare, clasamente, fotografii, propuneri, sedinte, polemici.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de Vladut Mateianu »

Sunt convins ca am avut cea mai buna echipa care sa ne reprezinte. Dar nu intotdeauna castiga cei mai buni, mai ales in pescuit....

Capul sus Carp United si mergeti mai departe ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: Desfasurare CM 2014 Italia Pietrafitta

Mesaj de Vasilica Baboieru »

In sfarsit si acasa .Vreau sa multumesc in numele clubului Carp United celor care ne-au sustinut si incurajat si in mod special celor care au facut ca noi sa putem ajunge la CM
O sa incerc sa fac o mica sinteza la ce sa intimplat in Italia.In primul rand trebuie sa ai noroc si la tragerea la sorti si din pacate noi am extras o grila foarte proasta,balta fiind foarte dezechilibrata ,apoi un cumul de factori pot face ca pe un stand sa poti scoate un rezultat bun sau unul prost,trebuie sa stapanesti si stilul asta (zig rig).De exemplu m-am bucurat ca in dreapta mea au cazut lituania,dar pe parcursul concursului sa dovedit ca baietii aia nu stiau decat sa nadeasca toata ziua incontinuu fara sa aiba vreun habar de ce ,trasaturile noastre au venit pe fund doar noaptea (6 la numar)atunci cand era liniste si vecinii nostri dormeau ,iar primul peste ( vreo 5 kg)le-a luat o lanseta (standurile fiind foarte apropiate )i-am deranjat si din somn ,au tras cu lanseta lor pestele nostru la mal vrand sa-l bage in minciog ,am preferat sa-l pierd,un peste destul de important.In fine, sunt de acord ca trebuie sa te antrenezi mult mai mult pe o asemenea balta si mai ales in regim de competitie ,dar ai nevoie de foarte multi bani.Cei care au fost pe acolo intro competitie stiu cat de dificil este sa prinzi peste.De altfel imi dau seama ca se incearca sa se schimbe sistemul de calificari (aici ma refer la balta)poate este mai bine sau poate nu ,cine poate stii?La anul CM se va tine in Spania pe Ebru sa ne antrenam pe Dunare?
Una peste alta va spun sincer ca am plecat din Italia mai prost ca in 2011
Sa ne vedem cu bine pe balti!
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul Mondial de Pescuit la Crap”