Calendar competitional 2008

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@cornelserbu

Esti rau de tot. Faci acuzatii scotand din context diverse lucruri. Acel concurs (festivalul de boilies), inceput in emisiunea din 20.10, s-a intins pe durata a 3 emisiuni. In cea din 27.10 gasesti exact ce mi-ai reprosat ca nu am dat. Chiar pe Vladut l-am rugat sa-l ia pe Luci (operatorul meu) si sa ia interviuri pe la standuri. Gogu, Rosioru, Val si Cezar au fost filmati dar nu aveau chef de vorbe iar pe restul, poate ca nu-i consideri chiar asa de competenti si titrati. Apropo, esti si tu si Zvonko printre ei. As fi dat mai mult de la standul vostru dar erati prea preocupati sa faceti misto de nea Tica si a trebuit sa tai.nE clar ca ma urasti, ca nu mi-ai dat nici acum whisky-ul promis ultima data cand ti-ai umflat tastatura la mine. E adevarat ca si eu ti-am promis ca nu filmez la concursul vostru si nu m-am tinut de cuvant.

@vali vesa

Imi pare rau, sti ca de obicei nu sar podiumul dar de data asta, pe langa faptul ca au fost multe premii si am dat numai locurile premiate, mai era chiar in primul rand un pescar, care tinea in brate un purcelus :wink: . Abia dupa terminarea festivitatii m-a rugat sa nu dau secventele in care apare el, ca sa nu-i stric... imaginea, astfel ca multi din cei de pe locul 3,4... aveau pe fundal subiectul. Nu puteam sa dau doar de pe un sector, doua iar pe celelalte nu. Daca stiam dinainte, il puneam pe Luci sa filmeze din alt unghi.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14723
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Mesaj de gor965 »

@Val Pangica jr.
Era bine daca se aplica regula aia ...la 3 cornere = careu :D modificata :la 3 locuri 2 urmatorul concurs = locul 1 (din oficiu) :wink:
Sa va traiasca copii si sa ajunga sa concureze cu al meu !
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

gor965 scrie:@Val Pangica jr.
Era bine daca se aplica regula aia ...la 3 cornere = careu :D modificata :la 3 locuri 2 urmatorul concurs = locul 1 (din oficiu) :wink:
Sa va traiasca copii si sa ajunga sa concureze cu al meu !
Multumesc pentru urari - sa dea Dumnezeu sa fie sanatosi totii copii nostri si sa ne tina urma la pescuit .

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Florentin

draga prietene nu te uraste nimeni .
Lumea incearca sa se protejeze vizavi de lipsa totala de interes a fenomenului TV fata de acest "sindrom" al pescuitului la crap .
Tu erai exceptia care justifica regula .
Totul se face pe bani de aia nici nu aparem la TV , pentru ca nu suntem interesanti dpdv financiar . Lumea are de promovat pensiuni , Cormorane , salupe , etc si tu iti pierzi vremea cu noi . De aici nu cred ca vei vedea bani prea curind :lol:
Dar nici nu o lua si tu prea in serios cu postura asta de realizator TV - pescar de crap . Sa stii ca gripa , poliomielita , rosu in gat , furunculoza se iau prin contact continuu si aderent , pescuitul de succes la crap se dobindeste prin alte metode ! :lol: :lol: :lol:

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Val

La Darvari sunt 3 concursuri simultan ,deci automat sunt 3 castigatori la care nu se tine cont de cantitatea de peste prins ,ei luptind doar cu 13 concurenti ,pentru un premiu de 10.000 euro .
ESTE ECHIVALENT CU LOCURILE 1,2 SI 3 :?:
Mai sunt 3 castigatori de locul 2 care vor fi recompensati cu vouchere in valoare de aproximativ 50.000.000.
ESTE ECHIVALENT CU LOCURILE 4,5 SI 6 :?:
Mai sunt 3 castigatori de locul 3 care vor fi recompensati cu vouchere de aproximativ 50.000.000 lei .
ESTE ECHIVALENT CU LOCURILE 7,8 SI 9 :?:
Mai sunt 3 castigatori de capturi care vor fi recompensati cu 1.500 euro .
ESTE ECHIVALENT CU PREMIILE NOROCOSILOR .
Iar echipa care prinde cea mai mare cantitate va mai primi 2 trofee de aur in valoare de 4.000.euro
PER TOTAL LA DARVARI SUNT 12 PREMIANTI :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

oanavictor scrie: PER TOTAL LA DARVARI SUNT 12 PREMIANTI :!: :!: :!: :!: :!: :!:
basca aerul respirat la darvari + ultravioletele reflectate din oglinda lacului darvari ( 14.500 euro + 5.500 euro) din care scadem 5 euro dati de pomana babei Rada si lu' ala micu' ( cred ca o fi crescut intre timp!), rezulta 19.995 euro!

la Darvari toata lumea castiga!!!
traiasca nea victor oana! :D
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Ok Nea Victor - cum spui matale

Eu vrea sa-ti spun ca de 500 EUR cit face inscrierea / om ( la o echipa de 3 ) , pe un loc mediocru - si cu mari perspective ca dupa 200 kg de crap capturat sa castigi ceva carlige si un costum de "Gore Tex" cum am castigat eu - si m-am facut fleasca cu el la prima iesire pe ploaie ! :lol: :lol: :lol: Mai bine ra numai diploma !
De 500 EUR , cit e inscrierea , imi bine imi iau Browning Gore Tex - ultimul model si imi ramineau bani si sa fac la matale 2 zile la casuta , un pescuit ! Te asigur ca luam crap cit la concurs , pentru ca nu exista presiune .
Ai si matale grija la sponsori si la ce ofera - eu am avut Casa Pescarilor , de haram sa le fie !
Ultima oară modificat Mar Noi 20, 2007 18:53 de către EX-UL, modificat 1 dată în total.

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@Val

Si acum sa raspund la chestionar .

1 Niciodata
2 Sat ,gunoi ,gard ,golf ,podu'frant [aici mai spart :lol: :lol: ]fac parte din acelasi sector ,deci este normal sa castige unul din ele .
3 De cele mai multe ori concursurile au fost castigate de aici [este adevarat cu 3 locuri mai la dreapta de unde ai fost ultima data ] exemple VICTOR SERBU DE 2 ORI ,MIHAI STANESCU ,VALI NEDELEA ,
4 Nu a mai fost pe acelasi loc ''FAIMOS ''
5 Nu a castigat decat o singura data desi a pescuit pe el pescari ''FAIMOSI''ca NITU ,GUGUIANU .
In mod sigur prinde din pestele celor ce pescuiesc la GARD SI GUNOI .altfel nu ar fi fost bagat .Afost bagat ca sa echilibreze locurile ,la fel ca cel de la sosea unde a pescuit Zvonco in primavara .

Ps Cand faci niste afirmatii ar trebui sa te bazezi pe ceva concret si nu sa-ti ascunzi ''NEPUTINTA ''inventand sau aplecand urechea la ''GURA BALTII '' :twisted: :twisted:

Pps CE FACEAI CU 10 FELURI DE BILE IN STAND'' PUDRATE CU FEL DE FEL '' :idea: :idea: :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Val Pangica jr scrie: Ai si matale grija la sponsori si la ce ofera - eu am avut Casa Pescarilor , de haram sa le fie !
LA CONCURSUL DE ANUL ACESTA CAT SI LA CEL DIN 2008 ,SPONSORII OFERA VOUCHERE IN VALOARE DE 50.000.000.LEI VECHI FIECARE :idea: :idea:
Ultima oară modificat Mar Noi 20, 2007 19:32 de către oanavictor, modificat 1 dată în total.
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

andrei vladeanu scrie:
oanavictor scrie: PER TOTAL LA DARVARI SUNT 12 PREMIANTI :!: :!: :!: :!: :!: :!:
basca aerul respirat la darvari + ultravioletele reflectate din oglinda lacului darvari ( 14.500 euro + 5.500 euro) din care scadem 5 euro dati de pomana babei Rada si lu' ala micu' ( cred ca o fi crescut intre timp!), rezulta 19.995 euro!

la Darvari toata lumea castiga!!!
traiasca nea victor oana! :D
@Andrei

Daca ai ceva in ''GUSA ''si te sufoci ,VARSA ,CA S-AR PUTEA SA TE INECI.
VAD CA AI PROBLEME CU ''ARTIMETICA '' :roll: :roll:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”