BRONZUL MONDIAL

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

Toti componentii Echipei Nationale sunt rugati sa raspunda la inrtebarile pe care le-am adresat. Daca au buna placere....
Fire intinse!

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumesc tuturor care au fost alaturi de noi dar si celor care ne-au dorit raul, stiu ei care !
HAI ROMANIA !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Maestru

Felicitari batrine Hemingway ! :lol: :lol:

Astept de la tine si de la Vladeanu ceva articole despre acest concurs ! E pacat sa nu stie si lumea ce ati facut pe acolo - vecini , conditii de concurs samd . Stiu ca voi 2 sunteti buni la scris si va astept cu ceva materiale .

Va felicit inca o data pe toti si in mod special pe tine ! Poti spune ca nu ai trait degeaba !!!!!!!!!!

@Vladut

Am stiut mereu ca ma simtiti alaturi de aia va pup pe toti si va felicit inca o data . Intzepaturile si problemele trec , prietenii adevarati ramin ! M-au atacat unii care acum invata sa-si lege carligele singuri . Pina acum le legau altii , care brusc au devenit "particulari" . Asta e viata Pilhane - eu unul merg inainte . Nu imi moare mie afacerea din motive de pescuit :lol: :lol:

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@daniel
O sa-ti raspunda Andrei cand se intoarce, ptr ca el stie cel mai bine :el ne-a facut bilele si monturile......
Eu pot sa zic doar ca Belgia e cea mai de cacat tara in care am fost, nu voi mai calca niciodata pe acolo....mi-au furat telefonul mobil angajatii de la motelul unde am stat.. :oops:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

[quote="Vladut Mateianu
mi-au furat telefonul mobil angajatii de la motelul unde am stat.. :oops:[/quote]

:evil: de asta nu ai raspuns la ultimul mesaj... :evil:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Vali si Vladut

cind scriam acum vreo luna - uite asa - "Nu am un dor nebun de Belgia - o tara de ........ in opinia mea , tata merge de 5 ori pe an la Bruxelles si injura de fiecare data cind se intoarce ." - nu m-ati crezut !!

Uite Pilhane ca te-au facut la celular !! :lol: :lol: :lol: :lol:

Din pacate nu astea au fost motivele care m-au facut sa nu merg in Belgia ci niste motive legate de viata de familie . Regret ca in loc de Darvari nu m-am aflat in Belgia !
Ultima oară modificat Mar Oct 04, 2005 17:43 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

nada:
am ales intr-adevar bile de mare atractie, cu care am nadit, asa cum am mai spus, putin (20 de bile) in apropierea monturilor. am nadit, de asemnea, si in linii lungi catre larg, de unde am presupus ca venea pestele. daca ati vazut poza din alp cu salonta lui tataie, se poate observa ca pestii de acolo traiesc la adancimi mari, unde s-au obisnuit de mici. in lacul mare am pescuit la adancime de 8 metri. crapii de acolo sunt mari si f.mari si umbla in grupuri mici, 2, 3 bucati. cine a nadit mult nu a prins nici un peste. exceptia o constituie Croatia, care a nadit mult, dar a pescuit departe de paturile de nada.
in lacul mic am pescuit pe pat de nada initial, cu bile solubile, la ciupeala. dupa ce am constatat ca nu e cazul de ciupeala, am schimbat firele, am pus 0,25 si ne-am dus catre malul de vis a vis. nu a mers nici asa.
monturi:
carlige nr.2, forfac rigid. normal si pop up - om de zapada.
The One Team

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

[quote="Administrator"]@Vali si Vladut

cind scriam acum vreo luna - uite asa - "Nu am un dor nebun de Belgia - o tara de ........ in opinia mea , tata merge de 5 ori pe an la Bruxelles si injura de fiecare data cind se intoarce ." - nu m-ati crezut !!

[/quote]

val, sunt 20 (DOUAZECI) de ani de cand nu am mai calcat pe acolo... si atunci nu se intampla asa ceva. de, se mai schimba lumea, "cortina de fier" a cazut, africanii urca si ei... pacat.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bai baiete , iti fura carliontatii astia si bomboana din gura . In Belgia s-a umplut de ei , deci ...........

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Bine ati revenit, baieti si hai sa fim sinceri, Romania a avut echipe participante la Mondiale de cativa ani buni, dar pana anul trecut nu s-a intamplat nimic notabil. Doar participam. Faptul ca urcam pe podium a doua oara consecutiv, zic eu ca e o mare realizare. O fi cum zice mandezu ca a fost noroc acum, dar vine sa confirme un rezultat bun. Si daca si cel de-al treilea o sa le confirme pe astea doua .....

Maestre, ne zici si noua la ce trage bufnita, ca la lebede nu-mi vine sa ma bag? :lol: :lol:
Epure-Fusu Mircea
Carping Club

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”