Cupa Clubul Pescarilor ed. a III-a TANCABESTI 2007

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Cezar Bibu scrie:@vali,

Stai linistit, platicile sunt acolo, dupa prima zi chiar glumeam ca-l putem bate si pe nea Costica Maty la stationar.. :lol: :lol:
Mandarina a fost baza . Uite, vecinul nostru Florentin s-a chinuit cu alte fructe ,Strawberry, ananas si nu prea a ciugulit... :lol:
Gresit! E vorba de S&O dipuit cu strawberry si ananas. Am incercat si nedipuit dar nu a vrut. Intr-adevar, in prima noapte am avut rezultate la bile de ananas dar am renuntat pentru ca nu aveam decat cateva si eram constient ca primele capturi se pot lua la interceptare dar locul trebuia apoi sustinut prin nadire, ori eu nu aveam ananas pentru nada. Mandarinele de care zici, le-am tot vazut pe la concursuri puse pe masute pentru intimidare dar in mod real au fost rar folosite si mai mult in speranta "marii capturi". In ultima zi am pus si eu, insa dimensiunile capturilor au fost invers proportionale cu ale bilelor. Cu 16 am luat crap de 9kg si cu 30 am luat de 3 si 4kg. La voi a fost invers si erati la standul alaturat. Are logica? Cred ca e vorba doar de locul in care arunca fiecare. Chiar voi ati recunoscut ca tragea bine intr-un singur loc, de unde ati scos bucati mai mari. Eu sunt multumit cu rezultatul obtinut pe acel loc, cotat ca cel mai prost din concurs. Sincere felicitari pentru rezultatul vostru si pentru ceilalti castigatori. Si eu cred ca nivelul crescut al apei a modificat putin configuratia clasamentului. Oricum, Tancabestiul da mereu castigatori pe alte locuri. Vremea a fost excelenta pentru pescuit. Din nefericire, la fel ca la majoritatea concursurilor din acest an, solunarele au fost la pamant (pentru cei care iau in calcul si aceasta variabila).
Ar mai fi o problema. Nu ca am fost eu singur dar 6 lansete nu sunt cam multe intr-un asemenea concurs? Singura justificare plauzibila ar fi daca numarul celor care doresc sa se inscrie depaseste cu mult nr. de standuri. Atunci se pot face echipe de 3 cu 6 lansete. Dar in conditii normale, e inghesuiala prea mare si e cumva nefiresc. E oare dorinta de a se depasi recorduri de cantitate? Ne cam furam caciula.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

@Florentin,

"Mandarinele" lui Cezar sunt reale, chiar pescuieste cu ele. Ca si cu "nucile" de fapt :wink: :lol:

4 lansete vs 6 lansete - sustin si eu parerea ta.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Locul pe care a pescuit Florentin, aproape sigur nu va mai fi introdus in urna !
Cat despre pescuitul cu 4 lansete _sunt total de acord. Si fara runner, sa se descurce doar pescarii !
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Unde e "padurea" asta? Intre nuci si ponton vernescu?
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornelserbu »

Padurea este intre scaldatoare si parcare. eu am abandonat o data de pe locul asta, iar Vladut a facut urat. Acum, dupa ce a cazut si el o data pe el, il scoate din concurs...pai, e bine ? :lol: De fapt cand am abandonat, eram a doua oara la padure...

intr-adevar, cu 4 lansete e mai o.k. si-mi pare bine ca s-a pus problema asta...
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

@Vali Vesa
Stiu ca sunt reale si ca le-a folosit. La el au dat si rezultate de data asta.

@cornelserbu
Daca as mai cadea odata la padure, in mod sigur nu as abandona. Mi-as spune ca "asa a vrut Domnul" si as incerca sa-mi mai reduc din pacate :lol: Pe viitor insa, in mod sigur voi pune pe altcineva sa traga in locul meu. Apropo, asta a fost concursul organizat de tine. De ce nu te-ai gandit si tu sa scoti locul daca aveai asemenea antecedente? Ca sa moara si capra vecinului? :lol:
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Florentin

draga prietene mie mi-a murit capra in proportie de 90 % din tragerile la sorti . De ce te plingi ? :lol: :lol: :lol: Ai vazut secretul - baga "cap de mitza" in apa si pestele va trage ! :lol: :lol: :lol: Si sa stii ca noi nu le afisam la misto sau la intimidare - am avut o medie peste 6 kg / crap datorita acestor bile fermecate marca "Senzor" . Aratau ele ciudat - patate de CSL - ziceai ca sunt facute repede si neterminate , dar s-au dovedit beton . Am avut incredere in ele la maxim si ne-au scos . Mersi Vladut !


PS - si inca nu am exploatat potentialul "Turbojet " decit in ultimele 2 ore ! Nea- fost frica ( nejustificat ) la sfarsitul concursului de atac la platica ! Am luat 2 crapi in 2 ore pe Turbojet :lol:

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Val, am bagat deja la cap informatia. Eu am incercat la turbojet inca din start pe 2 lansete, ca nu aveam ce pierde dar nu am avut nicio trasatura pana la final. In general la solubile nu am avut trasaturi. La alte partide insa au fost intr-adevar excelente.
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Mesaj de Vladut Mateianu »

Florentine, nu cred ca de vina era nada ! Turbojetul a facut legea anul asta la Hobaia, chiar as putea spune ca a calificat echipa Senzor la Mondiale !
Nu stiu daca este cineva sa nu fi prins cu " Turbojet" !
Apropo, pentru cei interesati de boilesurile solubile, azi a sosit marfa de la SBS cu toata gama de solubile, inclusiv noile SENZOR SPECIAL by SBS.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
Florentin Iuga
Mesaje: 554
Membru din: Sâm Oct 07, 2006 0:42
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de Florentin Iuga »

Asta am si spus, Vladut, "La alte partide insa au fost intr-adevar excelente."
"Mens agitat molem" (Virgiliu)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”