Cine si ce a furat in Franta ?

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Încuiat
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

Dan Mitranescu scrie: Pe cat facem pariu ca nu este un fals ?

Cu exceptia faptului ca am modificat numele destinatarului inlocuind-ul cu numele meu si ca am sters adresele de mail .

Daca este un mail real aveti puterea sa va cereti scuze pentru cele spuse ?

Tu chiar ma iei de prost ? Am crezut ca doar glumesti, acum vad ca ai adevarate probleme. Lasa-i te rog pe altii sa posteze la acest topic(ma refer la colegii tai), pozitia ta am vazut-o.

PS Intre timp am aflat si faptul ca acum se ocupa "cineva" sa stranga lucrurile furate ca sa le trimita in Croatia, dar asta nu schimba cu nimic situatia ! :oops: Hotul este tot hot.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de marin laurentiu »

din cate stiu eu geanta din care nu lipseste nici un "cap de ata",a fost returnata cu dhl-ul :wink:
ramane gestul...poate intradevar a fost un gest imprudent avand in vedere pozitia oficiala in care se aflau acolo...dar vorba lu' mitranescu...prea ne dam statui de moralitate...nu a fost vorba de nici un furt...pur si simplu au luat o geanta care se afla in strada,alaturi de scaune,paturi,corturi si alte echipamente grele abandonate...ca aceea geanta a fost uitata si nu abandonata...asta nu cred ca e vina celui care a luat-o...singura problema este ...imaginea ROMANIEI care iese destul de sifonata dupa aceasta tevatura...
ps: vladut hai sa fim seriosi man,trebuie sa fi destul de imbecil sa te duci la furat cu "buletinul" in mana :D :D :D ,daca baietii aveau de gand sa fure nu cred ca se duceau in trenigurile echipei nationale...si sa mai faca si valva pe la receptie :wink: si in ...domeniul asta ne-am facut o imagine de "meseriasi" in europa...acum ce-o sa creada lumea? :lol: :lol: :lol:
ps2: daca stiam in timp de pont ce usor se rezolva...cu un simplu telefon si intr-o ora maxim era acolo un TIR si nu mai ramanea fir de echipament pe strada.... :lol: :lol: :lol: si ne mai trimiteau si cei de la primarie multumiri ptr efortul depus in mentinerea curateniei orasului... :mrgreen:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

@laurentiu

Nu stiu de la cine ai auzit povestea cu lucrurile abandonate. Dar dupa cum o expui, se pare ca o sti de la cineva care a contribuit la "actiune".... :oops:
Si lasa-l te rog pe cel care a trimis geanta inapoi sa confirme acest lucru. Si sa ne spuna si de la cine a recuperat lucrurile !

@dinul

ne despartim aici. ai avut doua avertismente in prealabil.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de marin laurentiu »

Vladut Mateianu scrie:@laurentiu

Nu stiu de la cine ai auzit povestea cu lucrurile abandonate. Dar dupa cum o expui, se pare ca o sti de la cineva care a contribuit la "actiune".... :oops:
Si lasa-l te rog pe cel care a trimis geanta inapoi sa confirme acest lucru. Si sa ne spuna si de la cine a recuperat lucrurile !.
ok man,am zis si eu...sant baieti mari ,sant sigur ca vor iesi in fata si vor spune ce au de spus...
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:
Dan Mitranescu scrie: Pe cat facem pariu ca nu este un fals ?

Cu exceptia faptului ca am modificat numele destinatarului inlocuind-ul cu numele meu si ca am sters adresele de mail .

Daca este un mail real aveti puterea sa va cereti scuze pentru cele spuse ?

Tu chiar ma iei de prost ? Am crezut ca doar glumesti, acum vad ca ai adevarate probleme. Lasa-i te rog pe altii sa posteze la acest topic(ma refer la colegii tai), pozitia ta am vazut-o.

PS Intre timp am aflat si faptul ca acum se ocupa "cineva" sa stranga lucrurile furate ca sa le trimita in Croatia, dar asta nu schimba cu nimic situatia ! :oops: Hotul este tot hot.
Vladut cum nu te-am luat de prost niciodata tot asa-ti spun ca nici eu nu am probleme !

Intrebarea era simpla:
Facem pariu ca mail-ul respectiv este real ?

Nu vad unde te jignesc (asa cum o faci tu cand ma acuzi ca mail-ul respectiv este un fals) si nici probleme nu prea vad pe unde am.

Avatar utilizator
Saky
Mesaje: 872
Membru din: Mar Apr 01, 2008 0:10
Puncte: 0
Localitate: ARAD

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Saky »

cata bh scrie:Pentru a elimina orice banuiala care planeaza asupra INTREGULUI LOT NATIONAL al ROMANIEI invit Managerul echipei
sa clarifice OFICIAL aceasta situatie azi 02.Noiembrie.2009 , nu putem astepta la infinit fara o pozitie oficiala referitoare la o atit de grava acuzatie, este vorba de imaginea LOTULUI ROMANIEI .
In situatia in care este adevarat (sper ca nu ) propun sa inaintam autoritatilor in drept o sesizare si sa suspendam pe viata
participarea celor vinovati la toate competitiile organizate in Romania .

Cu stima
Catalin Prichici
Presedinte Imperial Carpfishing Club

ps invit presedintii de cluburi din tara sa dea dovada de fermitate si de seriozitate in tratarea acestei probleme.
De acord cu Catalin Prichici !!!!
Propun suspendarea vinovatilor pe viata din calificarile pentru lotul national.

Cu stima
Vida Ioan (Sakal)
Presedinte-Clubul Sportiv Crap Arad
Presedinte-Asociatia Pescarilor de Crap Arad

Asteptam propunerea altori presedinti de Cluburi si Asociatii .


Ps

chiar daca sa luat geanta aia crezand ca a fost abandonata,dupa ce au vazut ce
contine (delkim,aparat foto,etc. valoare aprox 2000 euro) trebuia dusa inapoi la receptie si contactat Lotul Croatiei.
Asa ca nu mai are rost sa o dam in lambada !!!!
fapta recunoscuta pe jumatate iertata !!! :lol: :lol:

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de gor965 »

.............
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de Vladut Mateianu »

@dan

Propun sa punem punct aici acestor divergente. Mai ales ca stiu sigur ca tu nu esti implicat cu nimic.
Astept in continuare parerea lui Gabi Sandu si a lui Marius Barbu, membrii ai forumului nostru dar si ai echipei nationale...

Precum si raspunsul la intrebarea : de le cine s-au recuperat produsele furate: aparatul foto, delkimi, etc.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de gor965 »

gor965 scrie:.............
Am facut si eu o gluma sa mai destin un pic atmosfera ca mai aveti putin si va luati de beregata. O problema de genul asta nu-si are solutia pe forum...sau ma rog, presiunea publica poate contribui la rezolvarea mai rapida insa face si mult rau imaginii de ansamblu. Acolo in scurt ,intre membrii stafului tehnic trebuia rezolvat ...cateva telefoane ,un e-mail ...un curier rapid si ...ura si la gara !
P.S.
Un moderator sa stearga mesajul cu puncte puncte sa nu creada lumea c-am injurat in biserica ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Cine si ce a furat in Franta ?

Mesaj de gabisandu »

Vladut Mateianu scrie:Astept in continuare parerea lui Gabi Sandu
Vladut, pentru ca sunt nominalizat va spun urmatoarele. In ultima dimineata faceam cumparaturi impreuna cu inca un membru a delegatie si la un moment dat ne-am intalnit cu moldovenii care stateau de vorba pe o terasa. Unul dintre ei ne-a zis ca sunt genti lasate in fata hotelurilor de catre echipe care plecasera deja. Atat eu cat si persoana cu care eram le-am zis sa stea cuminti si am plecat in continuare la cumparaturi.

In rest, eu nu am participat si nu am vazut nici-un coleg facand ceva josnic acolo. Stiu doar ca sunt mandru pentru participarea la acest CM, ca am avut parte de un colectiv unit si colegi cu care oricand as merge din nou la lupta.

OFFTOPIC...

Ce mai pot spune, este ca am fost mult prea suparat pentru rezultat si nu prea am vorbit in acele zile. Am suferit mult prea mult ca dupa 30 de ore pe primul loc, intr-un final l-am pierdut. Pot sa spun ca au fost cele mai frumoase 30 de ore din viata mea, simteam ca nu ating pamantul cand calcam. Dar acum sunt mahnit cand vad ce topicuri apar. :(

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”