CALIFICARI C.M. BELGIA 2005 - Desfasurare si rezultate

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

CALIFICARI C.M. BELGIA 2005 - Desfasurare si rezultate

Mesaj de adigogo »

Suntem in a treia zi de concurs (Marti 28 Iunie) si nu avem nici un fel de informatii despre desfasurarea acestui cocurs, despre pozitionarea pe standuri a echipelor, despre rezultatele partiale, e.t.c.

Aveam mai multe informatii despre ce se intampla in State, la marele concurs de pescuit crapi in ape curgatoare decat acum, cand este vorba despre concursul de desemnare a echipei nationale care ne va reprezenta la C.M. Belgia 2005, concurs care se desfasoara la doi pasi de Bucuresti! Nu inteleg, de unde atata lipsa de interes? Stiu ca semnalul telefonic este slab pe Hobaia, dar daca se dorea, se gaseau modalitati de comunicare sau postare! Sau poate, cine stie, daca tot este vorba de echipa nationala, s-or afla in "Silentio Stampa"!

Este aberanta aceasta lipsa de informatii despre cel mai important concurs romanesc al anului!!!

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Senzorii nu aveau semnal, Val avea bateria aproape moarta, Marius (Aquamania) avea semnal cu intreruperi, am reusit sa vorbesc cu Catalin, partenerul lui Mitzanu, ei aveau vreo 130 kg aseara.

Sper sa ajung azi acolo si va spun mai multe.

Avatar utilizator
mirceaef
Mesaje: 636
Membru din: Lun Ian 17, 2005 14:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef »

Am vorbit acum cu Marius, Senzorii au doua echipe pe locul 1/sector si o echipa pe locul 8 in cel de-al treilea sector.

Cipica era pe doi dar nu mai prindea ca la inceput in schimb Andrei si Vladut prind bine si bucati mari.

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Bravo Mircea!

Multumesc pentru informatii!!
Incerc sa ajung si eu astazi, in jurul orei 19 ! Oricum daca aflu noutati, le comunic imediat!

Ruffus
Mesaje: 10
Membru din: Sâm Ian 22, 2005 10:02

Mesaj de Ruffus »

La unguri DA!
La americani DA!
La romani NU!

Nimeni nu si-a propus sa infomeze publicul intr-un mod constant si oficial!
Slaba organizare dpdv media. Pacat !!!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Am venit o fuga in Bucuresti pt. ceva probleme personale.
Nu am vreme prea multa pt. ca trebuie sa ma intorc. Totusi am sa va dau citeva amanunte.
In primul rind: deocamdata lupta se da intre 3 echipe. Senzor, Big Fish si echipa lui Nae.
In sectorul A pe locul 1 senzor pe 2 Nae, pe 3 Big-Fish.
In sectorul B Pe locul 1 senzor pe 2 Cipica(echipa Nae)
In sectorul C pe locul 1 Big-Fish pe 2 Cristi Maier (din echipa lui Bibu) pe 3 Sorin Rudeanu (echipa Nae)
Cam asa se da lupta la aproape jumatatea concursului.
Sectorul C este cel mai puternic (ca densitate de echipe tari)
Sectoarele B si C sunt f. grele deoarece prezinta multa agatatura.
Vreme caniculara, aseara furtuna si ploaie.
Nu este inca nimic clar. Distantele intre echipe sunt mici. Oricind se pot intimpla rasturnari.
La noapte cind se trece in a doua parte a concursului probabil ca va aparea si oboseala. Se munceste mult, se doarme cu schimbul si se maninca pe genunchi. Cine si-a dozat efortul, cine poate face si schimbari va avea mai multe sanse.
Mai multe amanunte nu am nici eu. In concurs te concentrezi pe echipa ta. Telefoanele nu prea merg, Iar distantele intre sectoare sunt destul de mari.
Adriano cred ca ar putea da mai multe amanunte.
Toti cei ce scriu pe aici sunt pe Hobaia. De aici si putinele informatii.
Eventual incercati sa ma mai sunati pe mine. In sectorul A mai merge telefonul.
SA AUZIM DE BINE.

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Mesaj de musaro adriano »

Salut Cornel si baieti (apropo, cornel fir intins acolo!!) eu nu prea stiu exact ce se intampla acolo pur si simplu pentru ca siituatia se schimba des si nu avem un punct de colectare si difusare informati: acest ar trebui sa fi facut de cine a organizat concurs (cred si eu) si de 2 ori pe zi, dupa c au adunat informatii totale, sa le publice aici pe forum pentru a vedea si noi evolutii de acest concurs.
Nu am ce sa zic pentru acuma, echipa big fish se comporta onorabil si profesional, stiu cat stiti voi, ultima ora cand am vorbit cu baieti a fost astass la 18:00: pe sectorul c pripon (big.f.) are 170 kg, al doila loc maier 90 kg. si al treila loc rudenii.
Pe sectorul a: 1 Mitrea 65 kg. /2 badulescu 60 kg. /3 marcel (big.f.)48 kg.
pe sectorul b: 1 senzori am inteles dar nu stiu cu cat si echipa big fish este pe locul 3.
Acest este tot ce stiu, imi pare rao, astept si eu ca voi ca cineva din organizare ne iluminaza pe toti. Oricum felicitari tuturor participanti. numai bine.
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Organizatorii sunt toti in concurs.
La Hobaia nu este calculator, asa ca-i imposibil sa transmiti ceva.
Eu am amintit de tine pt. ca ai echipa acolo si mai afli cite ceva.
Daca telefoanele merg prost in zona aia, sa mai si transmiti e un vis.
Cei care pot sa mai prinde dintre noi pe la telefoane, sa scrie cum evolueaza situatia.

adigogo
Mesaje: 124
Membru din: Mie Mai 18, 2005 20:48

Mesaj de adigogo »

Aseara, in jurul orei 20, clasamentul general era urmatorul :

-locul I : echipa Big Fish - Pripon este la mare diferenta pe primul loc in sectorul lui.

-locul II: echipa Senzor - erau pe primele locuri in doua sectoare, dar aveau si dezavantajul unui rezultat mai slab in al treilea sector. Bineinteles Vladut si Andrei sunt pe primul loc in sectorul lor :lol:

-locul III: echipa lui Nae Badulescu

Precizez ca datele nu sunt in nici un fel oficiale, ele fiind obtinute in urma calculelor si presupunerilor concurentilor. Cum spunea si Adriano, nu exista un centru oficial de colectare si transmitere a informatiilor, asa ca nu putem sti situatia reala a clasamentului.

Pacat! Putea fi un mare eveniment, dar lipsa informatiilor arunca in obscuritate tot acest concurs! Ca acum nu a fost niciodata! Dar probabil vom discuta despre asta la sfarsitul concursului...

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

@adigogo
nu este nici o problema de comunicare.
Transmitem si prindem. Lucrurile sunt sub control.
Salutari tuturor!
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”