Cu cartile pe fata

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Cu cartile pe fata

Mesaj de Cristi Y »

De ce trebuie sa cautati formule alambicate care se vor a fi diplomatice de a scuza schimbarea capitanului pe motive de sanatate?
In primul rand am vazut la majoritatea loturilor participante la CM ce inseamna un capitan de echipa si ce atributiuni are.
La echipele vecine de stand (Anglia si Serbia )capitanii s-au agitat pe toata durata competitiei in spatele lor fiind total dedicati problemelor de ordin strategic si administrativ al concurentilor
La prezentarea echipelor pe scena deschiderii competitiei am trait o rusine maxima cand am fost prezentati de acest personaj (care nici macar nu cunostea numele membrilor lotului pe care pretindea ca-l conduce) intr-o engleza care a starnit hohote de ras
Am sa-l rog pe Val daca se poate sa ofere pe site spre vizionare prezentarea de care vorbesc (o am filmata in AVI)
Si nu in ultimul rand consider ca este jenant ca o echipa nationala sa fie reprezentata de o persoana in slapi , nebarbierita , netunsa si intr-o stare de neingrijire care este mai mult decat respingatoare.(pot argumenta cu foto)
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

burada adrian
Mesaje: 65
Membru din: Vin Ian 28, 2005 15:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de burada adrian »

Cristi eu personal i-am spus ''capitanului'' in fata de ce nu este bun pt. lot ,dupa ce-am facut schimbarea cu Andrei.Ce-am facut eu dupa schimbare trebuia sa faca el fara sa-i spuna cineva.Dupa schimbare am plecat la vila m-am schimbat ca eram ud si impreuna cu ''maimutoiul mic'' am luat ambele sectoare(fiecare stand in parte)la picior sa vedem daca la ora aceea mai prinse-se cineva ceva.Dupa ce ne-am intors la baza,le-am ajutat pe fete sa faca mincare(am curaratat vreo 5Kg. de cartofi)pt. baieti. - Dupa toata povestea asta ma luat Lulu la perpulis ca lui ai este foame si ca ar bea o bere dar vroia sa fie servit la botul calului. Dupa ce am dus mincarea pe sectoare i-am dus si lui. Sti ce mi-a spus cind i-am dus mincarea?Ca-si baga P..A in mincarea noastra. Un asemenea element nu are ce cauta intr-un lot si maiales CAPITAN. :oops: :oops: :oops: - -La toata discutia a luat parte Mitanu si Smintoi.

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nu apar pe nimeni, dar rolul capitanului nu-i sa curete cartofi s-au sa duca mincare pe standuri.

Avatar utilizator
CORNEL IACOB
Mesaje: 182
Membru din: Lun Ian 10, 2005 18:16

Mesaj de CORNEL IACOB »

Maestre,cred ca n-ai citit bine ce au scris baietii...nimeni nu i-a cerut si/sau reprosat lui Lulu sa curete cartofi sau sa ne aduca noua de mancare pe standuri...era vorba de atitudinea lui si de replica pe care a dat-o cand i s-a dus de mancare.Si chiar daca nu era nimeni obligat sa-i duca lui de mancare ,cand toata lumea stia ca se mananca la vila unde stateau fetele care se ocupau cu gatitul...si ce a zis Adi mi-au confirmat si alte persoane...gandeste-te ce s-ar fi intamplat cu mancarea daca eu sau Cristi i-am fi dus lui Lulu mancare si el ar fi zis ca-si baga p...a in ea de mancare :twisted: ...probabil ca era un pic ''obosit''...
Oricum e departe de ceea ce ar trebui sa faca un capitan de echipa nationala...apropos cred ca nici acum nu stie la ce fel de boilies am pescuit noi in concurs,cum nu a stiut nici acum 2 ani in Portugalia...
CORNEL ''ACQUA'' IACOB
SENZOR CARP TEAM
Asociatia Pescarilor de Crap din Romania

burada adrian
Mesaje: 65
Membru din: Vin Ian 28, 2005 15:44
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de burada adrian »

cornel rosioru scrie:Nu apar pe nimeni, dar rolul capitanului nu-i sa curete cartofi s-au sa duca mincare pe standuri.
-Cornenel,nici rolul meu nu era,fiind frigul care era ma gindeam sa dau o mina de ajutor fetelor sa aveti macar mincare calda pe stand mai ales ca frecventa trasaturilor te facea sa-ti inghete singele in vene(sa-u ai si uitat?)-MA refeream ca in loc sa frece pisoiu putea sa faca ce-am facut eu dupa ce-am iesit din concurs.Adica sa ia sectoarele la picior si sa adune informati pt.''fraierii'' care stateau in frig,asa cum capitanul angliei a venit la noi si ziua si noaptea. Cornele curatatul cartofilor am facut-o benevol.La fel de bine puteam sa fac un dus fierbinte si sa ma bag la somn.

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Mesaj de Cristi Y »

Maestre stiu ca tu vrei sa fi pacifist dar si curatatul cartofilor si cateringul face parte din logistica care sta in responsabilitatile capitanului
Oare capitanul englezilor sa umilit alergand ca un descreierat de trei ori pe zi cu dubita alba de la un stand de-al lor la altul cu mancare?
De cate ori te-a intrebat Lulu daca ai nevoie de ceva?
Cand am facut repartizarea echipamentelor pe echipe si standuri Lulu a avut singura interventie in problemele lotului facand mishto (vezi schimbul de replici cu Cornel Aqua)
Eu i-mi mentin afirmatia ca nu este potrivit in functia ce inca o are.
Nu stiu cine ar fi cel mai potrivit dar oricum trebuie un om care sa faca acest lucru cu multa abnegatie
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Bine punctat baieti ! Si in special corect !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

Nu trage-ti in pianist. :lol:
Ce mi-ati sarit in cap cu totii?
Sarcinile capitanului sunt precise. Sa participe la tragerea la sorti, si sa mearga zilnic la sedinta capitanilor.
Ca nimeni nu-i capitan pe viata, asta-i alta poveste.
Dar, ca Lulu a fost pionierul acestor campionate, trebuie recunoscut. Ca datorita lui Romania a fost prezenta la majoritatea campionatelor, iar trebuie recunoscut. Ca are probleme medicale, e adevarat. Si atunci de ce sa nu recunoastem si meritele acestui om. De ce sa nu-i multumim pt. ce a facut? A ajuns la capat de drum. Foarte bine. Se simte nevoia unui capitan energic si devotat? Sunt de acord. Dar asta se poate face amiabil.
Defecte, sa fim seriosi toti avem. Nu uitati ca la un concurs cu asa miza, cind ai un obiectiv de realizat, tensiunea creste cu fiecare ora. Toti devin irascibili si nu trebuie decit o scinteie. Poate ca in aceasta situatie a fost si Lulu cind a ziz ce a zis de mincare. S-au poate pe baza de carmol? :wink:

Avatar utilizator
cornel rosioru
maestru emerit
Mesaje: 2211
Membru din: Lun Ian 10, 2005 13:51
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de cornel rosioru »

PS
Si mai e ceva. Cred ca rufele trebuiau spalate in familie. Si cind spun in familie nu ma refer doar la ultimul lot care ne-a reprezentat in Belgia.

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andrei vladeanu »

baietii au dreptate!
dar si maestrul in ultima postare!
o rezovam intr-un cerc mai mic!
The One Team

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”