Cine si ce a furat in Franta ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Zarguzon Adi
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1184
Membru din: Mar Ian 17, 2006 20:17

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Zarguzon Adi »

" am demarat imediat actiunea de strangere a lucrurilor din Moldova si Romania "

Cum poti sa crezi ca abandoneaza cineva o geanta plina de haine de firma, ap foto si avertizori delkim? Si poate ne explici si fraza de mai sus . Mai exact in Romania unde erau imprastiate lucrurile?

clabuc
Mesaje: 372
Membru din: Joi Apr 30, 2009 11:11
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de clabuc »

Doeat scrie: si campion national al Romaniei vi se pare normal sa culegeti genti de pe strada ? Gestul in sine, pe care personal cred nu a fost FURT, este injositor si penibil din cauza careia Romania va fi privita cu dispret si in acest domeniu.
Ca si campion national al Romaniei vi se pare normal sa culegeti genti de pe strada ? Gestul in sine, pe care personal cred nu a fost FURT, este injositor si penibil din cauza careia Romania va fi privita cu dispret si in acest domeniu.

La ce nivel se stie despre povestea asta ? Din descrierile de pana acum reiese ca situatia e cunoscuta de echiple Romaniei si Moldovei, studentul croat, receptia hotelului si toti cei care citesc acest forum. Toti acestia au inteles despre ce a fost vorba, nici nu se pune problema de furt ci mai degraba de o gafa, o copilarie. Cine sa ne priveasca cu dispret ?

Avatar utilizator
cipica
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1044
Membru din: Dum Ian 16, 2005 12:29
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de cipica »

Sarbii si rusii mai cunosc situatia. Cred ca e o chestiune de timp pana cand se va afla si la FIPS/ CIPS.

In alta ordine de idei ce conteaza cine mai cunoaste situatia?
Personal consider ca este inacceptabil se intample asa ceva la un asemenea nivel si cu toate astea s-a intamplat.
Nici macar nu conteaza daca a fost sau nu furt, intr-o situatie de genul asta cred ca primul lucru ce trebuia facut era sa se caute niste date de contact ale croatilor si sa i se innapoieze geanta uitucului, mai ales ca acesta era coleg de suferinta (a se intelege pescar)cu "faptasii". Asa era normal, corect si in spiritul Echipei Nationale de Pescuit la Crap, pentru ca Andrei&co au reusit pana acum sa faca o imagine f buna Romaniei, atat din pct de vedere al rezultatelor cat si din pct de vedere al relatiilor interumane. Echipa Romaniei era o echipa foarte respectata la campionatele mondiale.
Spun asta prin prisma unui pescar care a participat la 2 CM, la unul ca si spectator-suporter si la al doilea ca si component al lotului .

Avatar utilizator
doeat - marko
Mesaje: 14
Membru din: Lun Iun 22, 2009 17:57

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de doeat - marko »

Codul Penal Art. 216. - Însusirea bunului gasit

Fapta de a nu preda în termen de 10 zile un bun gasit autoritatilor sau celui care l-a pierdut, sau de a dispune de acel bun ca de al sau, se pedepseste cu închisoare de la o luna la 3 luni sau cu amenda.

Cu aceeasi pedeapsa se sanctioneaza si însusirea pe nedrept a unui bun mobil ce apartine altuia, ajuns din eroare în posesia faptuitorului.



acum cred ca e destul de clar...

serbtudor
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Aug 09, 2008 21:20

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de serbtudor »

toata lumea citeaza codu penal...ce sa spun...e trist ce s-a intamplat da pana la penal e cale lunga...lasati-o pe asta cu codu penal,nu e cazul!tot romanu stie fotbal si drept :lol: :lol:
SENIOR CRAP CLUB

serbtudor
Mesaje: 233
Membru din: Sâm Aug 09, 2008 21:20

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de serbtudor »

si ca o parere personala exista comitet,se inturneste,pb asta e pe ordinea de zi,asa ca aceasta e discutie care se va face acolo de cei in masura sa o faca si in deplina cunostinta de cauza...
restul e Can-Can!
SENIOR CRAP CLUB

Avatar utilizator
doeat - marko
Mesaje: 14
Membru din: Lun Iun 22, 2009 17:57

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de doeat - marko »

serbtudor scrie:toata lumea citeaza codu penal...ce sa spun...e trist ce s-a intamplat da pana la penal e cale lunga...lasati-o pe asta cu codu penal,nu e cazul!tot romanu stie fotbal si drept :lol: :lol:
E foarte trist ce s-a intamplat, da. Se pare ca nu toata lumea stie legea din moment ce s-a ajuns aici. Asta cu tot romanul stie fotbal si drept e tare :). Eu nu ma prea pricep la fotbal... :wink:

Avatar utilizator
ReMuS
Mesaje: 181
Membru din: Vin Apr 18, 2008 23:30
Puncte: 0
Localitate: Satu Mare

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de ReMuS »

doeat - marko scrie:Codul Penal Art. 216. - Însusirea bunului gasit

Fapta de a nu preda în termen de 10 zile un bun gasit autoritatilor sau celui care l-a pierdut, sau de a dispune de acel bun ca de al sau, se pedepseste cu închisoare de la o luna la 3 luni sau cu amenda.

Cu aceeasi pedeapsa se sanctioneaza si însusirea pe nedrept a unui bun mobil ce apartine altuia, ajuns din eroare în posesia faptuitorului.



acum cred ca e destul de clar...
Citesc posturile de pe forum de cativa ani cu mare interes, fara posturi aiurea la subiecte care nu ma privesc personal. Dar topicul asta m-a facut sa ma crucesc, si nu ma pot abtine.
Extraordinar la ce se ajunge :oops: . Mai oameni buni, nu credeti ca exagerati? Parerea mea este ca fiecare sa-si vada lungul nasului, nu sa caute carcota si sa blameze. Hop si domnul doeat-marko :roll: ....Alta treaba nu ai decat sa citezi din codul penal? Vedetiva de treaba si terminati cu prostiile, si asa au avut destul de suferit baietii din Echipa Nationala, dupa atata munca depusa...Cred ca se vor gandi de doua ori cei care vor merge la calificari..., oricate sacrificii sa faca tot se vor gasii unii .... (nu stiu ce apelativ sa le dau ca nu vreau sa jignesc pe nimeni) sa ii critice.
P.S. Sa nu vii cu texte de genul ,, au reprezentat Romania si ca roman este dreptul meu" ca mi-e plin podul. La carcota si acuzatii nu cred ca este neam mai de frunte ca romanii... :(
Remus Lenghel

alex_mures
Mesaje: 264
Membru din: Mar Ian 29, 2008 19:52
Puncte: 0
Localitate: Tg-Mures
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de alex_mures »

gabisandu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Astept in continuare parerea lui Gabi Sandu
Vladut, pentru ca sunt nominalizat va spun urmatoarele. In ultima dimineata faceam cumparaturi impreuna cu inca un membru a delegatie si la un moment dat ne-am intalnit cu moldovenii care stateau de vorba pe o terasa. Unul dintre ei ne-a zis ca sunt genti lasate in fata hotelurilor de catre echipe care plecasera deja. Atat eu cat si persoana cu care eram le-am zis sa stea cuminti si am plecat in continuare la cumparaturi.
Mare om mare caracter....
Tot respectul Gabi

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Cipica ...o sa l-i se rupa la aia de la fips/cips de treaba asta. Sa sti ca o sa-si faca timp sa ancheteze ca lumea treaba :D . Ce dracu ma... paranoia s-a nascut aici...in Romania. Si mai subtire cu aia ca Andrei & co care au muncit la imaginea Romaniei ca noi nu ne-am dus acolo sa o stricam. Si Andrei a fost cu noi si acum...nu stii ??

Iar despre astia care tot credeti in codul penal...poate stiti ca si tainuirea se pedepseste, iar in momentul asta toti cei care stiu de lucrul asta si nu-l declara, sint pasibili de pedeapsa...eu unul mi-o iau.
Hai fuguta la praduiala...faceti-va datoria civica de romani...care ne ardem intre noi (romanii) de dracii ne ia,...

Mai lasati-o 'n ....
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”