CONCLUZII CUPA CUPELOR

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

CONCLUZII CUPA CUPELOR

Mesaj de andrei vladeanu »

cred ca acum, in preajma CN, acest topic poate fi interesant.
din pacate tata nitu nu scrie aici. prin urmare il rog pe toni flus sa dezbata putin acest subiect. sunt chiar curios cum a reusit revenirea spectaculoasa.
stiu ca la inceput a dat la boiliesuri, iar apoi, pe fondul lipsei totale a trasaturilor a trecut pe porumb. ce fel de boiliesuri ai avut toni? cine le-a facut?
The One Team

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

andrei, ai facut deja o descriere destul de coerenta a situatiei.

am pescuit primele 30 de ore exclusiv la boilesuri solubile, s&o pe mix s&o + red herring, de 18 mm, si pt ca am incercat in toate felurile, si pe pat si izolate si in sus sin jos, si aproape si departe si nu mai stiu in ce pana mea feluri si aveam 1 ciortan in 24 h, am decis impreuna cu dan sa aplic manevra "vladeanu" :D :D :D dar ajung si acolo in curand.

cine a facut bilele? :D
interesanta intrebare , stii tu ceva :D :D :D ..... daca te intereseaza conceptia retetei, subsemnatul. (nu ca s-au dovedit cine stie ce, desi eu am incredere in ele). executia, subsemnatul, impreuna cu adriano musaro, in duminica de dinaintea concursului, la ploiesti. dan a fost complet indisponibil pt operatiunea cu pricina, si cum sub nici o forma nu concepeam sa fac 25 kg boiles de unu singur, m-am gandit sa apelez la ajutor profesionist. Si cum nimeni altcineva :D nu a fost disponibil...........

desi tenul a reprezentat 75% din pestii pe care i-am prins, am mai ciupit si cativa ciortani pe zi, numai in timpul zilei, pe bile, atunci cand nu manca tenul....

in ceea ce priveste pescuitul cu seminte, se pare ca scoala "babadag" isi spune cuvantul :D

am prins tenul pe pat de nada, undeva la 55-60 metri distanta, langa o strauctura "mult dezbatuta" ce ar putea sa fie.... si daca tot l-am adus acolo cu ce trebuie, nu era pacat sa-l lasam sa plece?
asta s-a intamplat sambata dupa masa cand am punctat 95 kg in 4 ore juma' (explicatia dupa parerea mea este ca a fost singura perioada de timp in care vantul ne-a batut cu putere din fata).

3 sesiuni de nadire cu racheta pe zi, nu foarte multe rachete, si oricum se pare ca tenu' nu e foarte soerios asa, pt ca am avut trasaturi si la 5 min dupa ce incheiasem nadirea.


acum daca tot am raspuns, am si eu o curiozitate:

nu vad in ce fel ar ajuta cuiva care participa la CN experienta mea din moment ce tenul nu va puncta, lucru fata de care eu sunt oricum absolut neutru.

deci, andrei, oare de ce m-ai invitat sa-mi spun povestea ? :D :D :D
bilele sau porumbu' din nou ? :D :D :D sau cine a facut bilele :D :D :D

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Mai zii odata cine a facut bilele ??????? :lol: :lol: :lol: :lol:

Ovidiu Tutomir
Mesaje: 29
Membru din: Mar Iul 05, 2005 11:25
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Ovidiu Tutomir »

@toni

pai... experienta ta, impreuna cu faptul ca nu se puncteaza tenul la CN, mie unuia imi reda increderea in mine :lol: ca dupa rezultatul de la Cupa Cupelor :oops: imi venea sa rup betele pe genunchi!

Deci, eu unul iti multumesc! :wink:
Ovidiu Tutomir - APCR

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

mai zic o data :D :D :D

bilele pt concurs le-am facut impreuna cu adriano musaro, la ploiesti.

si nu vad eu foarte exact unde ar trebui sa fie o problema....

ps: de fapt vad :D , dar eu nu o consider asa. altfel nu o spuneam out in the open .... printre altele, l-am sunat pe pilhan intai, si pot sa-ti zic ca m-am flescait putin cand mia zis ca au de facut 500 kg de bile si ca este imposibil sa ma ajute.......

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

nu e, toni, nici o problema, stai linistit.
ma gandeam doar ca poate a incurcat caron eprubetele, pt ca nici lui musaro langa noi nu i-a mers deloc...
The One Team

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@TONI

DAR PORUMBU...... :?: PORUMBU .... :?: CINE TI L-A FACUT :?: :?: :?:

NU CUMVA ESTE RECOLTA PROPRIE SI PERSONALA MADE BY LIPANESTI :lol: :lol:

DACA TOT AI PUS BOTU 'CAND TE-AU LUAT PRIN INVALUIRE ,VARSA TOT :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

toni scrie:mai zic o data :D :D :D

bilele pt concurs le-am facut impreuna cu adriano musaro, la ploiesti.

..

@nea victor

porumbu' l-o fi plantat impreuna cu vladut la lipanesti...
The One Team

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

nea victor, si porumbu si bilele sunt reteta proprie !!!

adriano m-a ajutat doar cu executia, si cred ca am scutit vreo 15 ore de munca :D :D , care sincer nu prea imi faceau cu ochiu.

iar daca bilele tre sa le mai lustruiesc "nitzel" :D :D :D , la porumb sa stii ca ma pricep :D

ca sa nu mai zic, ca daca sta cineva sa contabilizeze ce am bagat in porumbu ala cu "capsunica" , zici ca am facut bile nu alta. :D :D :D

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

@daniel dumitrescu

cu cine ai facut bilele de semanau asa de bine cu boabele de porumb ???

NU CUMVA CU ............ :lol: :lol:

SI TOT LA ................ :lol: :lol:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”