concluzii cupa "PELICANUL" Darvari 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Vali,
Am vrut sa spun ca nici cu 2,3 pesti nu ai alt sentiment.
Dar vorba lui Sandu. Important e ca ai dus concursul pina la capat.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Terror-Squad * Alexius
Mesaje: 51
Membru din: Joi Apr 27, 2006 1:16
Puncte: 0
Localitate: Arad

Mesaj de Terror-Squad * Alexius »

E nu e chiar rusine rusine la aia care nau participat se stiu ei foarte bine RUSINICA :D

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18916
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Fruntea sus Vali, eu nu cred ca ai de ce sa-ti faci atatea probleme, nu cred ca este vina ta ! Si intotdeauna dupa ploaie iese soarele ! :D :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Viorel Olteanu
Mesaje: 42
Membru din: Mie Noi 16, 2005 14:06
Puncte: 0
Localitate: Pache Protopescu 128, Bucuresti
Contact:

Mesaj de Viorel Olteanu »

*Cam tarziu,dar totul s-a cam precipitat dupa concurs.
*In primul rand le multumesc din adancul inimii fratilor RUDEANU si lui BOGDAN GUGUIANU pentru modul cum au pregatit si castigat concursul!Ce dar mai frumos putea primi CASA PESCARULUI la aniversarea ei de 10 ani decat sa castige concursul echipa CASA PESCARULUI in noua ei formula?
*In al doilea rand felicit sincer tot restul castigatorilor,dar si TOTI PARTICIPANTII pentru ca a fost un concurs extrem de angajant atat psihic cat si fizic.In acest sens voi reveni cu o analiza strict obiectiv- tehnica si cu multe fotografii din standurile castigatoare, dar dupa aparitia numarului pe iunie al ALP.
*In al treilea rand ca vechi membru in APCR,dedic aceasta victorie a echipei CASA PESCARULUI-societate care sprijina cu multa pasiune si total fara interese intreaga activitate a asociatiei-tuturor membrilor APCR pentru tot ceea ce fac intru dezvoltarea CARPFISHING-ului!
*Legio,taurasul lui tata,mi-ar fi placut sa fie in lumea asta noua a carpfishing-ului romanesc o mare si fericita- in armonia ei -familie ,dar uneori nu e suficient sa tai cozorocul unei sepci pentru ca sa indrepti ce nu te multumeste!(vazand el LEGIO ca nu mai merge cu pictarea pestilor trecu cu arme si bagaje la liga mare:TAURII in uloi propiu!)
*Ultima ora:la Darvari se vad dimineata mii de crapi la prima lor batalie ca maturi sexual(masculii devin maturi sexual la 3 ani si femelele la 4 ani)iar pe standul 36B,ocupat imediat de dl.Lupsan dupa concurs,s-au prins 2(doi)crapi in 24 de ore! MANUTA si RETETA MAGICA au punctat la fiecare cantar cu exceptia celui din prima zi de la ora 19!
*Asa ca adevar graita Vladut!
PESCUITUL TREBUIE SA FIE NUMAI BUCURIE SI RELAXARE!

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

vreau si eu sa felicit echipa CASA PESCARULUI
am avut privilegiul sa fiu arbitrul care a stat ca un militian in coasta :lol: lor si pot sa spun cu mina pe inima ca baietii au muncit enorm, au facut eforturi mari sa se mentina in fruntea clasamentului si au avut in permanenta o atoitudine de luptatori
nu in ultimul rind pot sa spun ca sunt si niste oameni minunati cu care este usor sa te imprietenesti

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

viorele,
de ce nu faci analiza obiectiva acum? de ce dupa aparitia numarului pe iunie al revistei ALP?
The One Team

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Eu zic asa.....
O sa fie oameni care o sa zica doar de bine, datorita succeselor obtinute, poate nesperate, sau o sa zica doar de bine macar si din prisma faptului ca sunt o fire optimista.
O sa fie deasemenea oameni care o sa zica doar de rau, sau o sa fie rezervati in formulari. asta din cauza dezamagirii ca numar de capturi sau ca rezultat in concurs. Sau cum e cazul meu o sa fie unpic dezamagiti de ce se ascunde in spatele hainelor si vorbelor frumoase ale unor personaje titrate.
O sa fie oameni care o sa se resemneze cu gandul ca nu te poti pune cu crapul care sta cu gandul la babardeala si il doare la spate de tot efortul fizic si financiar depus de cei din spatele buzz-bar-urilor. Acestia au trecut peste ce-a fost, sunt cu mintea la ce va sa vina. Ferice de ei.
Mai sunt si cei care vin in concursuri doar pt palmares si nu dau doi bani pe clasamente, orgolii si rautati. Si acestia vor mosteni o felie mare din tortul impacarii sufletesti.
Deasemenea o sa fie si guvizii care se dau zmei , vesnic inflamati, pururea ofticati, mereu cu pixul in dinti gata de a trage cate o reclamatie, dornici sa arunce pisica moarta in curtea altuia.

E bine totusi ca mai exista OAMENI printre oamenii acestia, care sunt instare sa compenseze cele mai urate episoade din concursul ce tocmai a trecut.
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
Daniel Costache
Mesaje: 122
Membru din: Vin Ian 14, 2005 20:10
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache »

Felicitari baieti pentru efortul depus, felicitari castigatorilor.

Chiar daca nu au fost capturi la fel de numeroase ca anul trecut cred ca per ansamblu concursul a fost la fel de interesant.

Imi pare rau ca nu am putut sa vin la concurs si a trebuit sa ma multumesc cu niste baracude insa sper sa va revad in curad.
Fire intinse!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@legio

de fapt pe tine ce te-a dezamagit la acest concurs ? Nu esti suficient de clar , scrii cam imbirligat pentru mintea mea de inginer . :lol: :lol:
Inteleg sa fie dezamagiti unii ca Vali Vesa ( apropo - capul sus Comandante ) dar tu de ce ai fii dezamagit ? Cred ca ai avut ocazia sa vezi macar cum este organizata si cum se desfasoara pe viu una din cele mai mari competitii de crap din Romania .

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

LEGIO,

gata,linisteste-te,acum vreau o postare plina de optimism ptr. viitoarele concursuri,ptr. tine...
gata cu copilariile,visele...,esti barbat,nu?...
CARP IS NOT CRAP.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”