Propuneri pentru CN -2011

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

andronic cristian
Mesaje: 154
Membru din: Lun Feb 08, 2010 19:20
Puncte: 0
Localitate: Suceava

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de andronic cristian »

barbumarius scrie:Gresit.Cupa mondiala se tine pe fluviul respectiv.
Corect la anul CM va fi in Italia si in 2012 in Romania. Cel putin asa apare pe site-ul oficial:
http://www.fips-ed.com/Tableau_des_championnats.doc
Campion National 2010
Vicecampion National 2013

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de miyagi »

petre iulian scrie:
Gavrila Adrian scrie:de ce nu respectati exact regulamentul mondial ?
----------

De aici au plecat primele problemele anul asta ca asa s/a mers ........regulamentul zis "mondial" de tine este facut pentru o competitie Mondiala dar noi avem o sesiune de calificari de cel putin 5 competitii si nu se potriveste acest regulament.

Hai sa-ti dau niste exemple
Primul punct contestat se refera la pescuitul in afara standului......aici trebuie specificat ca esti eliminat daca se constata ca ai pescuit intentionat ......Cum? Simplu esti avertizat ca ai o lanseta inafara standului si daca se repeta ai un galben daca iar se repeta esti eliminat. Deja daca ai doua /trei lansete afara din stand nu mai este o greseala si se considera ca ai pescuit intentionat.

Alt exemplu

Ai primit galben pentru ca ai scos vesta de pe tine........sa fim seriosi la Campionatul Mondial inteleg pentru ce sunt vestele dar intr-un campionat national unde ne cunoastem intre noi la ce sunt bune?......Numai asa sa ne incurce si sa facem si noi ca la Campionatul Mondial.....La finala inteleg domne sa poarte veste sa se obisnuiasca romanul cu cerintele Mondialilor ......

Sunt multe puncte din regulament care trebuiesc discutate dar cum am zis eu sunt prea mic sa vorbesc de ele si incepe lumea sa creada ca am inebunit ca cer asa ceva.... :wink: ......

Adica cer un regulament mai usurel pt . sesiunea de calificari si unul fix "mondial" pt finala :wink:
Domnule Iulian! pai acum lasati garda jos? eu am avut de dat 5 avertizmente intr-o etapa din cauza lipsei numerelor de pe barca si din cauza unor luari de pozitie "subiective" s-a decis, spre insatisfactia mea sa nu se acorde. Unde a fost suveranitatea mea? cat de ferm am putut eu sa fiu in etapele ce au urmat?
Eu zic sa nu inventam roata si ca nu suntem prea mici sau prea modesti ca sa facem sa fie bine. Vlad a venit chiar cu o idee de care trebuie "musai" sa se tina cont. Dupa desfasurarea CN-ului din anul viitor macar sa avem posibilitatea sa mai corectam cateceva pentru 2013.
Urban culture.

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de petre iulian »

noi vorbim diverse aspecte din regulamentul "mondial" nu vrem sa inventam "roata". Anul trecut am venit cu o propunere ca finala sa fie pe doua loturi si sa se desfasoare in Anglia pe pista(ele) de concurs care gazduiesc CM :wink: :wink: . Era ceva benefic pentru Romania ca era si un antrenament bun . Raspunsul a fost ca nu sunt bani pt. aceasta deplasare :oops: . Anul asta fac aceas propunere pentru finala si poate luati in calcul si aceasta deplasare cand stabiliti taxa de inscriere la CN .
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
miyagi
Pescar de competitie
Mesaje: 4837
Membru din: Mar Aug 03, 2010 17:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de miyagi »

petre iulian scrie:noi vorbim diverse aspecte din regulamentul "mondial" nu vrem sa inventam "roata". Anul trecut am venit cu o propunere ca finala sa fie pe doua loturi si sa se desfasoare in Anglia pe pista(ele) de concurs care gazduiesc CM :wink: :wink: . Era ceva benefic pentru Romania ca era si un antrenament bun . Raspunsul a fost ca nu sunt bani pt. aceasta deplasare :oops: . Anul asta fac aceas propunere pentru finala si poate luati in calcul si aceasta deplasare cand stabiliti taxa de inscriere la CN .
Foarte corect asa si imi cer scuze. Am vrut sa spun 2012 mai devreme.
Urban culture.

matei1971
Mesaje: 748
Membru din: Vin Iul 13, 2007 21:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de matei1971 »

numit un capitan sau selectioner care sa aleaga un lot in functie de rezultatele avute de sportivi in concursuri si de specificul baltii unde se tine concursul. asa e mai corect, trebuie sa ne prezentam la CM cu cei mai buni si mai in forma sportivi!
Când esti mort, nu stii asta - dar ii afecteaza pe ceilalti. La fel si când esti prost.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

iti dai seama apoi discutii ? nu vezi cati "soareci" il mananca pe vladeanu de popou gelosi pe rezultatele si pe functile lui ? :D
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

staniuPAUL
Mesaje: 15
Membru din: Mar Iul 20, 2010 20:01

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de staniuPAUL »

2 pagini si nimic concret. pana la urma cine va hotara cine va organiza cam. national de la anul ? si in ce varianta , lot sau echipa de 2 ?

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de petre iulian »

staniuPAUL scrie:2 pagini si nimic concret. pana la urma cine va hotara cine va organiza cam. national de la anul ? si in ce varianta , lot sau echipa de 2 ?

-------------
Concred AGVPS este seful si face ce vrea muschii lui :wink: In loc sa ne unim impotriva acestui sef noi ne destramam si ne lingusim pe langa el. :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de Victoras Petcu »

petre iulian scrie:noi vorbim diverse aspecte din regulamentul "mondial" nu vrem sa inventam "roata". Anul trecut am venit cu o propunere ca finala sa fie pe doua loturi si sa se desfasoare in Anglia pe pista(ele) de concurs care gazduiesc CM :wink: :wink: . Era ceva benefic pentru Romania ca era si un antrenament bun . Raspunsul a fost ca nu sunt bani pt. aceasta deplasare :oops: . Anul asta fac aceas propunere pentru finala si poate luati in calcul si aceasta deplasare cand stabiliti taxa de inscriere la CN .
Iulian,iar "bati cimpii",adica "FINALA CAMPIONATULUI NATIONAL DE CRAP" sa se tina in alta tara?Poi,daca este vorba de "CAMPIONATUL NATIONAL DE CRAP",adica de CN al nostru,al romanilor,ce sa cautam noi pe alte meleaguri?Ce nu mai exista balti in ROMANIA?

"Era ceva benefic pentru Romania ca era si un antrenament bun ."

Cred ca mai indicat ar fi,ca cei care vor organiza CN,din banii strinsi pe taxe si sponsorizari,care vor ramine dupa finala,sa-i ajute pe cei care vor face parte din lotul national,ca sa faca unu,doua,antrenamente pe lacul din tara unde se va desfasura CM!!!!! :wink:
Victoras Petcu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Propuneri pentru CN -2011

Mesaj de Vladut Mateianu »

Corect. Este mult mai bine cum zice Victorash, dar necesita cheltuieli mai mari ! Ideea este ca taxa de participare la anul sa fie cat mai mica, astfel incat sa se permita participarea la cat mai multe loturi ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”