CTENO....PORUMB ??? IN CONCURSURI???

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
clubulpescarilor_decebal

CTENO....PORUMB ??? IN CONCURSURI???

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

Ma gandeam, ca in prezent, majoritatea practicantilor de carpfishig din Romania folosesc cu succes miraculoasele boiliesuri.

Stim cu totii cati bani se duc pe arome , mixuri , atractanti, etc, si intr-un concurs ai ghinionul sa pici langa o echipa care arunca in apa 3 duble de porumb uscat si tot felul de chestii urat mirositoare.

Atunci stai si te gandesti cu ce ai gresit.Ai cheltuit bani,timp,si crap oha.Cel de langa tine scoate cteno dupa cteno.

Este normal asa...?

Daca se poate astept cu interes parerile dumneavoastra

Va multumesc [/b]

Avatar utilizator
mark twain
Mesaje: 84
Membru din: Vin Feb 25, 2005 11:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mark twain »

decebal,
la prima vedere: este normal si felicitari celui care prinde cu porumb langa unul care pescuieste cu boiles - inseamna ca a interpretat si analizat mai bine situatia de moment! ps. la porumb ""mixul"" si ""celelalte ingrediente"" nu le gresesti niciodata :lol: :lol: :lol:
subiectul dezbaterii oricum este mai larg si cu mult mai multe implicatii ! trebuie dezbatut pe larg, cred ca mai pe iarna, cand toti vor avea timp de incins tastatura
Clubul de Pescuit Crap "Pelicanul"

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

decebal, de ce tre' sa fie porumbul uscat, si chestiile urat mirositoare?

chestia asta chiar n-am prins-o :D :D :D

reteta de porumb care am folosit-o la hobaia avea 5 ingrediente d'astia SF.... de le pune lumea prin bile...

iar method mixu de la sbs daca pute, n-am ce-i face ;-)
(mie nu mi s-a parut, da poate nu am nasu' sensibil).......


si ce te faci daca esti pe un loc de cacat, care nu tine romanesc de nici o culoare, si de umblat nu umbla decat tenu, ca nu mai are stuf, si e mort de foame?

sau ce te faci daca cel de langa tine da 2 basculante de nada, iar tu cu 12 kg de porumb si o galeata de pelete prinzi 170 kg de ten in 30 de ore?

nu toata lumea are maiestria lui andrei in a concepe bile super bune, si mai ales nu toata lumea are timp sa experimenteze atat cat ar trebui, asa ca unii mai abordeaza si solutii alternative.....

iar atat timp cat nadirea cu seminte este permisa in regulament, si se respecta orele , metodele etc etc etc..... nu vad care e problema.....

am venit cu 22 kg de boiles la hobaia, si am prins la ele nu :D ...

locul cu siguranta nu era cine stie ce, iar bilele, dumnezeu stie, cu ele am prins bine la darvari de exemplu....

dar am avut alternativa, si uite asa am castigat un sector...

ca sa nu mai zic ca media de greutate la ten a fost dubla, asa ca placerea drilului a fost mai mare, pt ca pestii au fost mai mari...

ca sa inchei, nu consider ca pescuitul la seminte este degradant sau ce incerci tu decebal sa sugerezi... :D :D

e doar o metoda ca oricare alta...

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@ Toni

ti s-a parut ca am vrut sa jignesc pe cineva?

am spus eu ca este degradant sa folosesti porumb sau seminte ?

am cerut doar o parere

oricum iti multumesc

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

cu placere, decebal, si scuze daca am interpretat gresit intentia mesajului tau.

clubulpescarilor_decebal

Mesaj de clubulpescarilor_decebal »

@toni

nici un fel de problema :D

toni
Mesaje: 149
Membru din: Mar Mar 22, 2005 9:44

Mesaj de toni »

hehe, ar trebui sa-l rugam pe pilhan sa ne detalieze montura dublu sandvis :D :D :D

hai ma pilhane ca nu chiar oricine poate prinde ten :D :D :D

ia intreabal pe nea oslobeanu :D :D :D

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”