concluzii cupa "PELICANUL" Darvari 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Viorel Olteanu
Mesaje: 42
Membru din: Mie Noi 16, 2005 14:06
Puncte: 0
Localitate: Pache Protopescu 128, Bucuresti
Contact:

Mesaj de Viorel Olteanu »

@GRIG
Felicitari speciale pentru o reusita speciala!
Trebuie sa-i dau d-lui Marinescu o turma de miei de cate ori i-am spus "d-le Grig"!
Cat de curand voi posta fotografii cu standul dvs.(12) de unde se vede clar golful larg si intersectia vailor ca sa ne putem da cu parerea asupra superbei reusite.
Chiar asa este cum spune Cornel,standul 12 a fost defrisat inaintea concursului,si nu mai pescuise nimeni pe el?
PESCUITUL TREBUIE SA FIE NUMAI BUCURIE SI RELAXARE!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

@Bogdan Guguianu

Gogule, trebuia sa mai precizezi ca din echipa voastra nu toti cei 3 membrii fac parte din APCR.
Si daca vorbim de principii tu stii si de ce nu face parte al treilea membru.
Curios este faptul ca acum un an si acum doi ani erai deacord cu principiile asociatiei, ba ai si beneficiat din plin de ele. Imi amintesc chiar ca erai unul dintre cei mai inversunati contestatari a unor fapte ce nu cadrau cu principiul de grup. Peste nici un an insa, te-ai intors unde-ai scuipat.
Esti liber sa optezi pt. toate variantele posibile, dar nu da cu noroi acolo unde ti-a fost cald. Si eu si tu stim bine care sunt adevaratele motive si nu trebuie sa le pui pe baza principiilor.

Am vrut sa fac aceasta precizare din punctul meu de vedere cit si ca presedinte APCR. In rest, fire intinse si sa ne vedem cu bine la o bere.
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

Avatar utilizator
Bogdan Guguianu
Mesaje: 60
Membru din: Dum Ian 09, 2005 12:39
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Guguianu »

Daca citeai mai sus ai fi vazut ca Sorin m-a rugat sa postez opinia lui. Din momentul in care am spus ca nu ma mai bag si nu ma mai intereseaza asa am facut. Iar despre adevar si principii stii foarte bine ca publicul larg nu primeste decat informatiile care trebuie, asa ca hai sa lasam trecutul ingropat si sa privim spre viitor.
Am tolba plina !

Dani Hentiu
Mesaje: 303
Membru din: Mie Aug 31, 2005 20:02
Puncte: 0
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu »

Viorel Olteanu scrie:@DANI
Multumim frumos!Ai vazut acasa solunarele din ALP/mai2006,de la pagina 20? Din]sansele satisfacatoare de pe 17 mai, pana pe 23 mai au fost...........sanse slabela pescuit! Urmareste -ca un exercitiu curios al naturii- si orele optime din tabele,ca doar stii pe de rost cand s-au prins pestii la 36B!
Chiar,ce ai facut la digul spart ,ca mi-a spus Victor ca acolo te-ai dus si nu la standul12?Ai vazut crapii in bataie?Daca ai poze cu ei posteaza-le aici,te rog!
P.S.Rar am vazut un arbitru mai pasionat de carpfishing decat Dani,dar si care si-a luat treaba foarte in serios. Deva vine tare,cat de curand!
Da-l incolo de solunar :lol:
am fost la digul spart si impreuna cu dudi am luat doar 4 pesti
crapii intrasera in bataie si era un adevarat spectacol asa ca nu am ramas decit o zi preferind sa mai mergem si altadata cind sunt conditii mai prielnice.
se pare ca am ales bine standul pt. ca cel pe care s-a cistigat concursul nu a mai fost asa productiv, pe el pescuind domnul Lupsan care nu a reusit decit 2 capturi
in rest sa ne vedem cu bine si la mai mare ! :wink:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

De acord Gogule, numai ca ce am spus e valabil si pt. Sorin s-au mai ales pt. Sorin.
Asa e important e viitorul numai ca eu am intervenit in urma postarii tale.
Cit despre ce-a fost, am uitat, iti pripusesem sa ne vedem la o bere. :lol:
Cornel Rosioru ,
ASOCIATIA PESCARILOR DE CRAP DIN ROMANIA. www.crapmania.ro

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”