Propunere CN 2011

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de gor965 »

daaaa...la capitolul drepturi e bun sistemul de vot...sa vedem daca si la capitolul obligatii se poate compara 1 club cu o asociatie de 13 cluburi...ma gandesc la cheltuielile de organizare ,care in mod logic si firesc ,se vor imparte in mod egal pe fiecare votant ...cel putin asa e in democratie si-n economia de piata ! :D
P.S
iar la faza cu "dictatul" APCR , sa fim seriosi ...pe banii si munca lor ,cine vreti sa dicteze ? :|
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Victoras Petcu »

andrei vladeanu scrie:
petcuvicto scrie:
APCR = 13 CLUBURI = 1 REPREZENTANT = 1 VOT
LRC = 8 CLUBURI = 1 REPREZENTANT = 1 VOT
ACVILA = 1 ASOCIATIE = 1 REPREZENTANT = 1VOT
SOIMUL = 1 ASOCIATIE = 1 REPREZENTANT = 1 VOT
ETC = 1 ASOCIATIE = 1 REPREZENTANT = 1 VOT
ETC = 1 CLUB = 1 REPREZENTANT = 1VOT
daca mi-as face un club nou l-as numi ETC, sa n-am spor...
:D
Valoare,m-ai sunat mai devreme si mi-ai spus ca in cazul in care se va vota dupa acest sistem,APCR si LRC ar fi dezavantajate,deoarece asociatile din AGVPS (ACVILA,SOIMUL.ETC)vor avea mai multe voturi!!!!Ti-am spus ca ai dreptate!!!!Tot eu ti-am spus,ca am facut aceasta "propunere",tocmai pentru ca am vrut sa arat ca asa au stat lucrurile (si vor sta in continuare daca nu se va schimba sistemul de votare)anul acesta cind APCR = 12 VOTURI si ETC=0 VOTURI!!!! Acum o sa modific propunerea sistemului de votare si te rog sa-mi spui cum ti se pare!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de cornelserbu »

Vladut Mateianu scrie:Atunci, ar fi bine sa facem mai multe divizii, ca la fotbal ! Ptr ca este logic ca un lot ales in urma unor calificari interne sa fie superior unui lot al unui club nou infintata care are doar 8 membri cu zero participari la concursuri..... :roll:
vladut, trebuie sa te gandesti ca un club nou infiintat poate fi format si din 8 superpescari si atunci cade logica... :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Victoras Petcu »

-In primul rind CN,nu trebuie sa fie "monopolizat",de catre nici o asociatie,lrc sau club!!!!Ori care dintre asociatii,cluburi sau lrc,sa poata sa-si depuna candidatura la AGVPS(in timpul anului in curs) pentru organizarea CN (in anul ce urmeaza)!!!! Daca in timpul desfasurarii CN,vor fi abatreri grave,cel care organizeaza CN sa nu mai poata organiza CN,pe o perioada de 2 sau 3 ani!!!!

-CN se se desfasoare conform regulamentului CIPS-FIPS,fara nici o modificare adusa acestui regulament!!!!

-Sa nu mai fie ingradita participarea cluburilor la CN!!!!Ar fi bine ca orice club din tara,sa poata platii o taxa de inscriere pentru CN la AGVPS!!!!Orice club care achita taxa de participare,sa poata participa la CN!!!!

-Fiecare dintre cei care participa la CN (ASOCIATIE, LRC SAU CLUB) sa fie reprezentata doar de o singura persoana cu drept de vot,care sa le reprezinte interesele!!!! Exemplu:

APCR = 13 CLUBURI = 1 REPREZENTANT = 1 VOT
LRC = 8 CLUBURI = 1 REPREZENTANT = 1 VOT
AGVPS* = 1,2,3....ASOCIATII = 1 REPREZENTANT = 1 VOT

-Daca se va tine cont de aceasta idee,APCR (care este compusa din mai multe cluburi),sa nu poata vota decit o singura data,printr-o singura persoana pe care o vor delega din partea tuturor cluburilor inscrise in apcr, nu o sa mai poata sa "dicteze"!!!!

-AGVPS*= ACVILA,SOIMUL,SITARUL,ETC,ASOCIATII (AVPS),CARE SUNT ADERATE LA AGVPS!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Victoras Petcu »

cornelserbu scrie:
Vladut Mateianu scrie:Atunci, ar fi bine sa facem mai multe divizii, ca la fotbal ! Ptr ca este logic ca un lot ales in urma unor calificari interne sa fie superior unui lot al unui club nou infintata care are doar 8 membri cu zero participari la concursuri..... :roll:
vladut, trebuie sa te gandesti ca un club nou infiintat poate fi format si din 8 superpescari si atunci cade logica... :wink:
Nea Cornele, poate clubul nou infiintat o sa fie format din superpescari,care provin de la alte cluburi!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de cornelserbu »

petcuvicto scrie:Nea Cornele, poate clubul nou infiintat o sa fie format din superpescari,care provin de la alte cluburi!!!! :wink:
bine-nteles, victoras, caci majoritatea pescarilor f buni fac acum parte din diverse cluburi...eu voiam sa punctez ca nu-i o regula ca un lot care s-a facut dupa niste calificari este neaparat superior unuia care nu a participat la asa ceva din lipsa de concurenta in cadrul clubului... :wink:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Victoras Petcu »

gor965 scrie:daaaa...la capitolul drepturi e bun sistemul de vot...sa vedem daca si la capitolul obligatii se poate compara 1 club cu o asociatie de 13 cluburi...ma gandesc la cheltuielile de organizare ,care in mod logic si firesc ,se vor imparte in mod egal pe fiecare votant ...cel putin asa e in democratie si-n economia de piata ! :D
P.S
iar la faza cu "dictatul" APCR , sa fim seriosi ...pe banii si munca lor ,cine vreti sa dicteze ? :|

-Cred ca nu este asa greu cu organizarea!!!!Toate cluburile care vor participa la CN,vor platii taxa de participare!!!!Anul acesta nu a platit fiecare club care a participat cite 1500 de euro?

"ma gandesc la cheltuielile de organizare ,care in mod logic si firesc ,se vor imparte in mod egal pe fiecare votant ...cel putin asa e in democratie si-n economia de piata !"

Cheltuielile de organizare ,nu "se vor imparte in mod egal pe fiecare votant ..." se vor imparte in mod egal pe fiecare club care va participa la CN!!!! :wink: "Cred ca asa va dispare dictatura"!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Doru Ionica
Mesaje: 348
Membru din: Vin Feb 10, 2006 14:47
Puncte: 0
Localitate: craiova

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Doru Ionica »

:lol: Sanchi !!
APCR =15 cluburi = 15 taxe UN VOT Prost ar fi APECEREU !!!!!!
C.S.OLTENIA FISHING - Craiova

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Victoras Petcu »

Doru Ionica scrie::lol: Sanchi !!
APCR =15 cluburi = 15 taxe UN VOT Prost ar fi APECEREU !!!!!!
Daca vor participa toate cele "15"cluburi din APCR la CN,vor trebuii sa achite 15 taxe,dar poate nu o sa participe la CN,decit 7 cluburi din APCR si atunci vor platii 7 taxe de participare!!!! :wink:
Victoras Petcu

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de marin laurentiu »

cornelserbu scrie:
petcuvicto scrie:Nea Cornele, poate clubul nou infiintat o sa fie format din superpescari,care provin de la alte cluburi!!!! :wink:
bine-nteles, victoras, caci majoritatea pescarilor f buni fac acum parte din diverse cluburi...eu voiam sa punctez ca nu-i o regula ca un lot care s-a facut dupa niste calificari este neaparat superior unuia care nu a participat la asa ceva din lipsa de concurenta in cadrul clubului... :wink:
nea cornele,existenta cluburilor cu cati mai multi membri este benefica nu numai cluburilor in sine ci chiar si CN-ULUI...pe langa faptul ca se creeaza concurenta la nivel de club,exista si beneficii ,dintre care,cele materiale nu sant deloc de neglijat...cu cat un club are mai multi membri cu atat cheltuielile se impart...astfel in viitor,un club cu 30-50 membri , poate suporta o taxa de participare,de exemplu, de 3000-5000 e mult mai usor decat un club cu ...8 membri...in momentul in care cluburile vor putea suporta o asemenea taxa,vor putea aparea si premii substantiale ...in momentul in care vor aparea premiile ,mai mult ca sigur se vor inmultii ca ciupercile dupa ploaie si...doritorii :D :D :D ,iar acestia,ori se vor inscrie intr-un club deja existent,fiecare alegand acel club care ii confera cel mai mare avantaj(fie din pct de vedere financiar ,fie dpdv sportiv),ori isi vor forma noi cluburi ceea ce reprezinta iar un avantaj: mai multe cluburi=mai multe taxe= mai multe premii :wink: ....mai multe premii=....si roata se invarte :D
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”