Polemici CN 2010

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de Darius Handrea »

Zarguzon Adi scrie:
Darius Handrea scrie:Eu spun una tu sustii alta te-ai pus ca surda pe mormant si cum in general cel mai destept cedeaza asa e cum spui tu.
Soimul a pierdut calificarea la Lates iar in finala ai venit ca nu aveai ce sa faci acasa iar Cioara pe motiv de " LOT INCOMPLET "
a pescuit si in sectorul A si C iar noi am pierdut pentru ca am pescuit la mamaliga cu branza si cu smantana. Daca spargeam si un ou
deasupra poate s-ar fi schimbat rezultatul final.
Din 5 pesti pierdeai 3 la calificari dar Soimu a fost de vina ca nu v-ati calificat. E cam greu sa recunosti ca ati dat la MAMALIGA .Am auzit ca Duta pleaca din tara rugati-l sa va lase ciaunu deoarece unul de calitate se gaseste foarte greu.Puteai sa schimbi rezultatul daca mergeati pe mana lui C .Rudeanu din primul minut repet calificarea ati pierdut-o pe sectorul B.
Am recunoscut deja o sa avem un nepotel.Folositi MAMALIGA pentru armonie intre cluburi.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de cornelserbu »

am impresia ca va certati degeaba, atata timp cat s-a pescuit in limita regulamentului, ce mai conteaza ca ala a facut non combat, sau celalalt a nadit in draci !! sunt permise de regulament si nu trebuie acuzat nimeni ca profita de ele, ba chiar se poate face o strategie in sensul asta pe care de multe ori am vazut-o si la cm.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de Darius Handrea »

cornelserbu scrie:am impresia ca va certati degeaba, atata timp cat s-a pescuit in limita regulamentului, ce mai conteaza ca ala a facut non combat, sau celalalt a nadit in draci !! sunt permise de regulament si nu trebuie acuzat nimeni ca profita de ele, ba chiar se poate face o strategie in sensul asta pe care de multe ori am vazut-o si la cm.

Nu ne certam Nea Cornele dar nici in fete mari nu mai putem sa pozam.Dezinformarea se poate perpetua in timp
si usor usor poate denatura istoria evenimentelor petrecute in finala CN 2010. Pentru cine nu a urmarit desfasurarea
finalei de anul trecut dupa spusele lui Adi poate sa creada ca Soimul a castigat sectorul A iar Carping a facut noncombat.

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de cornelserbu »

eu nu mai inteleg nimic, pai pe sectorul a nu a castigat tomulescu-stanescu-rudeanu cu recordul de 1218 ?

parerea mea este ca in finala nu trebuia sa vina nimeni cu puncte din spate...poate atunci se desfasura finala cu mai mult fair-play
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Darius Handrea
Mesaje: 110
Membru din: Mie Sep 06, 2006 1:20

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de Darius Handrea »

Ba da Nea Cornel dar uite ce scrie Adi la pagina 2

Cioara a castigat sectorul daca era in vacanta echipa carping de pe sectorul A trebuia sa termine pe primul loc. Cum poti sa acuzi pe cineva de non combat cand echipa a terminat pe primul loc pe sector.Eu pescuiesc la fel din primul minut pana in ultimul chiar daca am sau nu sanse ,din cauza acestui obicei fratii Rudeanu au mai ratat un campionat mondial in anul 2005

Daca nici dumneata nu mai intelegi care ai urmarit cred finala si fenomenul de multi ani ce sa mai inteleaga cei noi veniti in fenomen.

Avatar utilizator
constantin emilian
Mesaje: 257
Membru din: Dum Mai 20, 2007 21:49
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de constantin emilian »

Zarguzon Adi scrie:Situatia asta a durat cam 5 minute cand eu probabil am dormit; cred ca nici echipa pelicanul de pe sectorul B nu a fost la curent cu acest clasament pentru ca a dormit f linistit sambata noapte iar duminica cu cateva ore inainte de a se termina concursul a nadit toata nada din dotare;
Adi, cred a glumesti :D
Toata nada din dotare , hahahaha. Toata nada din dotare nu a fost de fapt de la bun inceput.
Iti garantez eu ca echipa din B nu a dormit toata noaptea si echipa Pelicanul ar fi ultima de pe lista echipelor de cluburi care ar trebui pusa la galeria non-combat.
Intre noi, membrii echipei Pelicanul, a existat intotdeauna o competitie acerba. La CN-ul de acum doi ani, tot la Lates am luptat pentru castigarea sectorului pana la capat. Si culmea, impotriva cui? Echipei Edward Grigore-Dan Marinescu, o echipa a clubului Pelicanul.
Non-combat nu vezi la noi Adi, EVER!
"Everything you can imagine is real"
Canalul Coledoc, Sat Duoden.

George Tite
pescar de competitie
Mesaje: 1853
Membru din: Lun Mai 31, 2010 18:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de George Tite »

Darius Handrea scrie:Ba da Nea Cornel dar uite ce scrie Adi la pagina 2

Cioara a castigat sectorul daca era in vacanta echipa carping de pe sectorul A trebuia sa termine pe primul loc. Cum poti sa acuzi pe cineva de non combat cand echipa a terminat pe primul loc pe sector.Eu pescuiesc la fel din primul minut pana in ultimul chiar daca am sau nu sanse ,din cauza acestui obicei fratii Rudeanu au mai ratat un campionat mondial in anul 2005

Daca nici dumneata nu mai intelegi care ai urmarit cred finala si fenomenul de multi ani ce sa mai inteleaga cei noi veniti in fenomen.
Iti garantez Darius ca Nea cornel serbu n-a inteles nimic pt. ca de cand eu l-am eliminat dintr-un cn el este mai mult spectator :lol: :lol:

Avatar utilizator
buhac constantin
Mesaje: 791
Membru din: Joi Iun 17, 2010 14:36

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de buhac constantin »

Domnul Tite este adevarat ca pestele care a fost diagnosticat cu deces a fost calcat de dumneavoastra ori a murit numai pentru ca a fost deocheat ?

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de cornelserbu »

buhac constantin scrie:Domnul Tite este adevarat ca pestele care a fost diagnosticat cu deces a fost calcat de dumneavoastra ori a murit numai pentru ca a fost deocheat ?
costica, nu vreau sa mai aduc in discutie acea eliminare, fiindca nu vreau sa spuna vladeanu ca dezgrop mortii...singurul lucru pe care ti-l pot spune este ca vina a fost impartita si ca dupa parerea mea care ar putea parea subiectiva, dar nu este, cea mai mare vina o poarta rosioru care a facut ceva de genul floreasca 2010...in rest, doar nostalgii si pareri de rau care sper sa nu supere pe nimeni ca sunt in afara topicului :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Polemici CN 2010

Mesaj de andrei vladeanu »

cornelserbu scrie:
buhac constantin scrie:Domnul Tite este adevarat ca pestele care a fost diagnosticat cu deces a fost calcat de dumneavoastra ori a murit numai pentru ca a fost deocheat ?
costica, nu vreau sa mai aduc in discutie acea eliminare, fiindca nu vreau sa spuna vladeanu ca dezgrop mortii...singurul lucru pe care ti-l pot spune este ca vina a fost impartita si ca dupa parerea mea care ar putea parea subiectiva, dar nu este, cea mai mare vina o poarta rosioru care a facut ceva de genul floreasca 2010...in rest, doar nostalgii si pareri de rau care sper sa nu supere pe nimeni ca sunt in afara topicului :wink:
rosioru a procedat taman pe dos decat la la floreasca - a aplicat regulamentul!

se dovedeste insa, ca la noi nu e bine nicicum. cu exceptia cazurilor in care ne e bine NOUA.
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”