concluzii cupa "PELICANUL" Darvari 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

concluzii cupa "PELICANUL" Darvari 2006

Mesaj de Gabi Tomulescu »

am ajuns acasa dar trebuie sa scriu ca sa ma descarc. am pescuit la standul 55 stand bun dar nu am prins usor deloc..adica am gasit mai greu pe unde se hranea domnul crap...am dat de el am avut 20 buc cam 80 kg. treburile mai puitn placute au fost ca, am vazut noi ca santem in sectorul gipo dar nu am stiut de unde pina unde tine...am intrebat arbitrii dar nu au stiut sa ne spuna...poate nici ei nu au nici o vina; deci nu am stiut cu cine ne batem..noi eram convinsi ca ne batem cu Radu Badica si Mitzanu...
asta sa zicem ca a trecut..dar FRATILOR PREMIILE AU FOST DE TOT RASU" PENTRU LOCUL ii PE SECTORUL gipo...
mai bine mai facea niste diplome si pe langa placheta n-i le dadea...
locul I nu stiu ce au luat dar treaba cu "firma gipo ofera premii de 40 milioane" a fost de tot .....
ca sa ma intelegeti va spun ca au fost :
2 lansete telescopice de obor; 2.70 si 355.000 lei vechi bucata (am gasit pretul pe ele)
2 mulinete "absolute"...ce sa zic de cam 400.000 - 450.000 bucata de crap dar nu mai mare de 2.5 kg...
3 cutii de momeala ( twistere, rame, viermusi) nepretuite...din lemn de kuk
SURPRIZA!!! - 3 saci sau 4 de pastrat crapii...
2 pelerine de ploaie ...sper sa fie macar cea mai mare masura poate ne vin atat mie cat si lui Mihai...ca d`astea bleu nu aveam.
si un pliant cu produse gipo ..adica sa cumparam de la ei...da,da ne mai gandim...
FELICITARI celorlalti sponsori de sectoare premii inspirate necesare pescuitului la care ne-am angrenat...si consistente si mai ales treaba cu cumparaturile la alegere super treaba.despre gipo ....cateva sugestii de premii pentru viitoarele concursuri la care vor mai acorda premii....
plumbi ecologici, carlige, fir textil sau mono dar bune , o geanta termoizolanta, si sint multe altele care chiar daca nu fac senzatie dar sint folositoare...
sper sa aveti rabdare sa cititi si va reamintesc O DIPLOMA pe langa PLACHETA erau mai de bun simt pentru noi...

Domnule Oana, stiu ca nu aveti mare vina in treaba asta, nu puteati decat sa le sugerati sa respecte valoarea anuntata...dar cred ca ganditi ca mine, chiar daca nu o sa o spuneti niciodata...dvs v-ati facut treaba de organizare..unde chiar daca sint minusuri pot fi trecute cu vederea...clasament intermediar, vin, cola ,apa sint cele care au cam lipsit dar stiu ca sint argumente si pentru astea

acu` ca m-am linistit felicit pe absolut toata lumea care a participat si a muncit sa dea de peste si mai ales sa-l aduca pe mal...isi rupea gura de nu am vazut asa ceva...am avut 10 scapari si din cate am auzit nu am fost singurii ...am zis ca mor...de nervi
salutari si la odihna

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bravo voua Gabi, voi si cu echipa de pe standul 54, Darius cu Gabi, ati facut o surpriza placuta si un rezultat mai mult decat onorabil.
Si nu uitati ca ambele echipe sunteti la inceput de drum !!!!!!!!!

Vreau sa-i felicit si pe Gogu si Piticu ptr tactica adoptata, va asigur ca nu multe echipe ar fi castigat de acolo, cu toate ca toti ziceau asta !
Felicitari lui Dan si lui Grig, care au reusit o superperformanta, au reusit un loc 2 de pe un loc cam de cacat, care nu promitea nimic. Si ei sunt tot la inceput de drum, deci mai importanta este aceasta victorie !
Tot respectul si ptr echipa Aquamania,Sorin Podaru si Marcel Chifa care au facut o partida tactica de exceptie, au muncit mult, in concluzie au meritat din plin pozitia a 3-a.

Si nu in ultimul rand vreau sa felicit echipele APCR care (cu mici exceptii) au avut rezultate mai mult decat onorabile, au castigat majoritatea sectoarelor ! Bravo baieti !!!!!!!!
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

@vladut

mersi mult Vladut...sintem oricum mandrii de ce am reusit.ii felicitam pe toti cei din APCR.. chiar ca a fost tare din nou asociatia..ce sa faci tata valori...
noi am fost dezorientati putin da de la concurs la concurs ne capatam repere mai multe si aflam o gramada de lucruri...
ce nemultumiri am avut le-am spus pentru ca nu puteam sa tin in mine...
gipo de tot cacatu'.....

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Vreau si eu sa-i felicit pe Piticu si Gogu - au muncit mult si au avut constanta ceea ce a contat mult - practic nu i-a amenintat nimeni serios pe durata concursului .
Am pierdut la mustatza pe sectorul meu - dar asta nu ma impiedica sa-i felicit si pe Marcel si Sorin . Au meritat locul 3 ! De fapt i-am felicitat din inima si la premiere si stind si judecind la rece nu sunt deloc suparat , pentru ca nu mai aveam ce face si nu am facut . Au fost mai pe faza si mai priceputi si si-au castigat locul pe valoare .
Multumesc tuturor membrilor AOCR pe care i-am simtit linga mine pe toata durata concursului , prin telefoanele cu sfaturile si incurajarile pe care mi le-au dat .
Ii multumesc si lui Victor Oana , pentru ca a avut prezenta de spirit sa aplaneze orice discutie prin plasare altor aribtri pe timpul ultimei zile , elimind in acest fel orice fel de discutie cu privire la rezultatul final .
Acum ca vine Cupa Cupelor hai sa ne odihnim ca avem de tras iarasi de crapi .

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

tin si eu sa-i feliocit pe toti participantii acestui concurs, care din lipsa apetitului crapilor a fost o dezamagire totala. Nu cred c-a avut cineva vre-o vina in privinta asta, dar a fost enervant rau sa te astepti la ceva si la fata locului sa te trezesti cu altceva cum ar fi: numarul scazut de prezentari ( asa cum am mai spus), mincarea (tampeniile alea de senvisuri de la mec pe care am jurat ca n-o sa le mai mananc niciodata) pe care n-o mincau nici cainii, distanta dintre standuri pe malul de vis a vis, unde s-a pescuit ca la stationar si nu in ultimul rand diferenta enorma dintre harta de pe net pe care o aveam cu totii si harta reactualizata despre care nu a vorbit nimeni, astfel, echipa Clubul pescarilor trge un loc care pe hara initiala era cap de stand, iar la fata locului, mai erau doua locuri pana la capatul standului si colac peste pupaza, echipa coca cola se duce si pescuieste unde vrea...pur si simplu n-am mai inteles nimic...Ba da, am inteles ca Andrei Vladeanu a avut perfecta dreptate in privinta castigatorului concursului, ca Darvari este o balta unde ar trebui ca si la cupa cupelor pe Hobaia, sa se faca cel putin trei sectoare separate, ca gipo da niste premii de parca le-a intrat rusinea la apa si le-a crescut nesimtirea la maximum si ca APCR-ul e de departe cea mai tare asociatie de pescari de crap. Cu stima si fara resentimente va rog!
Cornel Serbu
Friends Carp Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Cornele - APCR a castigat captura si 4 sectoare din 8 posibile . In plus are si 6 echipe in primele 11 din clasamentul general .
Nu e rau . Traisaca Maestru si Asociatia !

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

bravo piticule, bravo gogule!
sincere felicitari din partea mea. tuturor echipelor care au fost premiate, de asemenea, felicitari.
faptul ca pestele a fost mofturos si s-a hranit putin si ciudat nu scuza pe nimeni. si nici nu este vina lui victor oana. el a facut tot posibilul ca acest concurs sa iasa bine. eu zic ca a iesit. pescarii adevarati de crap se adapteaza la conditiile date si prind si in aceasta situatie. poate ca anul viitor sectoarele vor mai fi reconsiderate.
inca o data, felicitari lui nea victor oana pentru efortul depus si pentru consumul enorm de energie.
un singur repros am sa-i fac: este inadmisibil ca in anul 2006, la un concurs de crap de o asemenea anvergura, concurentii sa nu primeasca zilnic o situatie oficiala printata. sa nu zic de doua ori pe zi...
in rest, sa fim sanatosi si sa ne vedem la hobaia la cupa cupelor!
The One Team

Dan Marinescu
Mesaje: 42
Membru din: Joi Ian 05, 2006 9:32
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Pentru Vladut Mateianu

Mesaj de Dan Marinescu »

Multumim, Vladut.
Dan Marinescu

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Val, APCR a castigat 5 din cele 8 sectoare ! Si multe locuri 2 de sector, verifica !
Traiasca asociatia si regele Rosioru ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

@ Val

N-am inteles de ce APCR a avut in opinia ta 6 echipe in primele 11 locuri la general si nu 7 in primele 12 locuri... e mai rotund 11 decat 12 ???
Cornel Serbu
Friends Carp Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”