CAMPIONATUL NATIONAL - MANSA II

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Dragii mei, felicitari tuturor concurentilor de la aceste calificari ! La ce temperaturi au fost, combinate cu activitatea scazuta pe unele standuri, numai in pielea voastra sa nu fii ! Asta nu inseamna ca nu-mi pare tare rau ca n-am fost si eu acolo sa-mi incrucisez lansetele cu voi :cry:
Eu zic-asa, de pe margine- ca anul asta a fost cel mai bine organizata vreo selectie pentru lotul national. Cit despre problemele cu arbitrajul, sunt convins ca ele n-au fost decit urmarea unei canicule infioratoare...(apropo, Cornele, sa stii ca Vali Oprisenescu are destui ani de pescuit, cam citi sa-ti dai vreo doua doctorate :lol: :lol: )

Floreatza
Mesaje: 149
Membru din: Lun Iul 03, 2006 13:46
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Floreatza »

Andrei tin sa-ti multumesc foarte mult pentru nada pe care mi-ai facuto si pentru ce am invatat de la tine

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

Cezar Bibu scrie:Dragii mei, felicitari tuturor concurentilor de la aceste calificari ! La ce temperaturi au fost, combinate cu activitatea scazuta pe unele standuri, numai in pielea voastra sa nu fii ! Asta nu inseamna ca nu-mi pare tare rau ca n-am fost si eu acolo sa-mi incrucisez lansetele cu voi :cry:
Eu zic-asa, de pe margine- ca anul asta a fost cel mai bine organizata vreo selectie pentru lotul national. Cit despre problemele cu arbitrajul, sunt convins ca ele n-au fost decit urmarea unei canicule infioratoare...(apropo, Cornele, sa stii ca Vali Oprisenescu are destui ani de pescuit, cam citi sa-ti dai vreo doua doctorate :lol: :lol: )
multumesc :oops: :lol: :wink: 24-26 ani de competitie sunt suficienti? :twisted:


andrei ai si tu dreptate ca nu se poate dar poate incercam noi cei care suntem acum in putere sa schimbam ceva in mentalitatea concurentului de a nu mai fi asa suspicios. Din partea mea concurentul poate sa fie linistit in privintza corectitudinii deciziilor luate de mine sau de cei care arbitreaza cu mine.Si crede-ma ca pot cu ushurintza sa vad daca cineva incearca sa faca ceva si simt imediat dupa atatia ani de competitie.

in incheere tin sa felicit si eu pe toti concurentii care au suportat stihiile vremii alaturi de pasiunea lor :twisted: stiti voi care :lol:
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@vijelie
Suspiciunea este apanajul looserilor ! Tine minte asta, asa va fi cat va fi lumea. Cand echipele vor fi asemanatoare din punct de vedere al valorii, se va cantarii doar cu arbitrii.
Pana atunci insa, gainile vor pierde intotdeauna si o vor pune mereu pe seama aranjamentelor si a furaciunilor. Nu o sa recunoasca niciodata ca au pierdut din cauza ca sunt raciti, ci ptr ca i-a furat "cineva".
Dar timpul le va lamuri pe toate.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nici nu va imaginati cit de repede va venii vremea cind vor cintarii doar arbitrii.
Deja se contureaza un corp de arbitrii.
Intr-un an, doi vom avea arbitrii credibili iar concurentii ii vor accepta.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

La concursurile de stationar,cand o mansa dureaza trei ore iar distanta dintre scaune este de zece metri si totul se desfasoara la lumina zilei ,are dreptate VIJELIE ,DAR IN COMPETITIILE www.crapmania.ro ,cand se fac si noaptea cantariri,iar distantele dintre concurenti sunt de 80-100 metri ,eu zic ca experienta lui Vijelie nu valoreaza nici macar cat o FELIE DE PAINE VECHE CU UNTURA MUCEGAITA .
Este ca si cum la meciurile din CUPA CAMPIONILOR NU MAI ESTE NEVOIE NICI DE ARBITRU SI NICI DE OBSERVATOR ,PENTRU CA SI ASA JUCATORII STIU FOTBAL .

@Andrei

Parerea mea personala este aceea ca fiind direct implicat in aceste calificari atat ca organizator cat si ca jucator nu trebuia sa faci nada pentru nimeni
deoarece nu pot intelege locurile ocupate de diferiti concurenti pe durata manselor .
Nu cred ca MATY ESTE MAI SLAB PESCAR DECAT TOMY,MAIMUTOIUL ,STANESCU ,DARIUS ,COCO,SI MAREA REVELATIE ''FLORENTINO PEREZ''ASTFEL CA ,CU ACELEASI BILE UNII SAU CALIFICAT IAR ALTII NU ,UNII INTR-O MANSA AU PRINS IAR IN ALTA NU SI CRED CA TOTUL ESTE UN JOC DE ''DOMINO''PE CARE POTI SA I-L DARAMI IN ORICE CLIPA [MANSA]PRIN BILELE PE CARE LE FACI PENTRU UNUL SAU ALTUL ,IN FUNCTIE DE INTERESUL DE MOMENT PE CARE I-L AI ,ASTFEL INCAT SA NU AI CONTRACANDIDAT LA CALIFICARI
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Victore.
Organizatorul concursului sunt eu. Ca atare nici nu particip la concurs. Restul sunt jucatori.
Nu trebuie confundata asociatia care organizeaza un concurs cu membrii asociatiei. Acestia sunt liberi sa participe la ce concurs doresc.
Cit despre nada, se stie ca Andrei are un magazin din care isi intretine familia si traieste. Pt. el e o afacere din care cistiga inaintea concursurilor prin comenzile care le are.
Nu incerc sa-l apar, dar nu vad unde-i problema, atita timp cit Andrei nu conditioneaza, ci ia comenzi de la oricine.
Daca pescuitul ar depinde numai de nada ar fii bine. Dar depinde si cine si cum o foloseste si de locul unde pescuieste.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

eu zic ca experienta lui Vijelie nu valoreaza nici macar cat o FELIE DE PAINE VECHE CU UNTURA MUCEGAITA .

cred ca este un pic deplasata afirmatia de mai sus domnule Victor. Nu cred ca aveti experientza mea in pescuit si eu nu mi-am permis sa fac comparatii deplasate cel putin, nu cu dumneavoastra.
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@VIJELIE

Daca citeai cu atentie i-ti dadeai seama ca este vorba de EXPERIENTA IN COMPETITIILE DE CRAP SI NU IN COMPETITIILE DE ,,BABOIERI'',CAT DESPRE ALT FEL DE PESCUIT IN AFARA DE STATIONAR ........LASA-NE CU SFATURILE CA BOILIESSURILE NU SUNT FUIII SI NICI X 21 ,CA SA NU MAI VORBIM CA DACA PUI UN SENZOR LA RUBESSIANA SI ATIPESTI ,CRED CA RASPUNZI LA TELEFONUL CELULAR CAND TRAGE OBLETELE :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”