CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

Totusi, este un concurs de pescuit. Deci ar trebui in primul rand sa ne preocupe conditiile de pescuit....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
CLAUMAR PESCAR
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 500
Membru din: Dum Sep 06, 2009 9:46

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de CLAUMAR PESCAR »

Achitat avans:
Mocs Carp Team

Avatar utilizator
vali s.
Mesaje: 450
Membru din: Mie Noi 04, 2009 17:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de vali s. »

Vali Sburlan + Costin Boja
Mr. Fish

maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de maty »

Maty
ajutorul vine de sus.

alex dumitru
Mesaje: 304
Membru din: Mie Oct 19, 2011 19:05
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de alex dumitru »

Mihai Buturugeanu - Alex Dumitru

butelie
Mesaje: 707
Membru din: Mie Ian 13, 2010 20:02
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de butelie »

Razvan Niculescu + Partener
Razvan Niculescu

bujie
Mesaje: 927
Membru din: Lun Dec 05, 2011 13:11
Puncte: 0
Localitate: București

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de bujie »

: braileanu florin+partener
Campion național 2013
Brăileanu Florin
Buji Baits COMPETITION

Avatar utilizator
DAVID NICU
Mesaje: 482
Membru din: Sâm Ian 31, 2009 20:26

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de DAVID NICU »

Vladut Mateianu scrie:Totusi, este un concurs de pescuit. Deci ar trebui in primul rand sa ne preocupe conditiile de pescuit....


Sunt de acord cu tine,dar eu sunt genul de pescar care daca nu pot beneficia de coMfortul creat prin Mijloace propri nu prea Mai iMi place,Mai ales la teMperaturi scazute.


As vrea sa se inteleaga exact asa cuM aM spus,nu este vorba de Moft,aMbitie.......etc
In priMavara sa aplicat pt priMa oara aceasta regula,aM tras un loc in Mijlocul balti iar rulota ni sa spus ca nu Mai este voie cu ea pe Marginea lacului,nu vreti sa stiti ce vant rece de balta Ma batut 3 zile de aM ajuns acasa cu fata prajita de vant.

Dar aM puteaM trece si peste asta,cea ce nu inteleg este de ce nu se fac controale la final pe fiecare Mijloc de transport in parte,nu ar fi nici o suparare,este dreptul adMinistratorului si al organizatorului,si atunci lucrurile ar fi Mai siMple si Mai coMfortabile pt toata luMea.

Fac apel la AdMinistratorul lacului sa incerce sa treaca peste acest iMpediMent pt a putea sa ne ofere si noua posesorilor de rulota (atunci cind este cazul,pt ca solicitarea Mea nu poate fi aplicata pe toata balta) conditi Mai bune.
BARICADA CRAP CLUB TEAM DAVID

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

Daca mai sunt echipe care au achitat avansul, va rog sa ma anuntati pe PM....
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CUPA PRIMAVERII EDITIA A 6-A MOARA VLASIEI 2012

Mesaj de Dan Mitranescu »

Vladut Mateianu scrie:Dupa drum, cu control amanuntit la plecare. Sa nu uitam ca au fast cazuri cand colegi de-ai nostri au plecat cu "amintiri " de la MV sau Tancabesti...... :oops: :oops: :oops:

Multumesc celor au contribuit la schimbarea relulamentului(in speciallui Dan Mitranescu),sper sa fie bine.

@petre iulian

Da,cred ca ar fi o solutie buna ca dimineata sa ai timp de nadire doar 1 ora (intre 8 si 9) , ca sa ramana locul "curat"la plecare... :wink:
Multumesc Vladut pentru aprecierea variantei.
Sunt absolut convins ca o sa fie cel mai echilibrat concurs de pe MV2 desfasurat pana acum ( cu exceptia concursurilor pe loturi ). Exista si varianta unei grile pe care echipele sa pescuiasca , fara a mai trage la sorti de fiecare data cand se muta. Schimbarea standurilor se facea mult mai repede si totodata o echipa nu putea sa traga doua locuri bune in doua sectoare diferite ... Totusi este foarte bine si asa pentru ca locurile bune sunt putine si nu sunt cu asa mari diferente , iar clasamentul "pe puncte" le ia foarte bine din valoare .

Introducerea standului 27 cred ca este foarte buna deoarece echilibreaza sectorul de la padure unde capatul era avantajat avand foarte multa balta libera in dreapta. Presiunea a crescut pe acea zona si pestele o sa circule altfel.

Mai aveam o retinere cu punctul 21 din regulament.
Vecinul nu trebuie sa ne invite in stand atunci cand suntem in dril si i-am luat firele.
Plimbatul cu pesti intre standuri sub pretextul la " l-am scos pe la ei prin stand pentru ca le luasem firele" da frau liber la interpretari. ( Drilul se poate face si cu lanseta goala ,iar pestele sa fie deja in minciogul vecinilor ... )
In plus toti concurentii trebuie sa pescuiasca in conditii egale care sa nu fie influentate de prietenia cu vecinii...
Parerea mea ramane ca pestele trebuie scos din stand , iar daca vecinul doreste sa "ne ajute" singura lui varianta sa fie sa scoata lanseta agatata sau sa lase firul pe liber ...

Cu naditul numai de la 8 la 9 dimineata este o solutie buna .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”