CAMPIONATUL NATIONAL 2007

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

CAMPIONATUL NATIONAL 2007

Mesaj de cornel rosioru »

APCR si AGVPS organizeaza Campionatul National de Pescuit la Crap 2007 - criteriu de selectie pt echipa nationala

21 - 24 iunie 2007 (72 ore)
Hobaia
loturi de cate trei echipe formate din doi pescari
regulament identic CIPS - FIPS
echipa castigatoare isi va alege doua rezerve cu acordul capitanului Cornel Rosioru
la finalul mansei de calificare se va intocmi, dupa modelul CIPS-FIPS, si un clasament la individual. este vorba de ierarhizarea celor trei echipe castigatoare de sectoare dupa criteriul kilogramelor totalizate.
in acest mod se va intocmi podiumul Campionatului National si se va acorda titlul de campioni nationali.
taxa - 1500 euro / echipa mare (lot de 6 pescari)
membrii echipei nationale nu vor plati nimic pentru deplasarea la CM
data limita de inscriere a echipelor - 15 aprilie 2007
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

ma scuzati ca nu prea am inteles eu clar,pe linga taxa de 1500 echipa mare mai e si alta,sau echipe configurate altfel?
George Alexandru
General Manager 4Carp
Presedinte C.S. Green Lake
ViceCampion National 2014

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ george alexandru

ma scuzati, dar nu se-ntelege nimic din ce n-ati inteles dvs., in shcimb, postarea lui cornel rosioru mi se pare foarte clara...1500 euro pt. lotul de 6 competitori impartiti in 3 echipe a cate 2 pescari, ce Dumnezeu nu e clar :?:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

O intrebare ptr cei avizati: de ce nu s-a pastrat sistemul de anul trecut cu echipe de 2 pescari?Nu neaparat cu 3 concursuri, dar cred ca e mai greu sa-ti faci o echipa de 6 oameni care sa se mai si inteleaga pe deasupra.
Nu vreau sa par rau intentionat (nu sunt) dar cred ca era un sistem de selectie mai bun.
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Anul acesta se respecta regulamentul CISPS.
Adica concursul se desfasoare pe 3 sectoare 72 ore.
Punctele obtinute de fiecare echipa pe cele 3 sectoare se cumuleaza, formindu-se clasamentul.
Evident ca echipa mare e formata din 6 pescari (3 echipe a cite 2 pescari), fiecare echipa fiind repartizata pe cite un sector, intocmai ca la CM.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Mihai, aceleasi discutii au fost si acum 1 an si acum 2 ani, daca ai fi citit topicurile respective ai fi inteles de ce s-a ales acest sistem.
Tu ai dreptate dintr-un anumit punct de vedere, adica exact cazul tau, cand esti la inceput de drum competitional, nu cunosti pe nimeni si iti este foarte greu sa-ti formezi un lot. Este o problema valabila in cazul mai multor pescari.
Tu zici ca este foarte greu sa gasesti 6 oameni care sa se inteleaga.Asa e.Dar gandeste-te ce s-ar intampla in cazul in care se faceau calificari pe echipe de 2 pescari si se calificau urmatoarele echipe (care sa reprezinte Romania) :Eu cu Tatae, echipa lui Mutiluta Cocean si ,prin absurd, echipa lui carton de la big pish. :D Iti dai seama ca nici macar nu ajung acolo celelalte 2 echipe, ii exterminam pe drum ! :D Glumesc, dar.....ai inteles ce vreau sa zic.
Asa se castiga timp si este exact o simulare ptr CM care se tine dupa aceleasi reguli. Varianta cu echipa de 2 o mansa este exclusa din start, poate fi doar hazard si bulan. De fapt este varianta care ar avantaja echipele fara sanse, dar ptr Romania ar fi o problema, interesul general este sa ajunga la CM cea mai buna echipa reprezentativa.
Sper ca m-am facut inteles.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

mih_carp
Mesaje: 98
Membru din: Vin Oct 06, 2006 15:38
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de mih_carp »

Va multumesc ca mi-ati lamurit si mie problema asta o data pentru totdeauna.
Da Vladut ai dreptate eu ma gandeam din punctul meu de vedere, dar acum inteleg totul mult mai clar. Oricum eu trebuie sa particip intai la cateva concursuri anul asta si cel viitor si dupa aceea sa ma gandesc la calificari. :oops:
Mantis&Mantis Gold RULES
Mihai Tomi
Pescar de Crap

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”