concluzii cupa "PELICANUL" Darvari 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Bogdan Guguianu
Mesaje: 60
Membru din: Dum Ian 09, 2005 12:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Guguianu »

Sorin Rudeanu m-a rugat sa postez urmatoarele:

Desi mi-am propus sa nu postez pe nici un forum, deoarece aici poti sa ai parte de multe polemici, am ajuns intr-un moment in care sunt nevoit sa fac unele modificari in postarea D-lui Viorel Olteanu:

*In al treilea rand ca vechi membru in APCRsi proprietar al magazinului CASA PESCARULUI-societate care sprijina cu multa pasiune si total fara interese intreaga activitate a asociatiei- dedic aceasta victorie tuturor membrilor APCR pentru tot ceea ce fac intru dezvoltarea CARPFISHING-ului!

Aceasta modificare este o consecinta a faptului ca D-nul Olteanu a postat in numele echipei fara sa se consulte si cu ceilalti 3 membri, membri care au pareri diferite in privinta APCR-ului. Si ca o ultima idee nu avem nimic personal cu membrii APCR-ului, dat fiind ca suntem prieteni cu majoritatea acestora, ci cu unele principii sau regulamente de ordine interioara.
In speranta ca nu am suparat pe nimeni, va doresc tuturor " fir intins".
Am tolba plina !

Avatar utilizator
Viorel Olteanu
Mesaje: 42
Membru din: Mie Noi 16, 2005 14:06
Puncte: 0
Localitate: Pache Protopescu 128, Bucuresti
Contact:

Mesaj de Viorel Olteanu »

@Andrei
Motivatie deontologica.
@Gogu&Piticu
Am citit de cateva ori postarea mea si nu cred ca se intelege de undeva ca si altcineva in afara de mine dedica aceasta victorie tuturor membrilor APCR,dar poate ca e mai bine asa,sa nu existe nici un fel de echivoc.
PESCUITUL TREBUIE SA FIE NUMAI BUCURIE SI RELAXARE!

Avatar utilizator
Viorel Olteanu
Mesaje: 42
Membru din: Mie Noi 16, 2005 14:06
Puncte: 0
Localitate: Pache Protopescu 128, Bucuresti
Contact:

Mesaj de Viorel Olteanu »

@DANI
Multumim frumos!Ai vazut acasa solunarele din ALP/mai2006,de la pagina 20? Din]sansele satisfacatoare de pe 17 mai, pana pe 23 mai au fost...........sanse slabela pescuit! Urmareste -ca un exercitiu curios al naturii- si orele optime din tabele,ca doar stii pe de rost cand s-au prins pestii la 36B!
Chiar,ce ai facut la digul spart ,ca mi-a spus Victor ca acolo te-ai dus si nu la standul12?Ai vazut crapii in bataie?Daca ai poze cu ei posteaza-le aici,te rog!
P.S.Rar am vazut un arbitru mai pasionat de carpfishing decat Dani,dar si care si-a luat treaba foarte in serios. Deva vine tare,cat de curand!
PESCUITUL TREBUIE SA FIE NUMAI BUCURIE SI RELAXARE!

Avatar utilizator
dudi
Mesaje: 83
Membru din: Joi Mar 16, 2006 9:16
Puncte: 0
Localitate: Cj-Ms

Mesaj de dudi »

Felicitari tuturor celor implicati in desfasurarea acestui concurs!Pe ansamblu, nu regret ca am facut 500 km pana la darvari, insa oriunde se putea si ami bine.
@legio: Chiar asa, de ce esti asa dezamagit de ce ai vazut?Te asteptai sa fie altfel?
@Viorel Olteanu: Solunarele sunt pt cei care vor sa gaseasca un motiv sa nu mearga la pescuit.
@Zambaccian:Felicitari pt cea ce ati realizat, sa stie toate echipele ca s-au nascut noi concurenti ce rivalizeaza la podiumuri(stai sa vezi cand o sa fac echipa cu dani :D :!: :?: )
@dani: astept raspunsul tau la intrebarea lui v olteanu, dupa aia completez si eu dc mai am ce.Acum ca au trecut cateva zile sper ca ti-ai revenit.Tind sa cred ca sunt pe zi ce trece tot mai optimist

dudi
Ciprian Dudila

Avatar utilizator
odsec
Mesaje: 684
Membru din: Vin Apr 29, 2005 14:10
Puncte: 0
Localitate: Odorhei

Mesaj de odsec »

am fost arbitru pe 12 si baieti au muncit foarte mult pentru locul obtinut de ei au gasit locul in care mai tragea pestele cite odata,nau pierdut nici un peste in dril , pestele nu statea pe patul de nada , cand apareau prindeau 4-5 buc .si dupa aceia liniste ,impare bine de cunostinta dl. Pangica si sper sa ne mai revedem felicitari pt. rezultatul obtinut

Avatar utilizator
dudi
Mesaje: 83
Membru din: Joi Mar 16, 2006 9:16
Puncte: 0
Localitate: Cj-Ms

Mesaj de dudi »

Am uitat de vali vesa: nu fi dezamagit, nu a fost un concurs tipic pt balta asta(cel putin asa zicea toata lumea).Oricum, dupa parerea mea, ramai unul dintre pescarii buni de crap de pe la noi.Poate ne vedem la un pescuit pe darvari, sa spargem toate recordurile!!!

dudi
Ciprian Dudila

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Filme cu crapi in bataie am eu cateva...

Intrati pe Yahoo Mess si vi le trimit cu placere!

ID-ul meu e : legio1083


Respect!
Legio - Patria Nostra !

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

odsec scrie:am fost arbitru pe 12 si baieti au muncit foarte mult pentru locul obtinut de ei au gasit locul in care mai tragea pestele cite odata,nau pierdut nici un peste in dril , pestele nu statea pe patul de nada , cand apareau prindeau 4-5 buc .si dupa aceia liniste ,impare bine de cunostinta dl. Pangica si sper sa ne mai revedem felicitari pt. rezultatul obtinut
Sa inteleg ca tu esti arbitrul adus de Nea Victor in ultima ora de concurs ? Si mie mi-a parut bine de cunostiinta .

edward grigore
Mesaje: 54
Membru din: Sâm Mai 27, 2006 13:34
Puncte: 0
Localitate: Buftea

Mesaj de edward grigore »

Am pescuit pe standul 12 impreuna cu prietenul meu Dan Marinescu, si consider ca Dumnezeu ne-a pus pe locul potrivit ( structuri cu cocioc ) la momentul potrivit ( apropierea depunerii ). Evident ca am fost dezamagiti dupa tragerea la sorti si in alte conditii nu mi-as dori sa pescuiesc pe acelasi loc.
Dupa prima noapte fara activitate , in care am incercat mai multe variante pe 2 cele paturi de nada, si avand informatii de cum merge pe balta, ne-a fost clar ca se intampla ceva cu pestele si am schimbat strategia.
Am nadit foarte putin dupa canal ( 3 bulgari/lanseta) , pe apa de 5 metri, si am bagat 2 lansete, 1 pe porumb si una pe bila. Intr-o ora aveam 2 pesti si am trecut cu toate lansetele dupa canal, mergand pe aceeasi nadire moderata. Doar in penultima zi am mai incercat cu o lanseta in mal, insa fara nici un rezultat.
Pestele avea 2 intervale de hanire, seara si dimineata, stationa intre 1-3 ore in zona, dupa care urmau perioade lungi de asteptare in care ne apuca disperarea.
Noaptea nu am avut nici o trasatura desi am incercat toata plaja de adancimi disponibile in dreptul nostru, 3.6 metri la distanta maxima unde puteam lansa si 6 metri pe buza canalului. Sporadic mai prindeam in cursul dupa-amiezii. Totul era sa profiti la maxim de perioada de hranire. Din partidele anterioare ne-am facut o idee despre tipul de montura optim si ca atare am reusit sa nu scapam nici un peste in dril si sa avem doar doua rateuri pe intepatura.
Ne bucuram ca in cele 4 zile am avut ocazia sa cunoastem oameni de calitate si mentionez fara intentia de a-i exclude pe altii pe: odsec , Mugurel-arbitrul, super-baietii de la standul 11 ( Robert, Florin si Gabi ), legio1083
@adriano si sotia
Ii multumim lui Adriano si sotiei lui pentru ajutorul primit in pregatirea bilelor si pt faptul ca ne-a scos din incurcatura cu niste mixuri care nu vroiau sa se lege.

Avatar utilizator
legio1083
Mesaje: 534
Membru din: Dum Feb 12, 2006 17:35
Puncte: 0
Localitate: Essex - London
Contact:

Mesaj de legio1083 »

Respect maxim, fratilor! :wink:
Legio - Patria Nostra !

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”