CALIFICARI C.M. BELGIA 2005 - Desfasurare si rezultate

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Adriano , nu cred ca este nici problema organizatorilor - din simplul fapt ca se comunica foarte greu cu Internetul , nu numai de acesti organizatori ; in general a pune ceva pe net este greu pentru 99 % din organizatorii de concursuri din ziua de azi . Altfel , organizare si arbitraj fara probleme ; concurs , fara scandaluri !

Avatar utilizator
Caaron
Mesaje: 102
Membru din: Dum Ian 09, 2005 16:45

Mesaj de Caaron »

Felicitari invingatorilor! Fir intins in Belgia!

Magazin online pescuit

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Felicit pe Andrei Vladeanu ! Cei care au fost acolo stiu de ce si poate de abia acum , eu personal , am realizat ca avem un MARE PESCAR in Romania . Noi mai facem si misto , si glume , etc dar m-am lamurit ca Andrei este unul din marii pescari ai nostri ! Ne mai certam noi , dar cind lucrurile sunt evidente , este pacat sa nu spui - jos palaria !! Bravo Andrei !!
Fara el , poate plecau altii in Belgia . Gaurile negre de care pomeneam in comatariul ante Hobaia - au fost astupate de Andrei si Vladut , printr-un efort comun , de mare echipa .
Felicit de asemenea pe Cristi Yamaha - care a dat dovada de o cadenta si o putere de munca INCREDIBILE !!
Felicit si pe Mitzanu - care singur a prins cit toata echipa Big Fish . Mare pescar ! Pacat ca ramine acasa .
Comentariile de final apreciaza 2 echipe - echiopa SENZOR si echipa BIG FISH - ca organizare , comportament pe balta , performante , etc . Din pacate una dintre ele a ramas acasa , dar asta nu inseamna ca cea care a pierdut nu este o echipa valoroasa .
Cind spun echipa ma refer la tot ceea ce inseamna ajutor , strategie , comunicare , nada , etc . Ramasi la final , in cerc restrins , dar reprezentativ , s-a recunoscut ca ECHIPE au fost doar acestea doua . Restul au fost grupuri de pescari care trebuie sa pescuiasca impreuna .

IONEL STANCU
Mesaje: 3
Membru din: Dum Mai 29, 2005 17:35
Puncte: 0
Localitate: PLOIESTI

Mesaj de IONEL STANCU »

Felicitari echipa SENZOR!Fir intins in Belgia si speram cu toti de a ne bucura de un acelasi loc si la acest campionat mondial unde cu siguranta aveti multe de aratat.Felicitari si echipei BIG FISH care au dat dovada de atitudine,vointa si profesionalism pentru o participare in premiera la preselectia pentru mondiale.Felicitari MITZANU pentru tot ce ai facut pentru aceasta echipa pacat ca nu a fost studiata,testata si modificata la timp cea dea 3-a ehipa a acestui lot BIG FISH.FELICITARI!!!!
field tester BIG FISH***

Avatar utilizator
Sharky
Mesaje: 435
Membru din: Dum Ian 09, 2005 11:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Sharky »

Bravo!
Felicitari tuturor participantilor.
@ Senzor prin prisma rezultatului de anul trecut se pare ca sunteti obligati sa castigati :D
@Val povesteste si tu ce s-a intamplat cu Andrei
Dan Petre aka Sharky

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Pina apare un comentariu complet despre aceste calificari - vreau sa spun numai atit . Miercuri dupa amiaza - SENZORII aveau asigurate locurile 1 pe standurile A si B . Pe C era dezastru - ultimul loc cu numai 25 kg prinse . Au sucit schimbarile , a iesit Andrei din stand , a pus cortul in spatele echipei de pe standul C si pina vineri i-a dus pe locul 6 , loc calificant . Asta in conditiile in care a afirmat mereu ca asta se va intimpla !!
Mai mult comentariului de la final despre locul lui Cipica , loc greu cu extraordinar de mult peste si cu agatatura maxima , a fost un exemplu de logica de concurs . Nu mai eram multi la final , dar cei care eram prezenti , am ramas cu gura deschisa , ca stil de abordare a unei probleme . Logica era ca reteaua de fire pierdute de Cipica in apa , sutele de monturi si pesti agatati care pesemne se zbateau in adinc , vor strica locul de pescuit , mai devreme sau mai tirziu . Lucru care s-a si intimplat ! Mai mult decit atit , Andrei ne-a oferit si varianta cistigatoare , din punctul lui de vedre . Fire groase la mono , fire subtiri la forfac , montura culisanta . Rupi , fuge crapul cu carligul in gura si cu 10 cm de fir textil , dar pastrezi firul si nu tii pestele mort sau agatat pe zona de pescuit .

Avatar utilizator
ZABELEA
Mesaje: 294
Membru din: Mar Ian 11, 2005 15:42

Mesaj de ZABELEA »

In primul rand vreau sa felicit echipa SENZOR pt calificare.In al doilea rand vreau sa multumesc tuturor echipelor care au participat la aceste selectii.Parerea mea este ca a fost un concurs foarte greu (116 ore este mult si pt mine care am 25 ani ) si toti au dat dovada de caracter.Sper doar sa nu mai iasa discutii ca anul trecut.Senzorii au cea mai valoroasa echipa in momentul de fata si au meritat sa se califice fara nici un dubiu.Normal, ca orice echipa au si bubele lor dar sper din toata inima sa le rezolve pana la plecarea in Belgia pt ca altfel le va fi foarte greu.Timp aveti destul baieti sa va ganditi la cea mai buna varianta.Felicitari inca o data si fir intins in Belgia.Sper sa recuperati aia 30 cm de anul trecut.Stiti voi care.CUM O VREA DUMNEZEU TATA.
PS.Multumesc tuturor pt felicitari.
MIHAI PRIPON - CARP UNITED TEAM.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mitzane - te felicit inca o data . Ai facut recital pe balta si asta intr-un loc care nu spunea nimic - mijloc de stand . !! Sincer bravo !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

M-a sunat Dl. Victor Oana si m-a rugat sa scriu pentru el , ca FELICITA din toata inima pe CRISTI MITREA pentru efortul depus pe standul A .

Moose_master
Mesaje: 235
Membru din: Mar Iun 07, 2005 18:50
Puncte: 0
Localitate: Montreal

felicitari

Mesaj de Moose_master »

De foarte departe tin sa felicit toate echipele romanesti pentru rezultatele obtinute la calificari (din ce am putut sa observ si eu din prima pagina a site-ului). Frumoase rezultate ...
Pacat ca unele echipe vor ramane acasa.Mi-ar fi placut sa plece cat mai multe echipe romanesti pentru cat mai multa bataie de cap oferite cu darnicie echipelor straine adverse in timpul concursului din Belgia.
La pescuit de crap romanii sunt buni ... buni buni.... Si cu siguranta asta se va vedea si in Belgia.

Felicitari echipei Senzor. Sunteti buni (pentru a nu stiu cata oara...)!!!

Eu in cinstea castigatorilor am mai luat niste balauri pe care am sa-i trimit spre vizionare pe privat.

Inca o data felicitari si la mai multi si mari pe saltea in Belgia.

Stima tuturor pescarilor de crap romani,

Moose

P.S. Intrucat eu sunt obsedat de balauri as dori sa aflu cat a cantarit cel mai mare peste prins pe durata concursului.
APCR Canadian Branch

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”