Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de oanavictor »

Felicitari lui Catalin pentru inspiratia de a alege Cetariu in dauna mult mai renumite Livada .
Sectoare extraordinar de bine echilibrate .
Rasturnari spectaculoase de clasament la fiecare peste prins [un peste te ducea cand pe 2 cand pe 5 cand pe 4 ...........
Un concurs interzis cardiacilor si carcotasilor ,un concurs care a finalizat podiumul doar in ultima secunda .Toti concurentii au stat cu sufletul la gura asteptand calculele finale ,calcule ce au dus la baraj pentru 40 grame ................ufffff
Felicitari la toti concurentiii pentru efortul si rezistenta fizica dar mai ales psihica de care au dat dovada .
Bravo TATA NITU care prin ''inovatiile inovatoare'' a reusit sa duca pescuitul spre alte culmi de progres [de unii nedorite :!: ]
Felicitari CARPFAN pentru stilul de pescuit abordat cat si pentru darzenia si tenacitatea cu care au abordat competitia ,asteptand si finalizand extraordinar de bine orice oportunitate ivita .
Felicitari Pelicanul care cu putina pricepere ,putina inspiratie ,putin ''noroc divin ''dar si putinul ghinion din ultimul minut a dus la o calificare cred eu meritata .
BRAVO CATALIN PRICHICI ,BRAVO CARPFAN :!:
MERCI VIOREL PENTRU SIROPUL DE PRUNE :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

shubu
Mesaje: 148
Membru din: Joi Noi 10, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: oradea

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de shubu »

Rexultatele finale de la Cetariu:

Imagine
Sinca Bogdan

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de marin laurentiu »

felicitari gazdelor ptr organizare si ospitalitatea specifica zonei.
felicitari Natural Carp si in special CarpFun ptr "demonstratia" de pescuit...practic in ultimele 36 de ore nu am mai inteles nimic :lol: :lol: :lol:
felicitari Ovidius ptr felul sportiv in care au luptat pana la capat chiar daca la un momentdat nu mai aveau nici sanse teoretice,si in mod special colegilor de pe c3 ,marius barbu -marius din care au reusit intr-un final de infarct(cu 4 ore inainte de final eram inaintea lor cu 20 de grame :) ),sa ne depaseasca cu 600 de grame...au prins ei un peste...am prins si noi 2...au mai prins si ei unul ... 2 la 2 la cantarul final...dar diferenta a facut-o cantarul...iar cu 10 minute inainte de finish am scapat peste in drill :cry: ...
un concurs reusit si echilibrat.
felicitari corpului de arbitrii condus cu mare responsabilitate si diplomatie de george.
o bila neagra ptr cei care nu au avut decenta de a ramane la festivitatea de premiere,tratand astefel cu lipsa de respect toate eforturile gazdelor si decenta de a aplauda cu demnitate invingatorii :oops:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
Madalin Barnea
Mesaje: 502
Membru din: Lun Feb 01, 2010 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de Madalin Barnea »

@shubu
Rezultatele finale de la Cetariu:
B1 - Pelicanul - 25 buc. - 106.83 kg

Felicitari D-lui Prichici pentru frumoasa organizare a concursului, cat si proprietarului acestui lac, care desi mic este foarte frumos si deosebit de CURAT !!!!
Cat despre carcotelile care eram convins ca o sa apara, cred ca au zis destul si colegul meu Laurentiu si Victor Oana, cu precizarea ca din acel aproximativ 1 Kg de mosmoanda de la Tata Nitu, mi-a mai ramas cam doua treimi, suficient sa fim periculosi si la urmatoarele etape !!!! Atentie la neatentie !!!! :evil: :twisted:
Cu siguranta echipele de pe standurile vecine Pelicanilor, au observat ca noi am nadit cu cobra destul de mult, (in kg - un nr. din doua cifre) fiecare echipa......oare granbelul se da cu cobra ??? Oricum pentru cine este interesat, 90 % din pesti au fosti prinsi pe boiles, iar putine nada de la Tata Nitu a fost doar o alternetiva la carlig, sa putem face diferenta la ce prindem mai bine.
Poate unii au uitat ca noi am aflat de participarea la acest campionat cu o saptamana inaintea inceperii, iar balta pe care urma sa pescuim cu doar patru zile inainte (din care o zi a fost numai drumul). Practic noi am avut la dispozitie trei zile sa pregatim tot, nada, probleme acasa, servici etc. si am rugamintea sa nu va bateti joc de munca unor oameni arucand vorbe goale, doar de dragul circului!

shubu
Mesaje: 148
Membru din: Joi Noi 10, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: oradea

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de shubu »

@madalin
probabil ca asa este cum zici tu referitor la B1,dar eu am reprodus in tabel ce am primit scris de la george!oricum e o greseala de tipar!
:) in rest felicitari ptr accederea in mansa a doua!
:)
Sinca Bogdan

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de gor965 »

shubu scrie:@madalin
probabil ca asa este cum zici tu referitor la B1,dar eu am reprodus in tabel ce am primit scris de la george!oricum e o greseala de tipar!
:) in rest felicitari ptr accederea in mansa a doua!
:)
Acum am ajuns si eu acasa...Bogdan ,daca-ti sunt la indemana toate datele,verifica te rog centralizatorul meu cu fisa arbitrilor ,ptr. B1 (mapa cea neagra ) ! Multumesc !
p.s
ceva mai tarziu revin cu poze !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Madalin Barnea
Mesaje: 502
Membru din: Lun Feb 01, 2010 17:31
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de Madalin Barnea »

Nu este nici o problema, am observat intamplator pt ca am facut calculul de curiozitate pe fisa noastra.
Multumim ! A fost un concurs frumos!

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de gor965 »

Madalin Barnea scrie:Nu este nici o problema, am observat intamplator pt ca am facut calculul de curiozitate pe fisa noastra.
Multumim ! A fost un concurs frumos!
Vad si eu ca nu se schimba nimic in clasament ,dar in cazul de fata nu eu am notat pe fise ,ci arbitri de sector ,asa ca vreau sa stiu de unde apare diferenta (si daca e cazul sa-mi asum greseala )!
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

OrientAlex
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mai 14, 2010 11:24

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de OrientAlex »

Felicitari domnilor!!

OrientAlex
Mesaje: 8
Membru din: Vin Mai 14, 2010 11:24

Re: Desfasurare CN 2010 Etapa Cetariu Bihor 12.05-15.05.2010

Mesaj de OrientAlex »

Petrica Ionut esti tare baiete!! si nu uita bila mare -carlig mare! :roll: :wink: :lol:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”