CALIFICARI 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

eu nu ii pling dar nu cred ca sunt Dumnezei sunt deocamdata mai buni si cam atit....nu cred ca ei stiu sigur ca vor cistiga

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Pai eu am spus ca sunt dumnezei DANIELE?
Asta am subliniat si eu. Deocamdata sunt buni si nu or scape ocazia sa intre in primii 18.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

asa este, APCR are stranse legaturi cu Senzor! AOCR nu va avea nici o implicare in organizarea si arbitrajul manselor de calificare. La fel ca in ultimii 2 ani mansele vor fi arbitrate de AGVPS. In ceea ce priveste amplasarea standurilor vor hotari cele 18 echipe calificate in finala.
(Aici fac o paranteza, asta e mai mult gargara de internet, de care eu m-am cam saturat! Anul trecut s-a discutat despre standuri enorm, iar pe balta, in ziua concursului, la trasarea acestora, unele echipe nici n-au catadicsit sa trimita macar un reprezentant!!!!!!! ce sa mai discutam...)
revin. APCR va gestiona, ca de obicei fondurile si se va ocupa, tot ca de obicei de contractele de sponsorizare.
REPET, APCR NU SE VA IMPLICA IN CONCURSUL PROPRIUZIS!!!!
am vazut multe polemici despre taxa.
consider ca micsorarea taxei la 200 nu este o masura buna, pt. ca:
1. nu se mai strang bani pt. premii, iar un concurs atat de lung si greu trebuie sa aiba premii pe masura!!
2. nu stiu daca ati citit bine, dar finalul variantei noastre suna cam asa:
ECHIPA NATIONALA ARE ASIGURATE (ASIGURATE!!!) TOATE COSTURILE DEPLASARII IN PORTUGALIA! (si sunt ceva costuri, va asigur - haine, drum, transport echipament, nada, cazare, masa, taxa inscriere concurs, etc.)
APROPOS,
DUPA CE AM IESIT PE 2 IN PORTUGALIA AGVPS S-A ANGAJAT SA PLATEASCA ANUL ACEST TXA DE INSCRIERE, VREO 1300 DE EURO. IN 2004 AM PLATIT-O NOI!
DUPA CE-AM CONFIRMAT IN BELGIA TOT AGVPS A PROMIS CA LA ANUL VA PLATI SI TAXA SI MASA SI CASA!
POATE CA O SA MA ACUZATI DE LIPSA DE MODESTIE, DAR ACEST LUCRU SE DATOREAZA UNOR OAMENI NU POSTARILOR LUI pan damblagici, maaron, gigi h, miki b, etc!!!!!!!!!!!!!!

prin urmare, este clar, cine vrea sa vina la acest concurs, o va face pentru vrea sa acceada in echipa nationala. PUNCT!
daca vrei in echipa nationala, va trebui sa intri in primii 18 si apoi, in finala, in primii patru! la final vei avea in buzunar minimum 1500 euro si vei merge in Portugalia! LA CM! GRATIS!
la acest concurs nu se vine la misto, gen "cu 200 de euro as veni si eu!"
sa fie clar!
in urma cu cativa ani aceste lucruri erau de domeniul SF!
cine pleca la CM platea TOTUL din buzunar!
cred ca voi nu sunteti sanatosi...

ultima problema!
cele trei persoane care vor insoti lotul. nu este vorba de nici o comisie!!! cei trei vor asista la calificari si atat. rolul lor incepe DUPA CE SE VA STABILI ECHIPA NATIONALA!
sef delegatie - va canduce echipa la CM, se va ocupa de plati si de in general de problemele administrative.
personal il vad in aceasta postura pe MAESTRU ROSIORU.
consilier tehnic - este postul parca inventat pentru TATA NITU! atentie! asta daca tata Nitu renunta la calificari! daca vrea sa participe, ori alegem pe altcineva, ori nu se mai merge cu consiler tehnic.
DORESC SA SE TERMINE POVESTEA CU TATA NITU SI LUSAN, PERSOANE CARE DE DOI ANI MERG LA CM SI DACA SE CALIFICA SI DACA NU... NU E CORECT! ORI ALBA, ORI NEAGRA!
capitan - este persoana care se va o cupa de strategia de pescuit a echipei si de relatiile din cadrul lotului.
FAC PUBLIC FAPTUL CA AUREL LUSAN NU MAI ESTE BUN PT. ACEST POST!
VOI DISCUTA PE MARGINEA ACESTUI SUBIECT, DAR NU AICI SI MAI ALES NU CU MITI B, CODRUT M, FANTEL G, ETC.
TREBUIE SA-I MULTUMIM LUI NEA LULU PENTRU EFORTURILE PE CARE LE-A FACUT SI ALEGEM UN CAPITAN CA LUMEA!
aici ma abtin pt. moment la propuneri, pt ca am auzit niste baliverne...
va pup!
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Andrei

uite ca am ajuns sa ma cert si cu Dan Cotelici pe crap.ro pentru acest sistem de calificare . Incep tot soiul de scenarii pe care mine unul ma doare mintea . Nici nu s-a hotarit balta si "carcotasii" incep dansul .
Faceti fratilor un sistem , impreuna cu AGVPS , in care sa se spuna - bai baieti asta e sistemul si cine vrea participa , cine nu vrea sta acasa , si nu mai discutam nimic . Acum se poarta discutii legate de locul 23-24 , de parca intereseaza pe cineva , indiferent de echipa , ce loc ai ocupat daca nu esti in primii 18 ! Aici e provocarea !! Vrei sa faci parte din lot si faci tot ce depinde de tine sa fii acolo . Nu reusesti , nu inseamna ca te-ai ramolit brusc ci doar ca nu ai fost pregatit la aceea competitie .
Exista pareri ca trebuie hotarit sistemul de "lumea intreaga" atunci cind AGVPS -ul da banii pentru masa si cazare + inscriere ( bani multi ! ) . Pai AGVPS-ul sa hotarasca si sa puna arbitrii - la acest sistem competitional sau la altul , noi mergem sau stam acasa . Pe mine unul ma obosesc aceste discutii care se intorc inerent la nodul fara nod sau la primele boilesuri gustate ca praline :lol:

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Mesaj de ZABELEA »

Nu inteleg de ce se fac atatea discutii.Personal mi se pare un sistem foarte bun cu sanse egale pt toata lumea.Daca nu s-ar fi dat nici un premiu nu mai erau atatea discutii.
Eu sunt un pic mai direct:
-cine nu vrea sa dea 500 euro
-cine nu are timp 4 manse
-cine nu este de acord cu acest sistem
SA NU PARTICIPE LA CALIFICARI.

Oameni buni vb de echipa nationala a Romaniei.Eu cred ca este un sistem bun.Dai 500 euro.Ai sansa sa pescuiesti 12 zile la hobaia,sa iti recuperezi banii ba mai mult sa te si califici la campionatul mondial(gratis).ASTA NUMAI DACA ESTI BUN PESCAR.
Cat despre capitanul de pana acum eu cred ca este depasit.Si nu spun asta din auzite.Adevarat ca a facut enorm pt echipa nationala si poate fara el nu ajungeam sa purtam aceste discutii acum.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Vorba lunga, saracia omului !

Atatea discutii, nici o concluzie numai vorbaraie goala.Mai bine hai sa-l lasam pe Maestru sa se ocupe de calificari(este cel mai in masura, face totul cu pasiune si este total dezinteresat) si noi sa vedem pe cine am putea propune CAPITAN. Astept parerile voastre !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Bravo Mihaita - ai pus punctul pe I . Pina la urma asta e rezumatul la sistemul asta de calificari . Ce rezerve , ce runner , ce presiune de timp , etc ? , asta e un sistem bazat pe valoare si nu pe alibiuri . Faci fata sau nu - e simplu ! Va asigur ca nimanui nu-i place sa faca spate ! :lol: :lol: Plus ca nu e obligatorie participarea . Noi trebuie sa nu judecam sistemul ca si cum am fi deja participanti , trebuie sa evaluam echitatea si sistemul de selectie pentru acele echipe care au si timp si bani si resurse sa spere la lotul national . Restul e treaba lor sau si a noastra in masura in care credem ca ne putem implica , dupa regulile astea dure .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bravo Mitzane si mie mi-ai luat vorbele din gura !Ai 100% dreptate.Am auzit ca site-ul mutantului se fac fel de fel de discutii si de sondaje ,de oameni care nu au fost niciodata la un concurs sau pe care ii doare in popou de Romania, conteaza doar sa fie bine ptr ei.Iata parerea mea in legatura cu cele trei functii:
Functia de sef de delegatie ii vine ca o manusa maestrului Cornel Rosioru care si-a dedicat ultimii ani aproape in totalitate promovarii acestui sport si caruia Romania ii datoreaza enorm ptr ca suntem in careul de asi ai lumii crapiste.Plus ca este un gestionar foarte bun si mai ales calculat.Si inca ceva :pe unde se duce impune respect prin comportament si tinuta, ceea ce ,am vazut cu ochii mei, alti romani nu prea o fac pe afara.
Cat despre nea Lulu,cu tot respectul cuvenit ptr ce a facut pana acum ,precum si ptr meritul de a fi printre primii care au reprezentat tara pe afara pe banii lor, trebuie sa recunosc si eu ca este cam depasit.Din pacate sanatatea ii joaca mari feste,are probleme mari cu picioarele deplasarile lungi pe jos fiind o adevarata problema ptr el.Poate din aceasta cauza nu poate sa vina decat de 3-4 ori pe la un stand in timpul CM,ceea ce ne creaza un handicap in lupta datorat proastei informari din cadrul echipei.
De aceea consider si eu ca trebuie schimbat si pus un om dinamic care sa indeplineasca conditiile enumerate de mine la postarea anteprecedenta.
Consilier tehnic nu prea vad de ce ar mai trebui, dar daca va exista acesta functie, nu poate sa o aiba decat Tata Nitu, cu conditia sa nu participe la calificari.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Olandezu'
Mesaje: 34
Membru din: Joi Aug 04, 2005 12:45
Puncte: 0
Localitate: ploiesti

Mesaj de Olandezu' »

Lasind deoparte discutiile legate de timp si de bani care totusi cred ca constituie o problema pentru multi care ar vrea sa participe la selectie,eu cred ca nu este corect ca prima mansa sa fie eliminatorie.
Degeaba spuneti ca nu conteaza locul,ca din orice pozite poti sa faci un rezultat bun,haideti totusi sa ne uitam la multe concursuri unde mari campioni stind pe un loc prost au avut rezultate la fel de proaste!!!
Eu cred ca ar trebui gasit ceva mai echitabil in care toata lumea sa aiba sanse!!!
P.S. Pe celalat forum Dan Cotelici a propus si el o varianta care mie personal mi se pare interesanta!!
P.P.S.De ce credeti ca trebuie shimbat sistemul de anul trecut atita timp cit a dat un rezultat bun cred eu??eu cred ca un lucru atit timp cit merge bine nu ar trebui schimbat!!
BIG FISH_CARP TEAM

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

Sa-mi dau si eu cu parerea:
1-sistemul de calificari pentru 2006 pare destul de bun...doar cu premiile anuntate cred ca nu prea o sa fie bine,ptr. ca la 500 de euro de echipa nu o sa vina mai mult de 20 -25 de echipe...si atunci de unde se dau banii promisi?!?...iar ca sa te apuci sa modifici valoarea lor dupa ce se o sa se vada ca nu prea sunt bani pentru premiile anuntate,suna cam neprofesionist.Cred ca ar trebui anuntate alte premii,mai modeste,imporatant e sa participi si sa te califici in echipa care va reprezenta ROMANIA la prima editie a Mondialelor reunite pentru toate disciplinile de pescuit sportiv.(apropos de asta: va doresc la toti sa aveti ocazia sa simtiti ce am simtit eu in clipa cand am urcat pe podium cu drapelul ROMANIEI in mana si sa fiti mandri ca reprezentati macar o data in viata tara...)
2-ar fi foarte bine ca cel care sa ocupat de 2 ani de organizarea calificarilor,de sponsorizari,de participare lotului la Campionatul Mondial cu rezultate ,zic eu,exceptionale,2 medalii pe natiuni si 2 medalii la individual,sa se ocupe si in continuare,respectiv Maestu Rosioru,care sa fie seful delegatiei romane si in 2006.
3-am avut ocazia sa il am in apropiere ,timp de 72 de ore in concurs in Belgia, pe ''Tata" Nitu...indiscutabil cel mai bun consilier pe care il poate avea lotul national...este un om deosebit si de mare ajutor pentru lotul national indiferent din ce persoane va fi compus acesta...
4-in schimb pentru postul de capitan al echipei nationale de pescuit la crap,prin tot ceea ce implica aceasta functie,cred ca sunt de acord cu ceilalti care au postat pe acest forum si cu multumirile de rigoare,cred ca dl.Lupsan ar trebui sa se lase,intrucat nu il prea mai ajuta fizicul si nici nu poate sa fie autoritar in fata unui lot compus din multe personalitati(a se citi capete ''tari'').Iar, ca sa dam cartile pe fata ,cred ca mult mai bine s-ar descurca in aceasta postura si ar fi de mai mult folos echipei nationale ca si capitan,ANDREI VLADEANU,care si pe el il cam doboara concursurile mai lungi de 3 zile si ar fi mai bun pe margine decat in stand ca participant...
Cred ca experienta lui poate ajuta enorm orice lot national si cred ca e in stare si sa-i mobilizeze pe toti pentru a lupta pentru Romania.
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”