ANUL COMPETIONAL 2006 - CONCLUZII & COMENTARII

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

ANUL COMPETIONAL 2006 - CONCLUZII & COMENTARII

Mesaj de andrei vladeanu »

va invit la o dezbatere pe aceasta tema. maestrul are primul cuvant.
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

1-competitii
2-interes
3-corectitudine
:lol: :lol: :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@maestre
se vede de ce il aperi pe vasile turcu. numai tu si el puteati pune ca prim adjectiv al anului competional 2006 cuvantul "competitii".
nu mai scrie nimic. lasa-i pe altii sa comenteze. tu sarbatoreste avansul luat de dinamo in campionat...
The One Team

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Rectific punctil 1-concursuri. :lol:

Lasind gluma la oparte, eu cred ca a fost unul dintre cei mai buni ani.
De ce? Pt ca a fost un an f. incarcat. A fost un an cu multe concursuri devenite traditionale, bine organizate cu participari record.
Aici ar fii un mare cistig. Au aparut echipe noi, multe dintre ele bune, care au incercat sa puna probleme. Unele din aceste echipe chiar au reusit sa se impuna si sa cistige. Pescari care promit si asta nu face decit sa ridice stacheta.
Pt. ca tot vorbim de participari, anul acesta a fost mai bine reprezentat la nivel de judete. Argesul si Doljul fiind bine reprezentate in comparatie cu ceilalti ani. Nu inteleg ce se intimpla cu partea Moldovei.
Atita timp cit la un concurs vin 60-70 de echipe eu zic ca e un cistig. Sa nu uitam ca pina mai ieri concursurile se tineau cu 18-20 de echipe.
Revenind la competitii in acest an s-a tinut primul C.N. de pescuit la crap. O competitie grea care s-a intins pe o perioada f. lunga, cuprinzind 4 etape, competitie ce a dat si componenta lotului national. Lot care zic eu, ne-a reprezentat cu onoare la C.M. din Portugalia.
As mai remarca aparitia asociatiilor de pescuit la crap in Bihor, Timisoara, Craiova, orase ce dau si echipe puternice in concursuri.
Valoarea concursurilor a crescut datorita acestei participari numeroase si pretentiilor celor ce concureaza.
As mai trece la realizarile acestui an si maturitatea pe care au capatat-o concurentii. Si am sa argumentez.
Am fost impresionat dupa incheierea C.N. cind echipele de la locul4 la locul 9 au fost departajate de citeva kilograme. Se stie ca locul 4 pleca in Portugalia. Oricare dintre ei il puteau ocupa. A fost sa fie Floreata si Cioara. Ceilalti s-au purtat admirabil felicitindu-i pe cei doi, asteptind anul viitor sa se revanseze. Dupa mine asta a fost cel mai mare cistig al anului. pentru mine asta inseamna maturitate.
Pescarii Romini incep sa inteleaga ca adversarul dintr-un concurs nu este si dusman. Cind toata lumea va intelege ca cineva poate cistiga Dirvariul si celalalt Tincabestiul s-au Hobaia, iar la masa festiva se poate ciocni un pahar fara ura, atunci vom fii puternici si-n concursurile de afara. Vom impune respect si vom fii respectati.
La nerealizarile acestui an, poate si din cauza programului incarcat, regret ca nu am reusit sa adun toate asociatiile si cluburile de pescuit la crap din tara sa ne cunoastem si sa stabilim un program comun.
Anul viitor sper sa fie si mai bun.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

1 Numarul foarte mare de concurenti ,fapt ce confirma dezvoltarea
carpfishingului in Romania
2 Numarul foarte mare de competitii,fapt ce intareste primul punct.
3 Numarul mare de magazine si importatori,cat si calitatea produselor
4 Numarul mare de sponsori atrasi in competitii
5 Rezultate meritorii ale noilor sositi [IORGOS,FLOREATA,DANIEL DUMITRESCU,TONY FLUS,SORIN DRAGOI ,DECEBAL
6 Confirmarea valorii unor concurenti [NITU,SORIN RUDEANU ,GUGUIANU ,MATEIANU
7 Decaderea din topuri a-le altor concurenti[ADRIANO ,VLADEANU ,BADULESCU ,MAYER ,TOFAN
8 Mijlocul concurentilor ramane neschimbat[BIBU,PANGICA ,C.SERBU ,V.SERBU,BADICA ,PRIPON,MITREA
10 Incapatanarea altora de a continua sa participe ,desi nu au castigat niciodata [OANA ,ROSIORU,COTELICI ,OSLOBEANU ]
11 Lipsa de interes a altor concurenti [SORIN PODARU ,MARCEL CHIFA ,CATALIN BUCURA ,SERBAN HANSA ,,LEO DENK]
12 Concursurile au fost din ce in ce mai echilibrate ,si mult mai bine organizate .
13 Concurentii au dat dovada de foarte mult fayr-play si mult mai multa corectitudine
14 Fapt imbucurator este lipsa contestarii arbitrajelor si a invingatorilor ,cu mici exceptii nesemnificative si care nu au influentat rezultatele finale .


DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE ,O IERARHIE AR ARATA CAM ASA

1 CEA MAI BUNA SI CONSTANTA ECHIPA A ANULUI -SORIN RUDEANU -BOGDAN GUGUIANU


2 CEL MAI BUN PESCAR AL ANULUI NITU IOAN

3 CEL MAI NOROCOS PESCAR AL ANULUI IORGOS

4 CEL MAI AMBITIOS PESCAR AL ANULUI -TITE

5 CEA MAI VALOROASA ECHIPA A ANULUI -MATEIANU -VLADEANU

6 MAGAZINUL ANULUI -SENZOR

7 CEA MAI BUNA PISTA DE CONCURS -TANCABESTI

8 MANAGERUL ANULUI -CORNEL ROSIORU

9 CEL MAI MARE CONCURS AL ANULUI -CUPA PELICANUL

10 CELE MAI BUNE CONDITII OFERITE PESCARILOR -LACUL DARVARI

11 CEI MAI INDISCIPLINATI PESCARI -VLADEANU ,BADULESCU,SOLOMONII,BADICA
12 CELE MAI MULTE STARTURI BUNE IN CONCURSURI ,DAR AU PIERDUT SPRE FINAL MAIMUTOIUL MIC -MIRCEA EPURE
13 CEI MAI GHINIONISTI PESCARI LA TRAGEREA LA SORTI -OANA ,OSLOBEANU ,MATY
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Victor Oana

saru'mina de nominalizarea la mijlocul clasamentului si constanta - e o smecherie sa fii mereu acolo ( mai ales in asa distributie nominalizata de dumneata ! ) . Fii atent ca toti aia scrisi de tine la aceasta categorie , sunt membrii APCR ! :lol: :lol: De aici ne vine puterea . :lol:
In rest obiectiva analiza ta . Sarbatori fericite si ne vedem la Darvari la anul !

PS - cit priveste ghinionul la tragerea la sorti pune-l pe Cezar Bibu primul - stie el de ce ! :lol: :lol: :lol: Iar la bulan - am un mare favorit , dupa Gogu - il cheama Cristi Coser . :lol:

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

mi-a placut...am fost impresionat de amploarea pe care a lut-o CARPFISHING-ul in Romania, de marile concursuri si-n special de campionatul national...o competitie dura, dar frumoasa in acelasi timp si plina de surprize pana-n final.

o ierarhie e greu de facut...Victor a-ndaznit, dar oricat de obiectiva ar parea tot contine o farama de subiectivism, asa ca mai bine fara ierarhii...le-au facut concursurile.

toti au fost buni, fiindca au participat la concursuri,si chiar daca n-au castigat, au avut mult de invatat ceea ce pana la urma tot un castig se cheama.

as vrea ca anul viitor sa aduca mai multa prietenie intre crapari si mai multa comunicare (doar avem celulare, nu? :lol: )

fir intins !
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Cornel

eu zic ca prietenie exista deja intre noi toti , chiar fara sa ne vizitam cu familile ! Eu zic ca pina la urma asta e cea mai misto chestie . Cine castiga un concurs sau altul depinde de pregatire , noroc , indeminare , rezistenta , dar parerea mea este ca 30-40 % din cei pe care ii cunosc numai de nepricere la crap , nu pot fii acuzati . Stii si tu atitia pescari care prind crap chiar si pe locuri de cacat .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Nea Victor

respect ierahia matale - dar vezi ca Maty a avut locuri bune pe unde a participat ! Scoate-l de acolo de la ghinionisti si nu uita ca el il are si pe Dumnezeu alaturi .

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Andrei Vladeanu

daca ai deschis topicul asta, zi si tu ceva, ca doar esti in masura, sau vrei sa pui cireasa pe tort la sfarsit ?!?
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”