INCHIS! Campionatul național privat - 2022

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de Vladut Mateianu »

Hai ca am facut si treaba secretarei lui Orhei... :)))
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de dan _city_center »

Vladut Mateianu scrie:
Lun Ian 03, 2022 21:13
Etapa I: 02.06 - 05.06.2022

Etapa II: 16.06 - 19.06.2022

Finala

06.10 - 09.10.2022

Intenție de participare:
1. Asociația Senzor
2. Asociația Ardealul
3. Asociația Master's
4. Asociația Enjoy
5. Asociația Carp Zone
6. Asociația Expert Paints
7. Asociația Lauda
8. Asociația Tomis Carp
9. Asociația ACS Viitorul
10. Asociația O.S Pelicanul
11. Asociația MG Carp
12. Asociația Club GIOELIA CARP BAIT CLUB
13. Asociația Club Crap Argeș
14. Asociația Club Bucovina
15. Asociația Champions Carp Club - The One
16. Asociatia Sportiva Cormoranii

Termen de plata a avansului pentru inscrierea la Campionatul 2022: 10.02.2022
- Termen de plata a diferentei de taxa pentru inscrierea la Campionatul 2022: 01.03.2022

- Organizarea tragerii la sorti și repartizarea pe etape si comunicare loturilor extinse, prin fisa de inscriere: 15.03.2022.

Sunt convins ca aceasta postare este doar un copy paste de pe grupul ascuns.

Observ ca s-a schimbat din mers regulamentul si au ramas ceva cluburi pe lista ca si intentie.

Ce inseamna : :roll: :roll: :roll:
Termen plata a avansului pentru inscrierea la Campionatul 2022:10.02.2022?...
Termen de plata a diferentei de taxa pentru inscrierea la Campionatul 2022: 01.03.2022?....

exista o taxa ?...este una ascunsa?

Unde se poate vedea un regulament corect?...
Sa nu-mi spuneti ca aici unde sunt doua postari pe an,toate doar cu ingropari de campionate :

https://www.facebook.com/ligacluburilordecrap

Pana la urma cine isi asuma organizarea acestei Braile?.....

Cam acesta este mersul pe la alte discipline unde totul este la vedere.

https://www.facebook.com/LRSpinning/
https://www.facebook.com/Campionat-AGVP ... 231157181/







Imagine
Vladut Mateianu scrie:
Lun Ian 03, 2022 21:17
Hai ca am facut si treaba secretarei lui Orhei... :)))
Sa treci si pe la caserie ,ai de platit 1500 lei taxa de afilere a clubului!.....asa scrie pe grupul ramas inca ascuns.
BARICADA CARP CLUB

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de dan _city_center »

Noutati!
curge lapte si miere....

Cei de la liga de crap nu raspund la e-mailuri de mai bine de o luna si jumatate.
Au cel putin 6-8 notificari/adrese oficiale trimise chiar si pe adrese diferite.

Cu siguranta mai sunt cluburi ce au trimis notificari

Pe grupul ascuns de whatsaap se comunica si se schimba termene......mai pune Orhei cate o taxa de protectie,de smecherie,de afiliere...chiar si o taxa de participare.....multi s-au plictisit chiar si sa-l injure......scria azi ca sunt 12 cluburi achitate cu cotizatia la zi....numai eu stiu 4 ce m-au sunat sa-mi spuna ca sunt puse la misto.

Pe 31 este anuntat iar un termen limita de plata/cine nu cotizeaza, nu participa.

Atentie!
La aceasta ora nu exista un regulament public si transparent al campionatului,termene,taxe,conditii,premii,organizare,arbitrii.

Si nu vorbesc aici pe crapmania sa fie facut public,ci pe pagina lor,a ligii de crap,pe pagina de facebook.


Acum ceva vreme,anul trecut, se facea mare stabor la AGVPS ca doua cluburi sa nu fie primite la CN - Pelicanul si Senzor......aceleasi cluburi ce votau la doua maini ,acum au fugit de Orhei pentru a se intrece in cadrul altui campionat-Campionatul Regional Intercluburi ,da bine la imagine-32 de cluburi foarte bune confirmate/17 in asteptare.Cerere mare...

Seful ligii suna in disperare presedinti de cluburi ce participa la Campionatul Regional Intercluburi 2022 in incercarea disperata de ai muta pe un lac nou din baragan ,la un alt format de campionat.Zici ca sunt vorbiti....nimeni nu doreste sa puna botul.

Pagini de istorie crapista...suntem cu 30 de ani in urma!

TIC-TAC-TIC-TAC
Imagine
Imagine
BARICADA CARP CLUB

eugen dragnea
pescar de competitie
Mesaje: 1090
Membru din: Lun Ian 30, 2012 21:58

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de eugen dragnea »

"Unii iubesc exagerat câinii, încât sunt suspecţi de solidaritate între javre"
Dacă vreodată voi ţine capul jos, o voi face doar ca să-mi admir pantofii.

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de dan _city_center »

ieri 31 ianuarie 2022 din ce a comunicat Orhei pe grupul ascuns de whatsaap a fost ultima zi ca termen de achitat cotizatia pe 2022. cine nu a achitat cotizatia nu participa la Braila lui Orhei.

Spune in scris ca are 18 cluburi cotizante.Pun 500 de euro jos daca maine publica extrasul bancar de la aceste cluburi ce figureaza ca si scut in jurul lui,acum,momentan.....

.......sau ia uite ce scrie aici:

4. Transparența veniturilor și cheltuielilor

Liga intenționează minimizarea costurilor legate de campionatele naționale și alte concursuri pentru a facilita participarea cât mai multor asociații și cluburi. În același timp, conducerea Ligii garantează un standard de calitate superioară în ce privește toate competițiile organizate.
Echilibrul între sumele cheltuite și reușita deplină a evenimentelor stabilite va reprezenta mereu o caracteristică a Ligii.
Liga nu dorește crearea unei asociații exclusiviste, ci din contră urmărește popularizarea pescuitului la crap în regim de concurs, accesibilitatea fiind un criteriu important.
Asociația Liga Cluburilor din Crap se bazează pe principiul transparenței totale, veniturile și cheltuielile aferente competițiilor dar și altor activități adiacente fiind disponibile pentru delegații cluburilor și asociațiilor membre și nu numai.
BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de Dan Mateianu »

Buna ziua.
Asteptam o situatie a echipelor inscrise la aceasta competitie precum si un program de desfasurare a Campionatului in termen de 3 zile.
Altfel, acest topic se inchide pentru ca nu respecta regulamentul forumului Crapmania.
Multumesc

dan _city_center
Mesaje: 683
Membru din: Lun Oct 31, 2011 18:11

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de dan _city_center »

Dan Mateianu scrie:
Mie Feb 02, 2022 10:38
Buna ziua.
Asteptam o situatie a echipelor inscrise la aceasta competitie precum si un program de desfasurare a Campionatului in termen de 3 zile.
Altfel, acest topic se inchide pentru ca nu respecta regulamentul forumului Crapmania.
Multumesc
Sa fim seriosi!



Regulamentul transparent publicat, organizatorul,conditiile de participare,termene,taxe,obligatii,premii....intr-un cuvant competitie asumata.

exact cum scrie in prezentarea
https://www.crapmania.ro/articole/compe ... 2021-56476


conducerea AGVPS spune prin adresa oficiala ca forumul Crapmania este recunoscut de catre pescarii de competitie ca for reprezentativ.Asa scrie AGVPS.


· Asociația Liga Cluburilor de Crap a publicat, în data de ..........., pe forumul Crapmania.ro, anunțul privind demararea înscrierii în Competiția Privată de Pescuit la Crap a A.G.V.P.S., aceasta fiind modalitatea publică oficială tradițională, unanim acceptată, de comunicare a evenimentelor privind Pescuitul Competițional la Crap. În anunț sunt prezentate, printre alte informații, și termene cu date limită ce trebuie respectate.

· Conform Art. 10. din Regulament, „Subcomisiile de pescuit îşi desfăşoară activitatea în şedinţe proprii, convocate de șefii subcomisiilor împreună cu Președinții Asociațiilor/ Ligilor organizatoare”, și nu în ședința Comisiei de Pescuit Competițional Privat al A.G.V.P.S. din prima săptămână a lunii februarie, așa după cum eronat apreciați și greșit afirmați în adresă.

· Cu privire la „însușirea unor bunuri financiare...” de către „conducerea disciplinei Pescuit la Crap”, nu ne putem pronunța, dar și faptul că există în momentul de față pe rolul instanțelor competente plângeri penale în desfășurare......



De la data primirii ecestei adrese oficiale nu am mai primit vre-o alta instiintare ca s-ar fi schimbat ceva privind caile de comunicare.,ba mai mult din decembrie pana acum personal am trimis la liga de crap nenumarate adrese pe E-mail privind prezentarea si comunicarea transparenta a evenimentului.Nu am primit niciun raspuns oficial.


Telefonic am vorbit la cabinetul nr 2,cu secretarul ligii care mi-a comunicat ca cetatean roman ce sunt ca nu am niciun drept sa cer regulamentul si ca perioada de inscriere s-a terminat intr-o atmosfera de sarbatoare pe grupul ascuns de whatsaap.


Eu spun ca Braila lui Orhei chiar si cu 50 cluburi scut in jurul dictatorului, in atare conditii este sortita esecului inainte de a incepe.



Iarna este lunga!
BARICADA CARP CLUB

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de Vladut Mateianu »

Pe siteul ligii scrie urmatoarele :

4. Transparența veniturilor și cheltuielilor

Liga intenționează minimizarea costurilor legate de campionatele naționale și alte concursuri pentru a facilita participarea cât mai multor asociații și cluburi. În același timp, conducerea Ligii garantează un standard de calitate superioară în ce privește toate competițiile organizate.
Echilibrul între sumele cheltuite și reușita deplină a evenimentelor stabilite va reprezenta mereu o caracteristică a Ligii.
Liga nu dorește crearea unei asociații exclusiviste, ci din contră urmărește popularizarea pescuitului la crap în regim de concurs, accesibilitatea fiind un criteriu important.
Asociația Liga Cluburilor din Crap se bazează pe principiul transparenței totale, veniturile și cheltuielile aferente competițiilor dar și altor activități adiacente fiind disponibile pentru delegații cluburilor și asociațiilor membre și nu numai.

6. Promovarea pescuitului la crap

Liga Cluburilor de Crap urmărește ca în viitorul apropriat să atragă cât mai multi sponsori din diferite domenii de activitate pentru a crește calitatea competițiilor organizate dar și vizibilitatea acestora.
Unul dintre target-urile Ligii este creșterea imaginii pescuitului la crap pe plan național, aspirând ca acest sport să atragă în timp din ce în ce mai mulți practicanți și privitori.
Promovarea carpfishing-ului românesc va fi facilitată de canalele media pe care Liga le are la dispoziție : paginile de social media, reportaje video publicate pe platforma Youtube, știri difuzate pe posturi TV sau radio și articole publicate în reviste de specialitate.
Liga va avea de asemeni în vedere cumpărarea unor spații de publicitate pentru a crește imaginea asociației și implicit a fenomenului numit pescuit la crap competițional.

TRANSPARENTA, PROMOVARE, IMPLICARE ? MAI REPEDE MINCIUNI ELECTORALE....MENITE SA ATRAGA CAT MAI MULTE CLUBURI COTIZANTE !

NU ASTEPT RASPUNS DE LA CINEVA DIN LIGA, STIU CA CITESC TOTI MEMBRII DIN CONSILIUL DIRECTOR, STIU CA II DOARE UNDEVA DE PROMISIUNILE LOR NEONORATE !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de Vladut Mateianu »

Am aflat intre timp ca Orhei nu mai are voie sa posteze aici, ptr ca este moka ! Seful lui Orhei si viitorul sef la Liga(daca nu se va desfiinta) nu accepta decat postari pe forumuri si fb unde sa coste bani, ca sa poata sa ia de-o ciorba si ei ! Ultima oara votasera sa ii dea 125 de milioane(din banii cluburilor cotizante) unui prieten care are ceva emisiune de pescuit la radio sau fb ! Cica promovare CN ! 125 milioane ! Dupa ce au fost prinsi, au renuntat...
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Dan Mateianu
Site Admin
Mesaje: 3211
Membru din: Mie Ian 16, 2008 9:52
Puncte: 300
Localitate: Bucuresti

Re: Campionatul național privat - 2022

Mesaj de Dan Mateianu »

acest topic nu respecta regulamentul forumului Crapmania.ro
lipsa de seriozitate din partea organizatorilor.
termene limita asumate si nerespectate.
subiect inchis.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”