Concurs / orase

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

cornelserbu scrie:@ tsigalko 06 (mi sau incurcat degetele pe tastatura)

Intr-adevar, cu rabdare pre multa ajungi incet, incet un invins. Ca sa fi invingator cred totusi ca-ti trebuie mai multa actiune decat rabdare (chiar si-n a invinge animalul de la capatul firului...sa nu-mi spui ca-ti trebuie rabdare ca sa-l astepti, ca te inseli, il vei prinde numai actionand)


N-a fost bine inteles mesajul meu. Nu ma refeream la rabdarea aceea de a astepta ore in sir pestele pe malul baltii..normal! asta e o atitudine pierzatoare. Ma refeream la acea rabdare din afara partidei de pescuit. Atunci cand esti acasa si te gandesti cum o sa pregatesti partidele urmatoare. Ce sa faci, ce metode si momeli sa mai testezi, ce sa mai inventezi..Nu devii pescar in 2 luni oricati bani ai avea! Ca sa fii pescar bun, trebuie sa pescuiesti mult, sa gandesti mult, adica sa ai rabdare..
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

oanavictor scrie:Vine unu ,are o singura postare ,si a umplut forumul de sfaturi si sugestii,dar daca i-l intrebi decand nu a mai fost la pescuit ,sigur i-ti va raspunde ca nu i-l lasa nevasta ,ca trebuie sa duca copilul la gradinita ,ca seful nu i-i da liber sambata ,etc :lol: :lol:
:lol: Vine altul, scrie o singura fraza, si a umplut forumul de greseli gramaticale, iar daca il intrebi de cand nu a mai fost la pescuit, sigur te prapadesti de ras numai cand te gandesti la ce o sa-ti raspunda.. :D N-am mai ras de mult in halul asta:))))))))))

PS. Amice, nu riposta ca esti penibil, crede-ma!
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

oanavictor
Pescar de competitie
Mesaje: 3665
Membru din: Mar Ian 25, 2005 22:06
Puncte: 0
Contact:

Mesaj de oanavictor »

Suntem pe un site de pescuit ,nu pe site-ul ACADEMIEI ROMANE :twisted:
Cea mai mare realizare a diavolului a fost aceea ca a convins lumea ca nu exista

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

@ oanavictor
subscriu la asta cu academia...dpmdv, sa ma pot face inteles in cat mai putine cuvinte...nu am niciodata timp liber cat as vrea, daca as mai sta sa scriu nume proprii cu litera mare si toate alea ....mai bine ma las si de pescuit.... :lol:

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

florin plesu scrie:@ oanavictor
subscriu la asta cu academia...dpmdv, sa ma pot face inteles in cat mai putine cuvinte...nu am niciodata timp liber cat as vrea, daca as mai sta sa scriu nume proprii cu litera mare si toate alea ....mai bine ma las si de pescuit.... :lol:


Vine unu ,are o singura postare ,si a umplut forumul de sfaturi si sugestii,dar daca i-l intrebi decand nu a mai fost la pescuit ,sigur i-ti va raspunde ca nu i-l lasa nevasta ,ca trebuie sa duca copilul la gradinita ,ca seful nu i-i da liber sambata ,etc

Nu vroiam sa insist f mult pe tema asta, ca nu asta e cel mai important, dar pescarii astia...parca a tras carasu' si i-a dus cu pluta.. una e sa scrii incorect gramatical ca sa economisesti timp si asta presupune sa nu mai pui cratime, sa scrii nume cu litera mica, sa nu pui virgula etc...si alta e sa inventezi cratime sau sa le pui total aiurea, sa unesti cuvinte distincte, adica pur si simplu sa n-ai nici o legatura cu limba romana. Eu n-am vazut asa ceva in viata mea, bate prea rau la ochi, e insuportabil!

Intrebare pt Florin Plesu: tu chiar ai crezut in ce ai postat mai sus sau ai spus doar asa ca sa te pui bine cu "Nea Victor", ca am vazut ca asa i se spune pe forum ?
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

profesore shtii ceva?? in viata mea nu am pupat in popou si nici nu o voi face...iar pupincuristii pt mine sunt niste viermi... de ce sa vreau sa ma pun bine cu victor oana?? poate ai tu raspunsul.... acum tu ce vrei de fapt?? nu am inteles ce vrei citit oricare dinpostarile tale! ca nou user de forum, poate ar trebui sa fii putin mai reticent si nu sa vii si pai pui tu lucrurile la punct!
parerea mea! SI E CAT SE POATE DE OBIECTIVA!

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

Corect! parerea ta e obiectiva..asta de acum, ultima. Da' prima n-a fost deloc obiectiva. sa-ti dau un exemplu: Esti pe balta si vine un pescar la tine: " Buna ziua, locurile astea d-aicea nu e bune ca am facut io cu pretenii mei un studiu despre preferintele crapului si am ajuns la concluzia ca conform raportului........Pestii nu sta aici! Ei se hraneste in partilii alealalte.Momelile cele mai bune e porumb si rame!....."
Tu ce faci? pleci? il crezi pe pescarul asta? eu nu l-as crede din moment ce vbeste in halul asta..,desi omul putea sa aiba dreptate
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

Vizitator

Mesaj de Vizitator »

:?:

Avatar utilizator
edwyn
Mesaje: 79
Membru din: Sâm Oct 29, 2005 0:14
Puncte: 0
Localitate: London

Mesaj de edwyn »

@ tsigalko 06
Mai frate ce are sula cu prefectura???? ce are pescuitul cu limba romana??
Eu cunosc multi pescari care nu stiu sa deschida calculatorul si sa intre pe net dar pe balta fac ravagii.
Dupa logica ta iseamna ca parlamentarul George Pruteanu trebuie sa fie cel mai bun pescar :?: :idea:
ps: scuze daca te-am suparat cu ceva

tsigalko06
Mesaje: 6
Membru din: Joi Mar 30, 2006 15:02
Puncte: 0
Localitate: instabila

Mesaj de tsigalko06 »

Da, prietene, ai si tu dreptate, dar gandeste-te putin: eram si eu nou pe forum, l-am studiat cateva zile si in final m-am hotarat sa fac o postare. Am facut si eu o propunere,asa la mod general; poate n-a fost buna si au existat cateva persoane care mi-au raspuns frumos si mi-au explicat (am uitat sa le multumesc, uite o fac chiar acum), dar a venit unul care,necunoscand absolut nimic despre mine, m-a atacat direct gen ca n-am mai fost de nu stiu cand la pescuit. Bun, nici asta nu era o mare problema, dar tocmai cine m-a atacat? .............. (am pus ... ca nu vreau sa jignesc). De-aia m-am suparat! Ma intelegi si pe mine macar asa putin?

PS. Te-ai aruncat cam mult la aia cu pruteanu :) Da' chiar, o fii pescar?
In viata, cel mai mare risc e sa nu risti..

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”