CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de legio1083 »

Bravos natiune!

Nici nu s-a racit bine mortul si va sfasiati deja intre voi... :oops:

Am venit din Anglia cu un gust amar. Un gust amar datorat faptului ca am irosit o vara intreaga din viata mea alergand dupa himere si m-am ales in toamna cu o cununa de lauri de cenusa. Am reusit alaturi de colegii si prietenii din club sa ajung in finalul unui CN in care stiu ca am pescuit cum am stiut eu mai bine , si cu o daruire de care nu stiam ca as fi capabil, si pentru acest lucru cred ca am fost rasplatit cu premiul pe care il doream atunci cu atat ardoare.
M-am hranit cu vanitati si m-am imbatat cu mandria de a fi urcat pe treapta cea mai inalta a unui podium care acum simt ca nu ma mai reprezinta, din mult prea multe motive. Am rabdat vorbe grele, probabil am aruncat si eu in altii cu asemenea vorbe desi nu le maritau asa cum nici eu nu le-am meritat si in final m-am ales cu mai putin prieteni si cu mult prea multi dusmani.
Am fost mai catolic decat papa in CN in ideea ca la CM lucrurile vor fi si mai si. Aiurea! Acolo oamenii nu pescuiesc cu incrancenare, acolo fayr-play-ul e la el acasa , acolo nu se vaneaza unii pe altii ca hienele si nu se asmut unul pe altul cand simt miros de sange, sau e loc de ros vreun starv pe care altii l-au abandonat.
Daca eram eu in locul S. Africanilor si aveam in dreapta o echipa (aproape orice echipa) ce a participat la CN roman sunt sigur ca mi s-ar fi taiat firul de fiecare data cand pestii mei ar fi scos chiar si o singura lanseta de pe pozitie... Noua ni le scoteau pe toate 4 la fiecare peste si tot nu i-am carotat niciodata. Nu am facut-o pt ca inca nu ne-am manjit de mizeria cu care se improasca pe forumuri si pe la colturi, atunci cand se vorbeste de pescuit. O sincera strangere de mana si un gest in care capitanul sudafricanilor isi scoate sapca din cap in fata atitudinii noastre sportive de a nu-i sabota in drill, valoreaza mai mult decat toti banii care s-au invartit in aceasta afacere numita CN.
Desi nu am reusit sa realizez ce mi-am propus, am invatat ca in CN desertaciunea e la ea acasa si ca pur si simplu nu merita sa mai ai de-a face cu aceasta masinarie numita CN , ce dezonoreaza, dezumanizeaza si invrajbeste pescari.
Legio - Patria Nostra !

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de Val »

Daca te uitai aseara la interviul lui Gica Hagi ... ( un soi de guru la fotbal :wink: ) intelegeai ca TREBUIE sa facem ceva , ca sa nu ai tu nopti triste , altii dintre noi deziluzii fata de niste carpe , altii vizavi de nada , altii vizavi de stolul de grauri de pe Otopeni , samd . Citesc mesajul tau si vad numai patetism .... LA MUNCA FRATILOR !!! Cine poate ...

Avatar utilizator
Sorin Daringa
Mesaje: 877
Membru din: Mar Aug 10, 2010 11:12
Puncte: 0
Localitate: Skjern-Denmark

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de Sorin Daringa »

Bv baieti.Invidia e mare.Tot ce trebuie sa faceti acum e sa incercati sa treceti peste momentele astea aiurea sa le dati la spate si as vrea sa nu va bata gandul sa va retreageti din competitii.Aveti un Capitan care stie ce face si care e un om de un caracter nemaintalnit.
Personal as vrea sa va gasesc pe Lates pe toti si sa va strang mana,maini de campion.
Bv Planet .Bv Romania.
Imagine

Avatar utilizator
FelixCristea
Mesaje: 112
Membru din: Sâm Mar 27, 2010 21:25
Puncte: 0
Localitate: iasi

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de FelixCristea »

http://maps.google.com/maps?f=q&q=47.019661,22.515437
Asta ca sa știți unde am ajuns de luni dimineața de la ora 5 treziti
Planet. Planet Iasi.

ciprian_galic
Mesaje: 50
Membru din: Mie Iun 24, 2009 16:37

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de ciprian_galic »

Felix, drum bun sa aveti spre casa si sa ajungeti sanatosi. Ia si te calmeaza (nu stiu care in locul tau ar fi calm la injuriile de mai sus) .... ca avem destui prieteni si un club de prima clasa care va asteapta.
Campion national - 2010
FISHING ACADEMY IASI

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de Vali Vesa »

Felicit si eu echipa Romaniei si sunt sigur ca au facut tot ce au putut, ce au stiut ei mai bine, dar din pacate nu a fost destul. Felicitari si bine ati revenit acasa.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Mitrea Nicusor Liviu
Mesaje: 11
Membru din: Lun Noi 16, 2009 15:17

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de Mitrea Nicusor Liviu »

BRAVO !!! BRAVO!!! BRAVO PLANET CARP
Felicitari pentru tot ce ati facut in acest an si nu numai ,mii de multumiri din partea tuturor pescarilor din Moldova, a insemnat un pas mare pentru toti pescarii din Moldova infiintarea clubului Planet Carp , sa-i lasam pe toti mincatorii de KK sa stea cu gura plina sa savureze in tihna performantele obtinute in acest an de catre PESCARII MOLDOVENI. Bravo baieti, sunt mindru ca sunt moldovean si ca de aici sunt CAMPIONII nostri din acest an . Felicitari intregului lot si tuturor membrilor PLANET CARP .

danutlupu
Mesaje: 287
Membru din: Mar Aug 23, 2005 14:11
Puncte: 0
Localitate: Iasi

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de danutlupu »

Citesc constant forumurile de profil dar destul de rar mai si postez, mai ales aici pe Crapmania. Eu am spus acum ceva timp ca e o greseala ca s-a transformat o pasiune intr-un sport, vorbesc de pescuit, s-a pangarit ceva pur. Pentru vorbele mele am fost apostrofat de multi, chiar si de cei de la Planet Crap; poate cativa din ei au inteles acum.
E o greseala mai ales la noi unde nu exista o mentalitate sanatoasa si unde nu este deloc inteleasa notiunea de sport cu toate trasaturile ei: competitie, fair-play; una fara alta nu trebuie sa existe. Ca o comparatie, e ca si cum s-ar legaliza portul de arma pentru copii sub 14 ani, asta e si consecinta ca la aceste concursuri poate participa ORICINE, am ajuns in situatia de fata pe deplin reflectata in acest forum.
Ori daca sunt atat de multi voinici cu adrenalina in sange si sangele le clocoteste prin vene si mai putin prin creier exista alte sporturi: box, k1, wresling.
Citind marea majoritate a mesajelor de pe forum, mai ales in rubrica "competitii" oricine cu o minte lucida isi da seama ca am dreptate si ca sunt indreptatit sa zic: Multumesc, se poate inchide ....TOT.
Lansez precis la buza stufului si deodata...........

Avatar utilizator
MARTINIUC
Mesaje: 184
Membru din: Sâm Noi 21, 2009 21:51
Puncte: 0
Contact:

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de MARTINIUC »

Felicitari,Planet Carp, pentru tot ce ati facut la CN si la CM. Normal ca este unii suparati ca anul asta ora exacta a fost data de pe Lates.Felicitari pentru atitudine...cainii latra,calul trece...
CS PLANET CARP
United we stand, divided we fall, together we are winners, winners take all...

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Re: CM Anglia 2010-discutii si comentarii

Mesaj de legio1083 »

In pur stil romanesc se vorbeste doar de dragul de a te auzi vorbind.
Daca au fost atatia bani, vreau sa vad si eu un desfasurator detaliat al cheltuielilor.
Daca au fost atatia bani dece am dormit pe jos cate 4 intr-o camera de 2?
Daca a fost o clauza de exclusivitate dece nu ni s-a comunicat?
Daca am fi fost deacord noi- echipa, cu o astfel de clauza , cine spune ca ne-am fi "vandut pielea" pe o suma atat de mica?
Va intereseaza banii, banii si dusmanii, si atata timp cat gandirea asta manelista o sa persiste, o sa continui sa ma mir ca inca pierd timp si energie ascultand toate mizeriile astea.

Dece nu a fost acolo niciunul din cei care ne musca acum de popou? Pt ca nu au fost instare! Nu au fost instare nici sa prinda mai mult peste, asta in varianta in care toata lumea e deacord ca s-a pescuit corect.
Nu au fost instare nici sa fure mai mult ca noi, asta in varianta in care toata lumea ar fi deacord ca nu s-a pescuit ci s-a jucat poker si cel care a reusit sa plaseze asii a castigat. SI intr-o varianta si in alta , voi cei care ne aratati acum cu degetul nu ati fost mai buni ca noi. Asa stand lucrurile este clar ca nici acolo nu ati fi fost mai buni ca noi asa ca va rog, cantati la alta masa.


Cine da dreptul cuiva sa decida ca am pescuit prost sau bine? Nimeni. Insa asa se obisnuieste la noi , sa se emita postulate care mai decare mai avizate. Sunt impacat cu ideea asta si de aceea nici nu ma mai consum pe trema asta. Cine garanteaza ca acolo altcineva ar fi pescuit mai bine decat noi? Nimeni. DIn acest motiv ,o rice persoana cu mintea intreaga si cu o doza minima de bun simt ar fi deacord ca absolut orice se va spune de acum incolo nu mai are nici o relevanta.

Numai aplaudacii, nebunii si frustratii ar putea da valoare mizeriilor care se improasca in acest moment. Ori nici una din aceste categorii nu merita atentie. Cei care au facut o pasiune din a comenta politica fotbal si pescuit sunt liberi sa-si vada de treaba in continuare. Sa nu se astepte insa sa fie si luati in seama.

Asta e punctul meu de vedere si mi-l asum oricand in fata oricui, cu conditia ca persoana care ma contesta sa faca mai intai dovada ca merita sa fie luata in seama.
Legio - Patria Nostra !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”