concurs crap USA

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumesc in numele echipei tuturor care au fost alaturi de noi (sau nu :cry: ) si sper sa ne luam revansa la anul. Din pacate, asa cum a spus Niky(romanul nostru din Canada-moose master) a contat enorm locul. In afara de munca fizica intensa timp de 5 zile (lansetele trebuiau scoase din apa la maxim 1 ora (!!!!) deoarece era iarba ca-n ciorba de stevie) nu prea mai am ce adauga.Am pescuit si cu plumbi de 150 de grame speciali ptr. curent puternic, dar tot degeaba. Firul prindea iarba si in 2 ore era adus in apropierea malului, mult in aval. Intre 70 si 100 de metri de mal apa avea in jur de 130, maxim 150 cm.Fund nisipos, cu cateva pietre in care cam agata sau taia. In fata noastra la 800 de metri era o insula inconjurata de bariere de stuf si de foarte multa vegetatie submersa. Nu prea vad nici un motiv ca, crapul sa paraseasca acel rai si sa vina in curentul din fata noastra unde ar fi trebuit sa faca un efort teribil ca sa stea in loc ! Toti crapii pe care i-am prins pot sa zic ca i-am prins din noroc si pot sa afirm ca erau doar in trecere pe acolo. Oricum, nici o nada nu rezista in aceea zona mai mult de cateva zeci de minute.Poate unul mai norocos ar fi prins mai multi........Daca ar fi si muncit ca noi( toti pestii au fost prinsi la maxim 20 de minute dupa lansare !)
Despre castigatori numai cuvinte de lauda, in special pentru Steve Briggs.
Cel putin 10 echipe au avut loc la fel de bun ca al lor, dar n-au stiut sa-l foloseasca la parametrii maximi. De ,nu toata lumea stie sa pescuiasca pe apa curgatoare.....
Arbitrajul impecabil, exclusa orice frauda sau ajutor nelegal intre englezi.
Din pacate intai a contat locul, apoi locul si abia dupa aia stiinta. Pacat !

PS Multumiri in mod special lui :
-Vali Vesa, care ne-a tinut la curent cu tot ce se intampla in lume :D si l-am simtit tot timpul alaturi de noi tot timpul deplasarii.
-Val ,care s-a dovedit acelasi prieten de nadejde si a actualizat mereu siteul si pe noi.
-Niky(Moos Master), care a fost un roman adevarat si ne-a ajutat cu tot ce i-a stat in putinta- un adevarat patriot.

Daca aveti vreo intrebare, nu ezitati !
Fir intins !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

senzor 1016

bine ati venit acasa. voua si celorlalti romani. indiferent de rezultate, ati avut SANGE...
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Felicitari, va spune un suporter din NV-ul tarii.
Impresia buna pe care ati facut si de aceasta data, ne face bine, pentru Romania in primul rand si pentru carpfishing in planul secund.

Bravo.

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

au mai fost si altii alaturi de voi, pilhane !!!
nici nu stii pe ce injuraturi m-am pus cand am vazut pozele cu standu' vostru de pescuit !!!! :evil: :evil: :evil:

se pare totusi ca gandurile bune nu ajuta cand e vorba de distante asa mari :(

Oricum, bine ca v-ati intors sanatosi, si cu o experienta deosebita in plus !!!!

ps: esti sigur ca arbitrajul a fost ok?
prea s-a schimbat topul in ultimul moment....

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Gata, Stiu de ce n-a prins Danny Fairbrass (Team Korda) nici un crap.

N-avea camera de filmat la el :!: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Avatar utilizator
supercarpio
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iun 16, 2005 19:53
Puncte: 0
Localitate: Boston, Massachusetts, USA

De citit...

Mesaj de supercarpio »

Am descoperit si niste articole cu relatari zi cu zi de la WCC scrise de catre un scriitor local.... Mi-a placut foarte mult cum a scris....

Link-ul este:

http://www.tonyzappia.com/archive.php

In plus un articol din Detroit Free Press:

http://www.freep.com/sports/outdoors/ca ... 050616.htm

Enjoy,

Marius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Salut Marius si bine ai venit printre noi.
Noi am ajuns cu bine, insa nu ne-am revenit nici acum din oboseala.S-a mai comentat ceva dupa plecarea noastra?
Sper ca echipele romanesti au lasat o f. buna impresie.

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Mesaje: 174
Membru din: Dum Mar 27, 2005 17:20
Puncte: 0
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo »

Bine ati revenit printr noi D-le Rosioru.
Ati lasat o impresie foarte buna si de aceasta data. O sa aveti timp sa va odihniti pana in anul viitor, cand, dupa cunostiintele mele, lumea crapista se va muta pentru o perioada de timp in Africa de Sud.

Avatar utilizator
supercarpio
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iun 16, 2005 19:53
Puncte: 0
Localitate: Boston, Massachusetts, USA

Mesaj de supercarpio »

Salutare Cornel,

Si mie mi-a parut foarte bine ca ne-am intilnit la WCC! Pacat ca echipa voastra nu a avut un loc mai accesibil ca va vizitam zilnic. Multe echipe s-au chinuit dar aceasta experienta nu va face decit mai puternici pentru viitoarele competitii.

De comentat se cometeaza pe forumurile din SUA...unii se pling ca niste copilasi, altii sunt satisfacuti de experienta. Bine ca nu ati luat locul 2 sau 3 ca din banii mentionati initial locul doi a luat numai $7500 -- care sunt si acestia taxabili...

In rest, organizatorii s-au straduit cit au putut. I-am vazut si eu cum s-au chinuit. Noi Marshalii am fost complet voluntari -- eu personal am cheltuit chiar destui bani din buzunarul meu.

A fost insa o premiera pentru SUA, din motiv ca aici nu se pescuieste la crap. Potentialul riului St. Lawrence este ENORM, cu siguranta cel mai bun loc de pescuit la crap din America de Nord si poate, cu riscul de a fi contrazis, din intreaga lume...Speram ca in 2008 sa iasa mult mai bine.

Salutari si numai bine!

Marius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

iN 2008 SE TINE C.M. PE ACEASI LOCATIE?
Noi suntem multumiti. Rominii au cistigat 2 din 3 sectoare iar pe natiuni am iesit pe 3. In comparatie cu marii lumii noi am realizat mai mult ca ei.
Pe vecinii nostri de pe 43 Simon Crow si Rob Hughes i-am batut cu un bun avans. Pe urma cel putin romanii au punctat toti.
In concluzie echipele Romanesti au ajuns respectate si de temit. Ai vazut cum ne tratau si respectau.

Pt. cei ce au facut comentarii pe site, va asigur ca echipele Romanesti acolo au fost foarte unite si s-au ajutat intre ele. Nu interesa pe nimeni numele componentilor echipei. Pt. noi era important ca reprezenta ROMANIA.
La jumatatea concursului o echipa a ramas fara nada. Pt. ca era mai bine clasata ca noi, i-am oferit tot ce avea nevoie.
Adriano, vreau sa-ti spun ca Romanii cind sunt departe de tara sunt uniti si se ajuta intre ei.
Marius si Niki pot confirma.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”