decizie CCN - caz bunget

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de buhac constantin »

Andrei Vladeanu

Eu cand am inscris Acvila am spus clar ca ma SUPUN regulilor stabilite de APCR.

Cu ce nu am fost eu cel mai serios ?
Am parasit competitia dupa prima etapa si am felicitat toti pescarii de la cluburile care au mers mai departe de la Tancabesti . Am apreciat organizarea facuta de Carping .Ne pregatim pentru anul 2011 indiferent cine va fi ORGANIZATORUL !

Nu vreau sa cred ca vor mai fi " MINTI " capabile sa redacteze adrese de genul ......care au fost citite de tine la Tancabesti .
Ultima oară modificat Vin Iul 02, 2010 8:52 de către buhac constantin, modificat 1 dată în total.

ceangau alexandru
Mesaje: 148
Membru din: Joi Mai 29, 2008 14:53
Puncte: 0
Localitate: sfantu gheorghe

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de ceangau alexandru »

Dan M scrie:Utilizatorul "alexe" si-a cerut scuze utilizatorului "ceangau alexandru", astfel banul a fost ridicat.
CINE, UNDE ,SI CAND...!!!!!!

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de Dan Marinita »

"Acum vad si cei de la Green Lake cum este sa fi contestat, vede si Naturalul cum este sa nu dai un vot concret si sa nu joci chiar cinstit in prima etapa( ma refer la ajutorul vostru pentru pelicani), asa or sa vada si Carpingu ca nici ei nu au dat un vot final in cazul Bunget."


@Florin Genes

Trebuie sa recunosc ca ai dreptate cu ce ai postat mai sus cu referire la Natural Carp dar sa sti ca nu stam la colt sa dam cu bata in cap unui club cand se afla la ananghie din contra am ajutat si nu dorim de cat sa castigam cinstit nu prin diversiuni.Iarna trecuta cand ne dadeam de mama focului la sedinte sa nu primim diversi TITEI SI COSTEI in campionat asta era cauza. Sa ne fie invatatura de minte ca fara caracter ne punem paie in cap si ne dam foc.
Eu propun o singura solutie si anume sa nu ne mai certam intre noi si sa ne vedem de treaba deoarece o parte dintre participantii la acest campionat asta a dorit sa produca DEBANDADA in organizarea C.N.-ului ca sa organizeze altii de la anul .E simplu observati cazul Bunget. Pentru SOIMI sa putut ori ce derogare de la regulament numai ca sa mearga mai departe. Am incercat sa ne cautam dreptatea unde clar am fost eliminati prin diversiune nu prin pescuit cinstit.
Eu unul nu mai am ce sa caut in astfel de competitii daca nu se ia o atitudine cu scopul de a se reglementa situatiile de acest gen.
Ne-am facut de caca in Europa din 90 pana inprezent cersind ,acum ne facem de caca si la acest capitol prin tupeu de golani tot cu caracterele respective.
Prin targ circula unzvon ca dupa finala de la Moara Vlasiei nu va pleca nici un lot in Anglia deoarece AGVPS-ul a anuntat(va anunta) Forul European care organizeaza C.M. ca anul acesta Romania nu va participa. O fi real?V-om vedea .Aici Dumnezeu va face dreptate.

PACAT DE BUNELE INTENTII
PACAT DE BANII IROSITI
PACAT DE TIMP SI DE PESCUIT
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de buhac constantin »

Ce ziceti?
Fişiere ataşate
DSC07382.JPG
DSC07382.JPG (148.58 KiB) Vizualizat de 638 ori

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de andrei vladeanu »

Vali Vesa scrie:
andrei vladeanu scrie: ...din punctul meu de vedere val are dreptate.
vali a fost zmeu pana cand au venit soimii la sacel
chestiunea cu hartia este un tertip, un subterfugiu de 2 lei.
personal la ora 17,oo, miercuri, i-am trimis lui bentu decizia unanima a cluburilor APCR. si am postat-o pe acest site, foarte urmarit de pe cele trei balti miercuri seara. era clara decizia cluburilor apcr.

vali vesa putea sa stranga carabalacul si sa plece. sa nu organizeze. afirmase in dese randuri ca il doare-n cot de AGVPS. ce putea sa pateasca? ...
Da Andrei, ai postat pe site raspunsul catre AGVPS. Doar ca Soimii au cerut o hartie semnata. Aveam ??? Nu! Si hartia asta, daca doreai, puteai s-o faci cu o zi inainte, sa o am la mine, semnata, nu Miercuri la ora 17, cand eu aveam 4 echipe pe balta si trebuia sa iau o hotarare iar tu stateai bine merci acasa. Merci frumos pentru "ajutor" si pentru "aprecierea" cu subterfugiul de 2 lei.

Si ai mai postat si opinia personala:

andrei vladeanu scrie:POZITIE

a presedintelui APCR, Andrei Vladeanu, in legatura cu decizia presedintilor de cluburi care refuaza sa primeasca Soimul in concurs, in ciuda deciziei Comisii de Competitii a AGVPS.

Redactata azi 2 iunie 2010.

M-am straduit timp de 48 de ore, prin lungi convorbiri telefonice si prin canalele electronice de comunicare, sa conving presedintii de cluburi APCR ca nu trebuie sa priveasca atat de transant spinosul Caz Floreasca. M-am lovit de invariabilul raspuns – “AGVPS-ul se baga peste noi si ne impune”. Mi-am dat seama ca ma lovesc de pozitii viscerale, fara suport logic, dobandite de oamenii din toata tara in aceasta iarna agitata...

... Suntem subiectivi si mai ales aprigi la manie. Nu asa se face un campionat national.
Probabil ca fronda cluburilor APCR o sa va determine sa reconsiderati relatia cu asociatia noastra...

AV


Deci te-ai straduit sa convingi presedintii de cluburi sa accepte hotararea AGVPS si eu cand am respectat-o am gresit!
Toti eram subiectivi si aprigi la manie si eu cand am incercat sa fiu de acord cu tine iar am gresit!

vali vesa putea sa stranga carabalacul si sa plece. sa nu organizeze. afirmase in dese randuri ca il doare-n cot de AGVPS. ce putea sa pateasca?

Vali Vesa nu puteasa pateasca nimic, dar Clubul Ovidius da, pentru ca,da-mi voie sa-ti spun ca ai jucat la 2 capete. Daca Vali Vesa nu organiza etapa - a fost decizia lui, eu nu i-am spus sa faca asa, AGVPS poate sa suspende Clubul Ovidius pentru ca n-a organizat etapa.
Daca Vali Vesa a organizat etapa, in singurul mod in care se putea - a, pai Vali Vesa a gresit, n-a respectat hotararea cluburilor APCR, e de rahat, eu am comunicat pozitia APCR lui Bentu.

Si te rog sa-ti aduci aminte dom' presedinte, de convorbirile telefonice de Luni, Marti si Miercuri, cand mi-ai spus de nenumarate ori "Vali, faci ce vrei, dar daca refuzi Soimii rezultatul va fi ruperea protocolului cu AGVPS". Si daca, in final, am vrut si eu ceea ce vroiai tu, continuarea protocolului si respectarea deciziei AGVPS, tot eu sunt cel ce a gresit!

Merci mult Andrei, m-ai ajutat de foarte multe ori cand eram in concurs, am recunoscut si ti-am multumit de fiecare data. Dar acum nu m-ai ajutat de loc. Merci oricum...
draga vali (vad ca se poarta :D )

eu nu spun ca ai gresit. nu-mi rastalmaci vorbele
spun doar (si-l aprob pe val) CA AI AVUT OCAZIA
atat

ps daca ai inteles altceva, imi cer scuze
The One Team

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de gor965 »

Dan Marinita scrie:.........
Prin targ circula unzvon ca dupa finala de la Moara Vlasiei nu va pleca nici un lot in Anglia deoarece AGVPS-ul a anuntat(va anunta) Forul European care organizeaza C.M. ca anul acesta Romania nu va participa.........
Doar daca sunt nebuni ,prosti si inconstienti ,pot sa faca treaba asta !
Cum necum ,oamenii care participa au bagat o groaza de bani in competitia asta cu scop unic de a ajunge campioni ai Romaniei si a reprezenta tara la un CM !...si cred ca ceva bani ptr. cativa avocati buni s-or mai gasii ! :D
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de andrei vladeanu »

obs.
1. forul este mondial, nu european
2. zvonul lansat de marinita e baliverna
The One Team

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de petre iulian »

DrHook scrie: Acum vad si cei de la Green Lake cum este sa fi contestat
--------
NOI ne-am resemnat si pt. linistea acestui campionat am tacut din gura cu totul ca decizia APCR nu este luata dupa niste fituici reale.

In fituica scrisa de arbitru sef sunt multe lucruri care trebuia sa se discute si date penalizari .

Primul lucru este ce cauta domnul ALEXE pe balta noaptea el fiind schimbat din echipa sambata seara si din ce calitate cerea dansul oprirea mansei? .

Mai este un punct important in care arbitrul declara ca nu s-au mai facut cantariri dupa ora 20 ......Nu este adevarat pentru ca pe sectorul A echipa noastra a prins un peste punctabil dupa cantarirea de seara de la ora 19 (nu 20 cum scrie in fituica) el fiind cantarit si trecut in fisa pentru ca inca era zi si au vazut toti......Pestele a disparut din clasament dar acum ce mai conteaza un peste ca doar au fost diferente de sute de kg intre echipe :wink: .....



Fir intins mai departe cluburilor care au ramas in lupta .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de Dan Marinita »

petre iulian scrie:
DrHook scrie: Acum vad si cei de la Green Lake cum este sa fi contestat
--------
NOI ne-am resemnat si pt. linistea acestui campionat am tacut din gura cu totul ca decizia APCR nu este luata dupa niste fituici reale.

In fituica scrisa de arbitru sef sunt multe lucruri care trebuia sa se discute si date penalizari .

Primul lucru este ce cauta domnul ALEXE pe balta noaptea el fiind schimbat din echipa sambata seara si din ce calitate cerea dansul oprirea mansei? .

Mai este un punct important in care arbitrul declara ca nu s-au mai facut cantariri dupa ora 20 ......Nu este adevarat pentru ca pe sectorul A echipa noastra a prins un peste punctabil dupa cantarirea de seara de la ora 19 (nu 20 cum scrie in fituica) el fiind cantarit si trecut in fisa pentru ca inca era zi si au vazut toti......Pestele a disparut din clasament dar acum ce mai conteaza un peste ca doar au fost diferente de sute de kg intre echipe :wink: .....



Fir intins mai departe cluburilor care au ramas in lupta .
Iuliane,la AGVPS sa prezentat ce sa dorit ca sa se poata continua campionatul ca altfel trebuia reluata mansa si pe cheltuiala cui.Cluburile clar nu mai doreau acest lucru sau trebuia sa se plateasca si nu putin din buzunarul cui?Balta a fost pusa la dispozitie gratuit o dat a doua oara ......
Intradevar ca Forul Mondial organizeaza am gresit dar cu partea cealalta sa dea Domnul sa ma insel dar si daca va fi adevarat.Cine va fi vinovat?
Dan Marinita
AVIATORS FISHING CLUB

bogkba
Mesaje: 160
Membru din: Mie Noi 11, 2009 19:07

Re: decizie CCN - caz bunget

Mesaj de bogkba »

ceangau alexandru scrie:
Dan M scrie:Utilizatorul "alexe" si-a cerut scuze utilizatorului "ceangau alexandru", astfel banul a fost ridicat.
CINE, UNDE ,SI CAND...!!!!!!

:lol: :lol: :lol:

Inca o data se vede ca interesul primeaza in fata dreptatii...sper sa nu ma banati!! :lol: :lol: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”