concluzii cupa "PELICANUL" Darvari 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

felicitari tuturor concurentilor,
felicitari castigatorilor,si nu in ultimul rand,
felicitari arbitrilor,in special celor care s-au straduit sa aplice regulamentul!...

legio,
ma cunosti,marti,in prima zi am stat mai mult alaturi de voi...
nu sunt de mult timp printre pescarii de elita,niste oameni remarcabili in mare parte...,
nu sunt toti la fel,si n-are rost sa-ti faci inima rea...
prin ce ai trecut tu am trecut si eu,m-am desmeticit si mergem mai departe alegand ce-i mai bun ptr. mine...
avem dreptul de a ne alege 'prietenii',un drept care nu ni-l poate lua nimeni...
mi-a placut mult entuziasmul vostru,felul tau,al vostru ,de a va exprima...
mi-ar fi placut sa pot sa fiu printre voi,
mi-ar place sa facem un pescuit!

sinaia,
felicitari ptr. captura,
ne vedem la hobaia!
CARP IS NOT CRAP.

Avatar utilizator
Zambaccian
Mesaje: 217
Membru din: Vin Mar 17, 2006 12:29
Puncte: 0
Localitate: Globe trotter

Mesaj de Zambaccian »

Val, Vladut,

Multumim pentru aprecieri, sper sa confirmam in viitor. Oricum, suntem constienti ca devansarea unor nume consacrate in pescuit a fost si o chestiune de conjunctura, asa ca urmeaza mai multa munca. Anul asta mai greu cu competitiile, jobul, deh.
La anul va fi mai bine :wink:
Fire-ntinse la Hobaia!

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

De 3 zile imi ling ranile si oricat m-asi gandii nu gasesc o explicatie pentru rezultatul ZERO PESTI :oops: ! Mi-e si RUSINE sa mai scriu pe forum cu un rezultat ca asta. OK, nu ne asteptam sa castigam, dar ZERO PESTI ??? Si daca nada nu era testata in prealabil mai mult ca sigur ca asi fi dat vina pe nada. Dar cand mergi 3 saptamani la rand cate 2-3 zile (am plecat de pe balta pe 14 la pranz...) si prinzi... Nu mai icap dubii.

Am facut tot ce-am putut si tot ce-am stiut, nu ne-am relaxat nici macar duminica, am schimbat si incercat tot felul de metode pana in ultima ora de concurs si tot degeaba. Am nadit din start o diagonala din mal pana pe buza canalului, cu un mic pat de nada mai concentrat pe marginea canalului. Am plasat lansetele in scara, pe diagonala nadita, incepand de langa mal si pana la patul de nada in speranta ca interceptam ceva si ne dam seama pe unde circula dl. Crap. Aiurea, nici un BIP, nici aproape, nici departe.

Nici nu mai tin minte, noaptea sau a doua zi dimineata am mutat 3 lansete pe buza canalului si una in pragul de jos al canalului - aici cred c-am gresit, nu prea aveam ce sa caut cu lanseta in canal. Dar poate ca daca nu incercam aveam acum mustrari de constiinta...

A 2-a noapte am avut o trasatura amarata, asa de control. Am incercat si malul de vis-à-vis cu fir de 0.25 (apropos, YO ZURI - super fir, am tras de el vreo 10minute ca l-am plantat intr-o agatatura si DEABIA am putut sa-l rup la nod) dar din pacate malul era prea departe, ne mai lipseau vreo 20 de metrii sa ajungem acolo unde sarea pestele. Si aici am avut (cred ca sambata) o trasatura si mai anemica. SI CAM ASTA A FOST TOT.

Din stand am iesit o data joi dimineata (si de 3 ori pentru... stiti voi...) sa-mi mai limpezesc mintile si am facut o plimbare pana la Mircea & Bogdan. Bogdan tocmai isi incheiase noaptea de veghe cu 4 crapi in saci. O placere sa vezi crapii sarind in fata ta la 7 dimineata...

Pe Sandel saracu' l-am alergat Luni si Marti prin tot Bucurestiul sa mai cumparam mix si arome ca am zis ca 15kg de bile nu ne ajung. Si daca dl. Crap ar fi mancat la fel ca in ultima saptamana, sigur nu ne ajungeau. Si fugi Sandule de la Arrow la Mim Team, la Clubul Pescarilor, la Senzor si la Aquamania, mi-e si groaza cand ma gandesc ce-a indurat in circulatia din Bucuresti. Si stai Sandule marti seara in loc sa te odihnesti si fa 15kg de pasta, sa avem pe balta sa facem bile... Si de folosit cred c-am folosit vre-o 7 kile din prima transa. Nu-i nimic, avem acum sa pescuim toata vara...

MERCI MULT Sandule pentru ajutor, chiar ma mir de unde atata energie. Si am avut si runner, nea Misa, care ne inbia cu de'ale gurii, cu salate, cu gratare, dar cine mai avea chef de mancare? MERCI nea Misa pentru ajutor si sper sa-ti demonstram cu proxima ocazie ca stim sa pescuim, doar ca acum n-a fost sa fie.

Spre norocul nostrum, standul (conditii de campare si pescuit) a fost OK, iar vecinii de stand... SUPER, stanga fratii Burada, dreapta Adrian Firimita si nea Ion. Hatru nea Ion, la un moment dat Adrian daduse o lanseta aproape de malul opus. Ia sa vezi cum o ia acum, zice el. Da nea Ion de colo: Ce-o sa faca ma, o s-o ia la deal? Da ce, are 4X4 :lol: :lol: ? Asta a fost singura alinare, ca-n rest...

Felicitari tuturor echipelor,

S-auzim de bine,
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

VIVE LE ROI!
The One Team

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

ROI - inseamna Regulamentul de Ordine Interioara ? :lol:

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

@ Sandu Podaru

Daca ajungem sanatosi pana in Octombrie, sigur ne vedempe balta cand o sa trec sa-mi fac cele 2 zile de pescuit promise.M-am uitat Dupa tine la premiere, dar la ce de lume era acolo, nu ma mir ca te-am ratat. Si sincer sa fiu intelesesem ca nici nu participi, Aniway. :roll:

Uite ca entuziasmul asta ne-a costat pe mine si pe Adi. ni s-a tras una bucata supraveghetor (dealtfel o persoana simpatica... as putea zice :roll: )ca nu cumva sa facem cinestie ce idiotenii si sa stirbim imaginea binelustruita de unii si scuipata de alti a pescuitului la crap in romania.
Oricum, Iasul nu e atat de departe, si o cana de vin rece tot se gaseste si la miezul noptii daca trebuie! :twisted:

Sa ne vedem sanatosi, ori pe balta ori la terasa!
Nici nu stiti cat de bine imi pare ca am apucat sa cunosc pe unii dintre voi, SI cred ca asta o sa ma convinga sa sterg toate nedreptatile si relele indurate pe balta.

Maxim respect, fratilor!

:wink:
Legio - Patria Nostra !

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Vali
Imi vine sa pling la cit ai suferit.
Ce crezi ca cine a prins 2,3 sau 4 pesti a fost mai fericit ?
Toata lumea a fost pregatita, tocmai de asta mihnirea a fost mare.
Dar o mai spun o data. Contra naturii nu te poti pune.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

cornel rosioru scrie:@Vali
Imi vine sa pling la cit ai suferit.
Ce crezi ca cine a prins 2,3 sau 4 pesti a fost mai fericit ?
Toata lumea a fost pregatita, tocmai de asta mihnirea a fost mare.
Dar o mai spun o data. Contra naturii nu te poti pune.
DA, AM FI FOST MAI FERICIT, SA PRINDEM 1 PESTE PE ZI, SA AVEM CONVINGEREA CA CE FACEM E BINE !
Sincer, dimineata eram plini de sperante, las ca schimbam ceva si dam de el. Cu cat trecea timpul... era rau. Dar nu am cedat. Vorba dvs. contra naturii... DAR NICI UN PESTE, asta e rusine :oops: :oops: :oops:
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
sandu p
Mesaje: 175
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 20:24
Puncte: 0

Mesaj de sandu p »

Vali Vesa,

faptul ca ai luptat pana in ultima clipa sa iei un peste...,ai spirit de invingator,esti un pescar adevarat!
stiu pescari considerati mai titrati care dupa 2 zile paraseau standurile...
CARP IS NOT CRAP.

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

Cu toata stima, dar nea Rosioru de ce a iesit asa de sifonat din acest concurs ?
Nu cumva..... :D :cry:

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”