Propunere CN 2011

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de marin laurentiu »

ca forma de organizarese poate urma exemplul celor de la spinnig:
Liga Matster si Liga Open

liga master 6 sau maxim 8 cluburi
a) 6 cluburi-o singura grupa-primele 4 de anul acesta+2 promovate,
b) 8 cluburi-2 grupe de 4-primele 6 de anul asta+2 promovate
ultimele 2 clasate retrogradeaza


liga open-fara numar :D
a)mai putine de 6-o singura grupa
b)mai multe de 6 -2 grupe
primele 2 clasate promoveaza
c)mai multe de 12 -3 grupe...etc...
primele 3 clasate promoveaza si totodata vor retrograda 3 din liga master...

taxe diferite:
-liga master 2000-daca vor exista fonduri(proprii sau sponsori)se vor acorda premii
-liga open 1000(+1000 cele care promoveaza)--daca vor exista fonduri(proprii sau sponsori)taxa catre liga master va fi sub forma de premiere ptr echipele promovate

perioade de desfasurare:
liga open in toamna anului precedent CM(ex:ptr CN 2011,liga open se va desfasura in toamna 2010)
liga master in primavara-vara anului in care are loc CM
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14768
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de gor965 »

petcuvicto scrie:

-Cred ca nu este asa greu cu organizarea!!!!Toate cluburile care vor participa la CN,vor platii taxa de participare!!!!Anul acesta nu a platit fiecare club care a participat cite 1500 de euro?

Corect,au platit ...si de-aia mi-i se pare normal sa dicteze Ei pe banii LOR !

petcuvicto scrie: Cheltuielile de organizare ,nu "se vor imparte in mod egal pe fiecare votant ..." se vor imparte in mod egal pe fiecare club care va participa la CN!!!! :wink: "Cred ca asa va dispare dictatura"!!!! :wink:
Dictatura dispare cand fiecare poate sa voteze in nume propriu ,pe banii lui,pe munca lui ,conform aspiratiilor personale ,ori a intereselor de moment ...nu prin constrangeri sau limitari de voturi !
Aproape ca rasturnati un principiu democratic si instalati unul personal ,de genul : Minoritatea decide !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Victoras Petcu »

gor965 scrie:
petcuvicto scrie:

-Cred ca nu este asa greu cu organizarea!!!!Toate cluburile care vor participa la CN,vor platii taxa de participare!!!!Anul acesta nu a platit fiecare club care a participat cite 1500 de euro?

Corect,au platit ...si de-aia mi-i se pare normal sa dicteze Ei pe banii LOR !

Pentru ca vorbesti de bani!!!! "Corect,au platit ...si de-aia mi-i se pare normal sa dicteze Ei pe banii LOR !"
"Au mai platit inca 3 cluburi si nu au votat!!!! Eu platesc 150 000 000 lei (aprox 3600 euro) si nu dictez la finala CN!!!!Asa cum eu platesc ca sa-mi fac reclama,tot asa si cluburile care platesc taxa de participare,o fac in speranta de a devenii campioni nationali, si de a participa la CM din Anglia, nu pentru a dicta cum vor muschii lor,doar datorita faptului ca sunt mai multi ca numar si ca voturi!!!!

petcuvicto scrie: Cheltuielile de organizare ,nu "se vor imparte in mod egal pe fiecare votant ..." se vor imparte in mod egal pe fiecare club care va participa la CN!!!! :wink: "Cred ca asa va dispare dictatura"!!!! :wink:
Dictatura dispare cand fiecare poate sa voteze in nume propriu ,pe banii lui,pe munca lui ,conform aspiratiilor personale ,ori a intereselor de moment ...nu prin constrangeri sau limitari de voturi !
Aproape ca rasturnati un principiu democratic si instalati unul personal ,de genul : Minoritatea decide !
Atunci ne intoarcem in ianuarie-februarie,cind APCR,au vrut sa puna monopol pe CN,spunind ca nu pot participa la CN decit cluburile inscrise in APCR!!!! Noroc cu AGVPS!!!!Ce a vrut sa faca APCR,nu cumva se numeste constringere?Oricum de la anul,cred ca se vor schimba foarte multe!!!! :wink:
Victoras Petcu

sangerete12
Mesaje: 1
Membru din: Mie Mai 19, 2010 21:18

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de sangerete12 »

poate te schimba cineva si pe tine ca ai intoxicat forumurile de ineptii. a ajuns un paznic de balta sa tina lectii de moralitate ? pe cand vrei sa ajungi si in locul lui vladeanu ?

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Victoras Petcu »

marin laurentiu scrie:ca forma de organizarese poate urma exemplul celor de la spinnig:
Liga Matster si Liga Open

liga master 6 sau maxim 8 cluburi
a) 6 cluburi-o singura grupa-primele 4 de anul acesta+2 promovate,
b) 8 cluburi-2 grupe de 4-primele 6 de anul asta+2 promovate
ultimele 2 clasate retrogradeaza


liga open-fara numar :D
a)mai putine de 6-o singura grupa
b)mai multe de 6 -2 grupe
primele 2 clasate promoveaza
c)mai multe de 12 -3 grupe...etc...
primele 3 clasate promoveaza si totodata vor retrograda 3 din liga master...

taxe diferite:
-liga master 2000-daca vor exista fonduri(proprii sau sponsori)se vor acorda premii
-liga open 1000(+1000 cele care promoveaza)--daca vor exista fonduri(proprii sau sponsori)taxa catre liga master va fi sub forma de premiere ptr echipele promovate

perioade de desfasurare:
liga open in toamna anului precedent CM(ex:ptr CN 2011,liga open se va desfasura in toamna 2010)
liga master in primavara-vara anului in care are loc CM
ORI CE IDEE SAU PROPUNERE ESTE BINE VENITA!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de Victoras Petcu »

sangerete12 scrie:poate te schimba cineva si pe tine ca ai intoxicat forumurile de ineptii. a ajuns un paznic de balta sa tina lectii de moralitate ? pe cand vrei sa ajungi si in locul lui vladeanu ?
Mai "singerete 12",mai clona de 2 bani,acum nu ca iti fac un compliment,dar esti o oaie cu sorici,cum rar se poate vedea!!!!In primul rind,daca te tine "sfincterul" de ce nu postezi cu numele tau advarat,asa cum fac eu? Clonele pentru mine sunt egale cu "cele de pe centura"!!!! Asa ca baga-ti mintile in cap(daca ai asa ceva),revizuieste-ti comportamentul la adresa mea si dute si repara-ti "sfincterul"!!!! :wink:

Scuze de off topic!!!!
Victoras Petcu

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Propunere CN 2011

Mesaj de RazvanG »

petcuvicto scrie:
sangerete12 scrie:poate te schimba cineva si pe tine ca ai intoxicat forumurile de ineptii. a ajuns un paznic de balta sa tina lectii de moralitate ? pe cand vrei sa ajungi si in locul lui vladeanu ?
Mai "singerete 12",mai clona de 2 bani,acum nu ca iti fac un compliment,dar esti o oaie cu sorici,cum rar se poate vedea!!!!In primul rind,daca te tine "sfincterul" de ce nu postezi cu numele tau advarat,asa cum fac eu? Clonele pentru mine sunt egale cu "cele de pe centura"!!!! Asa ca baga-ti mintile in cap(daca ai asa ceva),revizuieste-ti comportamentul la adresa mea si dute si repara-ti "sfincterul"!!!! :wink:

Scuze de off topic!!!!


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nume utilizator schimbat din shimanobig in RazvanG

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”