Tenul in calificari

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
doeat - marko
Mesaje: 14
Membru din: Lun Iun 22, 2009 17:57

Re: Tenul in calificari

Mesaj de doeat - marko »

Dan Mitranescu scrie:
doeat - marko scrie:Se pare ca regulamentul a fost grav incalcat si lumea se face ca ploua.
Iata ca nu am fost atent si intradevar scrie negru pe alb ca puncteaza si amurul. Cum se poate asa ceva? Cum este permis ca fiecare organizator sa dispuna dupa bunu-i plac punctarea sau nepunctarea tenului?

Ce imi place cand toti cei in masura tac chitic, in loc sa ia masuri. Domnilor, nepunctarea tenului a defavorizat multe echipe si a spulberat orice echilibru de pe balta. Se poate afirma cu certitudine ca rezultatele de pe Hobaia sunt nereale si trebuiesc anulate.

Daca e regulament, regulament sa fie!
Nu trebuie sa se anuleze nimic!
Trebuia sa fi mai atent si in blat sa faci contestatie sa-ti puncteze tenul ! :D

Tu le-ai dat drumul cu manuta ta ,nu organizatorii sau arbitrii ! :D

Da, am recunoscut mai sus ca nu am fost atent la momentul respectiv... asta e...
Oricum acum se observa de la o posta ca regulamentul a fost incalcat chiar de organizatori si arbitrii nu au schitat absolut nici un gest.
Acest campionat incepe sa-mi lase un gust amar...

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Tenul in calificari

Mesaj de gabisandu »

@ doeat - marko

Regulamentul valabil este cel "lipicios", nu ne alegem regulamentele care ne convin sau postate gresit. :wink:

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabisandu scrie:@ doeat - marko

Regulamentul valabil este cel "lipicios", nu ne alegem regulamentele care ne convin sau postate gresit. :wink:
@ Gabi

Regulamentul este foarte clar : "se puncteaza amurul si crapul de peste 1500g ".

Din regulamentul postat pe acest site s-a scos ,ulterior primei postari, "amurul si crapul" pentru a creea o confuzie si a induce in eroare concurentii despre drepturile lor . Pe deasupra a mai aparut ideea ca organizatorii au dreptul sa aleaga ce pesti puncteaza ...Unde scrie asta ? Daca veniti pe Tancabesti sa punctati platica ?

In situatia de fata in afara de mine si de doet-marko nimeni nu mai doreste sa puncteze tenul in urmatoarea mansa desi toti sunt constienti ca este o ilegalitate.

Eu unul si daca ma bat pe strada cu cineva mai mic tin o mana la spate :D asa ca nu ma strofoc atat de tare sa puncteze tenul pentru ca observ din ce in ce mai tare ca sunt singurul avantajat.

P.S. Nu gasesc si eu macar o braila ? :D

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Tenul in calificari

Mesaj de gabisandu »

Dan, nu scrie ce peste pentru ca organizatorul sa aleaga ce peste puncteaza.

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Andrei I »

gabisandu scrie:Dan, nu scrie ce peste pentru ca organizatorul sa aleaga ce peste puncteaza.
fara suparare..dar e stupid!
dupa 3 manse, taxele aferente, nervi, eforturi, organizatorul mansei 4 decide ca puncteaza numai tenul...si novacul eventual...e regulamentar? :) treziti-va mai oameni buni..nu e suficient sa aveti intentii bune.
Milionar excentric

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Tenul in calificari

Mesaj de gabisandu »

Fara suparare dar standurile tot organizatorul hotaraste cum le face. Acum ne apucam sa presupunem ca va fi un organizator ce va face standurile cu spatele la apa, ca tot nu este scris in regulament. Crezi ca va exista vre-un regulament care sa prevada orice situatie?

Sau iti inchipui ca este vre-un organizator care va baga chinezul ca peste punctabil? Eu zic ca este momentul sa punem toti umarul ca aceste calificari sa iasa cat mai bine, nu sa bagam piedici de tot felul si interpretari ale regulamentului pana la ridicol.

Fiecare organizator a anuntat de la inceput ce pesti se puncteaza, ati stiut cand ati intrat la standuri.

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabisandu scrie:Dan, nu scrie ce peste pentru ca organizatorul sa aleaga ce peste puncteaza.
Gabi nu scrie ce peste puncteaza pentru ca nu acesta este regulamentul complet. Si aici cu toata intelegerea pe care o am cred ca este destul de grava problema ... !

In regulamentul pe care l-ai semnat si stampilat este prevazut clar ca puncteaza si tenul.

Si tot in regulamentul semnat si stampilat ...unde scrie ca organizatorul are dreptul sa aleaga ce peste puncteaza ? Sincer chiar ma intereseaza pentru etapa de pe Tancabesti pe care o organizeaza Carp Zone ! :wink:

P.S. Rog un operator sa posteze regulamentul complet asa cum a fost semnat si stampilat ! :D

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Dan Mitranescu »

gabisandu scrie:Fara suparare dar standurile tot organizatorul hotaraste cum le face. Acum ne apucam sa presupunem ca va fi un organizator ce va face standurile cu spatele la apa, ca tot nu este scris in regulament. Crezi ca va exista vre-un regulament care sa prevada orice situatie?

Sau iti inchipui ca este vre-un organizator care va baga chinezul ca peste punctabil? Eu zic ca este momentul sa punem toti umarul ca aceste calificari sa iasa cat mai bine, nu sa bagam piedici de tot felul si interpretari ale regulamentului pana la ridicol.

Fiecare organizator a anuntat de la inceput ce pesti se puncteaza, ati stiut cand ati intrat la standuri.
Si ce variante de interpretare are formularea : " se puncteaza amurul si crapul de peste 1500g ".

Singurul organizator care a anuntat ca nu se puncteaza tenul inaintea turneului a fost la Hobaia ( asta nu inseamna ca a fost legal).

La Lates "suceala" a intervenit in urma concursului in care echipele lui Vasile si Piticu conduceau balta prinzand si ten .
Nu s-a stiut ca este ten in balta ( si te rog sa nu ma contrazici pentru ca am o postare a ta mai veche :D ) pana nu am venit noi acolo !!!

Din acelasi motiv pentru care nu s-a stiut ca nu este ten in balta se face si aceasta abatere de la regulament subiectivista ! :wink:

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Tenul in calificari

Mesaj de gabisandu »

Se stia ca este ten in balta si am spus ca avem cam 10% ten.

Dan, intra pe videozone la infopescar si uitate la filmarea sedintelor. Acolo ai sa vezi live decizia de a lasa la latitudinea organizatorului punctare sau nu a tenului. Hotararea organizatorului pe Lates este ca nu puncteaza tenul, hotarare pe care o mentin si nu o schimb.

Vizioneaza filmarile si apoi vorbim.

Avatar utilizator
Andrei I
pescar de competitie
Mesaje: 1761
Membru din: Mie Mai 02, 2007 21:11
Puncte: 0
Localitate: bucuresti
Contact:

Re: Tenul in calificari

Mesaj de Andrei I »

am impresia ca va faceti ca nu intelegeti...ce va faceti daca in mansa 4 sau 5 organizatorul decide ca puncteaza DOAR tenul?

e regulamentar pentru ca organizatorul mansei hotaraste ce puncteaza!

in acest moment nu stie nimeni din cei 30 de participanti la Lates ce va puncta la 3Tancabesti sau Sacel-Livada ... pacat de intentiile bune, munca depusa nedublate de un regulament FERM!
Milionar excentric

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”