Cine si ce a furat in Franta ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Zarguzon ... acu' vrei si tu explicatii !!! :D :D

Hai ma ce dracu !
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Zarguzon Adi »

gabi scrie:Zarguzon ... acu' vrei si tu explicatii !!! :D :D

Hai ma ce dracu !
Cum ma mai cazez eu la pensiunea aia ca pe mine ma stia lumea acolo :lol: :lol: :lol: :lol

Avatar utilizator
razvan u.
pescar de competitie
Mesaje: 2954
Membru din: Mie Iul 30, 2008 15:00
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de razvan u. »

marius din scrie: Receptionera spunea ca geanta fusese abandonata cu o seara inainte in strada si sa bucurat ca scapa de ea.
Daca tot se vorbeste de cod penal, a nu se uita ca exista si prezumtia de nevinovatie.
Cum judecatori pe aici nu prea sunt, sa ataci un om pe baza de supoziti, pareri si presupuneri nu mi se pare corect .
Si din cate inteleg eu, proprietarului(un pusti ametit din punctul meu de vedere) i-au fost returnate lucrurile.
Punct.
C. S. PELICANUL

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Cred ca ar fi momentul sa punem punct acestui topic. Situatia pare ca s-a rezolvat, lucrurile sunt in drum spre Croatia...bine, ce s-a mai putut recupera din ele !
Si conform spuselor majoritatii celor care au participat la "actiune" principalul vinovat este un pescar din nationala Moldovei, cel care a coordonat "imprumutarea lucrurilor din geanta" ! Si care a dirijat impartirea lucrurilor(cu ajutorul fortei)....

@razvan

Gresesti grav. Noua ne-a fost spart depozitul in primavara si ne-a fost furata marfa de cateva zeci de mi de euro. Politia nu ne-a ajutat, am facut singuri anchete, am organizat flagrant si impreuna cu politia din Chiajna am prins infractorii.....
Cand vindeau marfa dintr-un container aflat in curtea lor !
Sti ce s-a intamplat ? Sunt liberi si linistiti, au declarat ca AU GASIT MARFA PE STRADA !!!!!!!!!!! :oops:
Noua ne-au fost returnate lucrurile(partial), dar HOTUL a ramas liber.
PUNCT.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

FloroiuCiprian
Mesaje: 352
Membru din: Lun Mai 26, 2008 20:30
Puncte: 0
Localitate: Brasov

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de FloroiuCiprian »

[quote="doeat - marko. Asta cu tot romanul stie fotbal si drept e tare :). Eu nu ma prea pricep la fotbal... :wink:[/quote]
Oare de ce? :wink:
Mai avem putin si o sa vrem sa-i judecam ca pe Ceausescu!
P.S.Ce sfinti suntem toti cand este vorba sa bagam pe altii la apa!

Avatar utilizator
sergiu_q
Mesaje: 60
Membru din: Lun Sep 15, 2008 18:56

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de sergiu_q »

hai sa vedem si partea buna a lucrurilor...uitucul isi primeste bagajelul inapoi (pe banii si nervii altora).

Cristian Rudeanu
Mesaje: 161
Membru din: Dum Iun 24, 2007 13:25

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Cristian Rudeanu »

Cu putina vreme in urma am auzit urmatorul comunicat la Radio Erevan : " In ceea ce priveste misteriosul caz "traista rupta", putem confirma ca cetateanul croat nu este nicidecum un tanar student, el fiind de fapt un sarman pensionar, iar in genta nu se aflau avertizori Delkim sau o camera foto. In geanta se gaseau niste avertizori chinezesti, de cea mai buna calitate, si o proteza auditiva Hi-Fi, cu subwoofer, ce-l ajuta pe batranul pensionar sa auda avertizorii. Dincolo de orice indoiala acesta geanta i-a fost daruita cetateanului croat de catre delegatia romana, impresionata de suferinta batranului pescar pentru slaba sa prestatie la CM. Recunoscatoare Asociatia Pescarilor Pensionari din Croatia a invitat intrega delegatie a Romaniei intr-o minunata statiune din tara lor."

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de cipica »

Gabi, nu am spus si nu am gandit nici o secunda ca tu/voi ati fost acolo ca sa stricati imaginea Romaniei sau ca ati stricato, numai ca daca cei de la Fips/ Cips si celelalte echipe vor afla, asta se va intampla cu sau fara voia noastra. Si e regretabil ca oameni ca tine, care si-au dorit extraordinar de mult sa ajunga acolo si sa faca un rezultat bun sunt implicati indirect in chestia asta. Tu nu ai nici o vina pt ce s-a intamplat.
Daca vrei sa discutam mai multe ne auzim la telefon :wink:

adi34fishing
Mesaje: 4
Membru din: Dum Noi 01, 2009 19:49

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de adi34fishing »

" PERSONAJUL DE MAI SUS " nu s-a facut de kkt sterpelind lucrurile unui student........Daca doreati sa nu se vorbeasca despre asta de ce ati mai deschis topicul? Imi este rusine chiar pentru ca mi-am facut un cont aici, pescar simplu, fara pretentii de pescar de competitii, prin urmare rog administratorul acestui site sa-mi stearga acest cont. Furtul este furt, acum incercam sa dam vina pe moldoveni, insa in Europa nu stiu cum se face dar atunci cand dispare ceva asta se intampla de regula dupa ce un roman a trecut pe acolo.

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Florentin Iuga »

Pe post de EPILOG

Pe toata durata cat am fost plecati, Florin (operatorul) imi spunea razand, de cate ori incalca o regula de circulatie, ca "facem o româneasca". A ajuns românismul similar cu incalcarea normelor legale sau morale si nici nu ne mai sinchisim de asta, ba chiar ne simtim aureolati de avantajul nesperat pe care l-am dobândit prin nasterea pe meleagurile astea.
In clipa când o sa mor, daca ajung cumva in rai, inseamna ca am avut ceva de invatat si nu am trait degeaba pe aici. Aia va fi româneasca finala. :lol: :oops:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”