Un gest de onoare pentru toti

Desfasurare, clasamente, fotografii, discutii, polemici, propuneri, decizii.

Moderator: gor965

Scrie răspuns
Avatar utilizator
raphael
Mesaje: 231
Membru din: Dum Oct 31, 2010 7:45
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de raphael »

Fair Play Fishing ajuta Clubul Ovidius cu 500 lei in prima faza. Ne traduim sa mai facem rost si de alte sume. Domnule Vesa spuneti-ne unde sa viram banii.0753533500.

P.S. Fratilor nu va mai certati si hai sa aratam ca suntem ROMANI.

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

Erau unii care ii duceau pe bratze pe cei de la Ovidius in Portugalia si uite ca dupa 24 ore ...nu dau 2 poli macar -c/v a doua pachete de tzigari... Halal !
Ne meritam si conducatorii si soarta .
Vali Vesa ce am promis ramine stabilit , de restul m-am cam saturat ! Scuze de topic .

Apreciez nespus gestul celor care au contribuit si s-au bagat din primul moment ! Multumesc sincer !

bogdanpesc
Pescar de competitie
Mesaje: 396
Membru din: Sâm Iun 23, 2007 18:57

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de bogdanpesc »

Val scrie:Erau unii care ii duceau pe bratze pe cei de la Ovidius in Portugalia si uite ca dupa 24 ore ...nu dau 2 poli macar -c/v a doua pachete de tzigari... Halal !
Ne meritam si conducatorii si soarta .
Vali Vesa ce am promis ramine stabilit , de restul m-am cam saturat ! Scuze de topic .

Apreciez nespus gestul celor care au contribuit si s-au bagat din primul moment ! Multumesc sincer !
Nu te preda VAL....e un pas frumos,la prima vedere s-au strans bani pentru taxa de participare(in timp relativ scurt)
lumea e in concediu,unii sunt pe balta la alte concursuri....sunt convins ca mai vin pescari cu suflet mare...inca nu au citit
Daca imi pare rau de ceva in viata asta,este ca nu am pescuit cat a vrut sufletul meu

bogdan constantinescu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

Nu ma predau Bogdane , dar ramai asa pe ganduri .. 5-6 boi trag la carutza iar altii isi bat joc .. li se cuvine ce piel..a mea !

Avatar utilizator
doru_croc
pescar de competitie
Mesaje: 2433
Membru din: Dum Aug 30, 2009 10:01
Puncte: 0
Localitate: Alexandria

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de doru_croc »

Val nu te infierbanta. Mai sunt si altii care vor sa-si sustina prietenii.
Apare contul ala?
Pentru unii umorul este ca si o limba straina: fara subtitrare nu inteleg nimic!
Este de o mie de ori mai bine să fii optimist şi să te înşeli, decât să fii pesimist şi să ai dreptate.

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de gabrielcalin »

100 euro vin si de la mine
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Avatar utilizator
gabrielcalin
Pescar de competitie
Mesaje: 350
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:29
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de gabrielcalin »

Si in plus ingrediente ptr bile, la cerere
Gabriel Calin Manolache Dobrinescu

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

Multumim celor de pina acum . Din pacate mult - mult prea putini ....... In aceste 24 ore , s-au mai scris vreo 50 postari pe alte topicuri si toti injura .. federatie , AGVPS , samd ...si promit ca fac si dreg ...
Aici din pacate nu scrie nimeni ...sau aproape nimeni .

@Vali Vesa - da si tu pe privat un cont bancar ca macar cei care au zis prezent sa poata sustine lotul . De restul m-am lamurit ....

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Vali Vesa »

Se pare ca suntem un soi de experiment in pescuitul la crap, sau mai pe romaneste, carne de tun.
Poate asta ne e noua soarta, sa avem rezultate doar sub presiune.

Primul lot care nu are asigurata deplasarea la CM
Primul lot care a castigat Campionatul de pescuit la crap AGVPS
Primul lot caruia i se pun bete in roti de catre federatie
Primul lot pentru care AGVPS cere autorizarea MTS

Si ca sa revenim la subiect, nu, nu suntem primul lot care beneficiaza de donatii pentru participarea la CM. Pe langa sponsorizari si sumele ramase in urma calificarilor, Cornel Rosioru, Dumnezeu sa-l ierte, avea capacitatea de a aduna diverse donatii pentru lotul national. Am donat si eu cativa ani la rand sume consistente, fara nici o pretentie, doar din placerea de a ajuta lotul national.

Asa ca acea comparatie cu “cutia milei” nu-si are rostul si e cel putin deplasata. :evil: Mai ales in conjunctura actuala, cand economia Romaniei merge inapoi, este foarte greu sa poti sa acoperi un buget decent din sponsorizari. Un buget decent incluzand in opinia mea doua antrenamente pe pista de la Montargil. Nu vrem sa mergem direct la CM sa facem doar act de prezenta. In plus, contractele de sponsorizare se semneaza cu mult timp inainte, la incheierea anului fiscal 2012. Ori, cum puteam sa cer sponsorizari vanzand pielea ursului din parure, inainte de a se finaliza etapa de Campionat. La asta nu ne-am gandit la sedinta AGVPS si acum e foarte tarziu. :oops:

In concluzie, eu nu consider o jignire postarea lui Val si chiar ii multumesc. Orice suma donata este binevenita si va multumesc tuturor anticipat. Chiar daca inseamna o responsabilitate in plus pe umerii nostrii. Suntem condamnati sa obtinem un rezultat foarte bun, altfel ii vom dezamagii pe toti cei care ne sustin.

Contul nostru este:

RO24 BUCU 41 120975 2511 RO 01
Alpha Bank Romania, sucursala Constanţa
Beneficiar: Clubul sportiv de pescuit Ovidius
B-dul Mamaia nr 175, Constanta
CIF 21644080
Scopul platii: donatie CM 2013

PS Multumim Gabi Sandu pentru urarea de dupa tragerea la sorti: Va condamn ca castigati Campionatul! Se pare ca ai avut dreptate. :cry:

PS2 Sigur raman fara gazon in curte si anul asta :lol:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Val
Pescar de competitie
Mesaje: 2278
Membru din: Mie Mai 05, 2010 20:49

Re: Un gest de onoare pentru toti

Mesaj de Val »

16 iulie 2013 1.352,51
Nume Beneficiar:Clubul sportiv Ovidius
Cont Beneficiar:RO24BUCU411209752511RO01
Detalii Tranzactie:donatie CM 2013
Plata Domestica

S-a facut plata din ING , acum .
Fir Intins baieti !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Campionatul National de Pescuit la Crap”