Cu cartile pe fata

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

E pacat ca s-a deschis subiectul asta pe Forum . Nu stiu daca Nea Lulu merita asta . E mai eficient un simplu "Multumim pentru toata activitatea ta , dar trebuie facuta o schimbare" . Sunt sigur ca ar intelege , cred de fapt ca stie ca asta urmeaza .
Pe de alta parte bine ca ati vorbit numai voi , pentru ca la o adica , nimeni din afara lotului nu cred ca are competenta sa isi dea cu parerea .
Va cer parerea daca nu cumva ar trebuii inchisa aceasta discutie - pentru a nu scrie si altii care stiti si voi ca abia asteapta sa umple cu rahat orice discutie serioasa . Voi hotariti !

burada adrian
Mesaje: 65
Membru din: Vin Ian 28, 2005 15:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de burada adrian »

:lol: ai dreptate maetre, toata stima pt. efortul depus de Nea Lulu.Sunt convins ca nu a fost usor, mai ales la inceput de drum pt.CM. Toata lumea crapista o sa-i recunoasca meritele vis-a-vis de lot . - -LULU sa traiasca, - -ANDREI sau altul sa-l inlocuiasca! :lol: :? :lol:

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Vad ca nu mai exista nici un om cu coloana vertebrala care sa sustina ceea ce contestati fiecare pana acum
Probabil ca "excesul meu de individualism" ma face sa spun ceea ce am de spus si consider ca nu sunt niste lucruri care trebuiesc rezolvate in grup restrans pentru ca nu suntem o familie ci un lot reprezentativ
Val ,sta in puterea ta sa stergi postarea ,oricum este ultima mea postare pe acest site

Eu niciodata nu o sa ma sucesc ca altii care dovedesc o personalitate meschina si sa-i datorez stima unui om care ma face sa-mi fie rusine ca-mi este conational.

Va urez Fir Intins in 2006 si ne vom intalni de la anul doar in partide pasnice de agrement
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Tatae

ce ai frate Cristi ? Eu am zis sa inchid postarea ca sa nu mai posteze si altii , nicidecum sa o sterg . Ce s-a scris pina acum e bun scris si ramine . De ce te-ai suparat ? Inteleg ca vreti sa o rezolvati intre voi si m-am gindit ca nu e bine sa intre pe subiectul asta oameni care habar nu au despre ce si cum ! Nu poti cere parerea tuturor despre niste probleme pe care le cunosc citiva pescari care au constituit lotul national . Despre ce vorbim ?
Mie unul mi se rupe despre discutia asta , dar am vazut ca exista sugestii spre discretie si spre pareri initiate . De aia am facut propunerea de INCHIDERE si nu de stergere a postarilor .

observator
Mesaje: 1
Membru din: Lun Oct 31, 2005 19:48

Mesaj de observator »

Deocamdata singurul si unicul reprezetntant numit de AGVPPS este Lupsanu.

De ce vreti sa va spalati rufele in fata natiunii??

De ce nu ati luat o masura impotriva “Capitanului” pe malul lacului (o piatra de gat; sa-i pierdeti biletul de avion; sa-i faceti pierdut pasaportul; sa nu aiba loc pe podium)?.

De ce asa tarziu ?? Faceti reclamatie la domnul Selaru! Stiu pe cineva care va poate ajuta sa fiti primiti – un coleg de-al vostru care este si vanator si prieten cu “dl. Presedinte” !

Apropos! cine este Smintoi ?? cine au fost fetele si care a fost rolul lor in aceasta delegatie?? Nu cumva din cauza lor s-a pierdut titlul (superstitie pescareasca !!!!! )

De ce nu convocati o adunare la AGVPS ? pt ca pe forum sunt foarte putini care au auzit de numele lui Lusanu cat si de performantele si meritele lui in promovarea carpfishingului in Romania !

Daca aveti ceva sa-i spuneti, spuneti-i in fata! el nu este omul care intra pe forum sa posteze; oare Leu si Guguianu nu au facut parte din lot ??? astept si interventia lor pe acest site ca sa fie lotul complet !!!

Propun sa se faca pe prima pagina a siteului un sondaj cu mai multe fotografii ale urmatorilor:

Crapu’;

Fane cocolos;

Patabum;

Lupsanu’;

Smintoi

Selaru

Carmolistu

Lazarini

Terente

pe sistemul “recunoasteti interpretul” si sa se voteze cine este Lupsanu (daca exista fotografia lui in arhiva siteului) pentru ca ceilalti stim cine “” este”” !!!!!!!!!

Daca marii pescari Burada Betivul, Cornel Iacob isi permit sa-si bata de joc de acest om care este pionierul pescutului modern (la carpfishing) si initiatorul participarii Romaniei la aceste campionate mondiale, atunci chiar s-a intors lumea cu dosul in sus si propun alegerea in postul de capitan al lotului pe Parintele Holban – “prientenii stiu de ce !!!!!”

pentru ca stie mai multe limbi (vorbeste cu Dumnezeu cand vrea si in ce limba vrea);
poate sa face orice minune (vezi calificarea lui Cornel Iacob)
este foarte autoritar si impune respect (toata lumea i se adreseaza cu “sarut mana parinte”)
nu umbla in pantaloni scurti ( nu ii permite sutana) si va dati seam ce prestanta ar avea in fata celorlalte delegatii !!! + ca nu cere mancare daca urmatorul campionat mondial va fi in postul Craciunului sau al Pastelui!
Parearea mea !!! Hic !!!

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Tatae e mai radical de fel, dar va spun eu care il cunosc bine, nu-i chiar atit de negru la suflet pe cit vrea sa para. Eu personal prefer un comportament ca al lui unuia care te perie.
Oricum concluzia e aceasi, numai ca unii o spun mai voalat, altii mai direct.
Iar acum Val, te rog inchide subiectul, nu inainte de a multumii celor care au inteles ca e o discutie de casa.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Cristi

postarea de mai sus a "observatorului" este tocmai ce-ti spuneam ! De acum sa mor daca ma mai bag . Si nu inchid nimic Cornele ca de acum ma va acuza lumea ca am implicare si sa mor ca nu ma intereseaza subiectul , la modul asta , discutat pe Forum .

Avatar utilizator
patabum
Mesaje: 145
Membru din: Mar Ian 11, 2005 9:13

Mesaj de patabum »

observator scrie:Propun sa se faca pe prima pagina a siteului un sondaj cu mai multe fotografii ale urmatorilor:
...
Patabum;
...Hic !!!
Doamne apara si pazeste!

Stimate Domn,

In primul rand va rog sa-mi permiteti sa-mi cer scuze ca-mi permit sa scriu in acest topic, insa bunicul meu, saracul, taran simplu din Leresti, avea o vorba: "mie-mi place omul om si porcul prajit!". Ma obligati la o reactie care nu ma reprezinta, insa, va asigur ca nu sunt genul care sa creada in percepte biblice. Avand in vedere ca acest spatiu este virtual si, pe cale de consecinta, se supune unor reguli ce va sunt, cu siguranta straine, va rog sa va limitati la a analiza spatiul existential ce va este comun, usor de inteles si, fara indoiala, reprezentativ.
Pot sa semnez sub ce pseudonim doresc! Nu agreesz sub nici o forma concursurile de pescuit ergo, nu inteleg dorinta dumneavoastra de a ma implica intr-o chestiune ce-mi este, ca sa ma exprim academic, indiferenta.

Inchei multumindu-va pentru bunavointa de care a-ti dat dovada citind aceste randuri si pentru timpul acordat!
De asemenea, imi cer scuze anticipiat daca va voi ignora mesajele in cazul in care, din motive ce nu ma privesc, veti alege sa dezvoltati in continuare o paradigma a neamplinirii reale refulata in lumea imaginara a Internetului.

PS: IP-urile raman. Sper din tot sufletul ca IP-ul de la care postati sa nu fie in plaja de IP-uri a unei anume companii ce se va lansa in decembrie...

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

observatorule ,apropos,vezi ca eu nu mi-am batut joc niciodata de Lupsan...mai citeste si tu postarile de la alte subiecte...
iar calificarea a fost un raspuns la munca si efortul depus anul acesta in pescuitul crapului...
probabil ca esti un frustrat care n-ai fost in stare sa te califici,ba mai mult cred ca esti din gasca veche care si-a cam taiat venele de oftica ptr. ca in ultimii 2 ani i-a cam sarit schema de pe la lotul national...acum echipa s-a facut pe bune ,dupa calificari ,si nu pe prietenia dintre niste martalogi darmati care se dau mari pescari de crap si promotori ai crapfishing-ului(cum zice nea Lulu...)
De fapt stiu cine esti...si chiar vorbeam azi cu baietii ca mai mult ca sigur o sa te bagi in discutie sa il pupi in popou pe Lupsan...
Ca fapt divers,si eu si Adi B.suntem mai pescari de crap decat tine ...
Iar daca aveai sange in tine te semnai pe bune si nu te ascundea-i sub pseudonim...lasule...
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Patabaum

Ip-ul observatorului este 82.78.102.209 . Ia vezi ?!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”