concluzii cupa "PELICANUL" Darvari 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Cornel Serbu

sa ma USUC daca mi-am dat seama sa ma uit si mai jos ! SCUZE! Corect APCR a avut 7 echipe in primele 12 .
Mai iertati-ma si voi la socoteli ca am 40 febra de cind am venit de pe balta , crede nevasta-mea ca am luat H5N1 de la gainile din Darvari :lol: :lol:
Cred ca Maestru ar trebuii sa faca socotelile astea ca stie toti membrii asociatiei .

Daniel Verdete
Mesaje: 286
Membru din: Lun Ian 17, 2005 9:38
Puncte: 0
Localitate: Mioveni - Arges

Mesaj de Daniel Verdete »

Si ar trebui sa va uitati o pozitie mai jos fata de locul 12. :lol:

Pe locul 13 este o echipa cu un membru APCR.
Daniel Verdete

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Abia mi-am revenit din oboseala acumulata.
Ce sa zic, un concurs cum nu am mai intilnit. Si cred ca multi au patit ca mine.
Cunoscind potentialul baltii nu-ti permiteai sa dormi. Cred ca fiecare echipa a muncit si a sperat pina in ultima clipa.
Cu natura insa si capriciile ei nu se poate pune nimeni.
O simgura zi daca ar fii mers cum a mers cu citeva zile inainte s-ar fii rasturnat toate clasamentele. Nu a fost sa fie.
Oana a incercat tot ce-i omeneste posibil, minuni insa nu poate face nimeni.
Un singur lucru as marca, nu reprosa. Unele standuri au fost mult prea inghesuite iar altele avantajate pt. ca in stinga si dreapta aveau sute de m. liber.
Din aceste motive as vrea sa felicit toate echipele participante pt. efortul depus.
In final a fost un concurs surpriza. Locuri consacrate, pe unele cazind pescari f. buni, nu au fost productive si locuri considerate slabe au dat podium.
As aminti sectorul Tamadau, considerat un sector slab. Si totusi acest sector a dat captura si cea mai mare surpriza a concursului, standul 12 pe care nu s-a pescuit niciodata, fiind defrisat si facut in ultima clipa.
toate aceste lucruri au facut din acest concurs unul aparte.

Acum as vrea sa-l lamuresc un pic pe Legio.
Am inteles ca a fost foarte surprins vazind echipe mai putin pregatite dar cu o dotare de exceptie.
Mi se pare normal. De la an la an vin tot mai multe echipe la concursuri. E un lucru bun pt. carpfhisingul din Romania.
In al doilea rind daca isi platesc participarea e dreptul lor.
Ce e mai grav insa aceste echipe cred ca stiu totul despre pescuit. In realitate insa sunt un pericol pt. echipele consacrate.
Nu mai vorbesc de faptul ca porcaie apa si strica locul pe o raza apreciabila Fiecare nadeste cu ce crede, insa nu cunosc regula jocului. Nu au bunul simt si nu-si respecta partenerul de concurs. Au impresia ca daca la antrenamente au prins citeva Kg. de peste de-acum sunt pescari de competitie.
O astfel de echipa am avut si eu in stinga mea. Dar nu vreau sa comentez mai mult.

A mai trecut un concurs. Acum toata lumea il asteapta pe uematorul.
Fire intinse si ne vedem pe Hobaie la Cupa Cupelor.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Val

stiam ca n-ai facut-o cu intentie, dar aviara bantuie-n Bucuresti si tu o iei de la 30 km...esti tare! :lol: :lol: :lol:
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Mesaj de Zambaccian »

Pentru mine si coechipierul meu a fost o experienta exceptionala. Am fost avantajati ca stanga-dreapta a fost liber (standul 37a) dar as zice ca locul nu foarte usor: zona de tranzit, ne-am chinuit destul de mult pana sa-i gasim rostul, derutati fiind si de prezentarile haotice. Oricum, competitia locala pe care am avut-o cu Val a fost super...Am stat cu okii/binoclul pe el ca pe butelie :lol: Am ratat mult, asta ne putem reprosa, deh, lipsa de experientza (concursul asta a fost pentru noi de-abia a 5-a partida la crap facuta k lumea).
In rest, nefiind inghesuitzi, momente neplacute n-au fost. Noi n-am prea iesit din stand, ocupati fiind cu viatza lui Val :lol: Am primit destul vizite, atmosfera prieteneasca, destinsa (lui Vladutz ii cam sclipeau okii cand a vazut cum arata locul).
Cu 2 sapatamani inainte facusem un antrenament pe 36B, si cantitatea de peste din concurs am prins-o atunci in 24 de ore. La tragerea la sorti cand am auzit ce echipa a tras locul, mai c-as fi jurat ca vor castiga.
Felicitari tuturor si fire intinse la urmatoarele competitii!

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

concluzii cupa PELICANUL darvari 2006

Mesaj de maty »

Cine o mai fi scos si vorba aia care zice ca la pomul laudat sa nu te duci cu sacul?.Ca mare dreptate a avut!.In sacul meu la final a poposit un singur roscat.Desi toata lumea stie ca balta are f. mult crap,nu a fost sa fie.Cred ca pe viitor trebuie sa se programeze in alta perioada calendaristica acest concurs si trebuiesc limitate si nr. de echipe participante.Felicit pe toata lumea ce a participat,in mod special pe castigatori si pe dl. Oana,ptr. toata stradania lui fantastica.
ajutorul vine de sus.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Zambaccian

deci tu esti unul din baietii de la digul rupt ! Felicitari si voua baieti pentru ca stind cu ochii pe Marcel si Sorin , la un moment dat uitasem de voi si era cit pe ce sa se aleaga praful . Loc bun ce ati avut acolo - pacat ca nu s-a facut mai mult .

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

@zambaccian

Acuma stiu de unde ma stiai... :wink: :D Si eu am avut senzatia ca ne cam cunoastem !
Rezultatul tau a fost exceptional, nu uita ca esti debutant si ai reusit sa te clasezi extraordinar, devansand niste nume grele din carpfishingul romanesc ! Totusi locul 6 din 70 de echipe.....nu-i chiar la indemana oricui.
Poate data viitoare ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Mai fratilor... daca tot mi-o iau, sa stiu pt ce mi-o iau.

Eu inteleg ca dl Oana a facut ce a facut, dar de carnea de tun n-a zis nimeni nimic. E dela sine inteles ca daca se intampla ceva nasol arbitrii sunt de vina. Daca in fise sunt trecuti 2 runneri pe sector, si cand ajung sa-mi iau carnitza ca intratat de incompetent sunt incat nici nu stiu cati oameni am de supravegheat. Asta desi n-am pus mana pe tampeniile alea de foi.S-a lamurit pana laurma, dar ulcerasul pe fond nervos a fost la el acasa in clipele alea... Asta ca sa nu mai spun ca am fost singurii arbitri cu sef. Sa fi lasat asa o impresie de imbecili care dau foc satului? :roll: Sa zicem ca a trecut. Ca am fost (in tampenia si prostia mea) una din putinele echipe de arbitri care chiar si-au batut capul cu blestematul ala de regulament asta i-ar a fost o miscare neinspirata. Daca trece o masina ca voda prin loboda prin 3 sectoare fara sa-i zica nimeni nimic, oare cum de am indraznit sa ma iau eu sau Adrian de respectivul si sa-i zic sa plece cu masina depe lac. Aici tot noi ne-am luat carnitza..... Ca poate s-au uitat multi stramb la mine cand am refuzat multe beri reci pe caldura aia torida tocmai pt ca nu voiam sa ma fac de cacat... Cu toate astea Pielea arsa care pleaca straturi straturi depe fata mea de cand am plecat depe balta a fost interpretata ca "rouge etilic". N-are nimic. A trecut si asta. Ca m-a durut stomacul de ciuda asta e alta poveste. Ca au ajuns vorbe la urechile D-lui Oana cum ca am chiolhanit si am baut pana ne-a stat limba pluta cu standurile 7-8 (unde in standul 7 abia daca am zabovit 20 min in 5 zile, iar in 8 mai tot timpul ma simteam inplus pt ca lumea isi vedea de treaba ca de obicei.....)asta iar e una tare. SI tare as vrea sa-l stiu pe ala care s-a rezit vorbind.Ca stress-ul nu e bun la sananatate se stie, si deasta inteleg unele reactii ale d-lui Oana vis-a-vis de persoana mea...
Una peste alta am plecat de la Darvari cu inima impacata, cu greu dar am reusit.Sper sa nu-mi poarte nimeni pica pt cele spuse mai sus, dar asa cum am mai spus, asa se vede viata dela firul ierbii.

Sper sa ajung sanatos sa ma bucur de cele 2 zile de pescuit promise, si poate cu ocazia asta o sa revad cativa din cei pe care am avut onoarea si bucuria de a-i cunoaste la COncurs.

Respect!
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Legio, sa stii ca sunt destui oameni care au admirat munca voastra, a arbitrilor. Arbitrajul a fost exemplar, si asta datorita unor oameni ca tine, care fac asta doar din pasiune !
Cat despre zvonuri si rautati....noi ne intalnim cu ele zilnic si crede-ma ca cea mai buna metoda este ignorarea. Daca te iei dupa tot ce vorbeste lumea..... :oops: :wink:
Numai bine !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”