Cupa primaverii la Peris 2006

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
maty
Mesaje: 581
Membru din: Mar Ian 11, 2005 20:37
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de maty »

Ieri Nitu a prins 2 buc. Ultimul la ora 18,15 care parea sa aiba 6kg.
nu am mai vazut pe altii sa fi prins pana la acea ora.
ajutorul vine de sus.

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

D-l. Maty...am tot respectul pt. Dvs.!
Sa dea bunul D-zeu. sa fiti sanatos!

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

Clasament final Cupa Primaverii Peris 2006

1. Dan Catana - Mihai Ionescu - 73,99 kg
2. Cosmin Biaca - Mark Oancea - 63,99 kg
3. Adriano Musaro - Dan Cotelici - 58,61 kg
4. Mihai Buturugeanu - Adascalitei - 50,40 kg
5. Marcel Nicolae - Cezar Bibu - 48,83 kg
6. Staicu Iulian - George Grigore - 44,33 kg
7. Adrian Dulau - Val Pangica - 34,63 kg
8. Nitu Ion - Sorin Radu - 11,76 kg
9. Marcel Tudose - Gheorghe Florin - 8,75 kg
10.Adi Zarguzon - Maris - 5,14 kg
11.Babita - Cristi Paun - 4,12 kg
12.Tudor - Stancu - 4,12 kg
13-19 . restul echipelor 0 kg

Captura - Cosmin Biaca - Mark Oancea - 17,4 kg

Total cantitate - 410 kg
Media - 7,40 kg

dl
Mesaje: 12
Membru din: Mie Feb 09, 2005 10:05
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de dl »

FELICITARI castigatorilor in mod special, dar si celorlalti participanti!!!!!!!!!!!!!!!

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel »

Nu ma prea pricep dar constat ca s-a prins mai putin peste ca la Tancabesti!Nu este la fel de mult ca la Tancabesti s-au competitorii nu s-au ridicat la nivelul celor ce au participat la primul concurs?
Fir intins

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Cucu Ionel

crapii din balta nu ii poate stii nimeni , nivelul zic eu ca a fost destul de bun , atita timp cit au fost ceva echipe vechi , din care dau un singur exemplu - Tata Niztu .
Deocamdata trebuie rumegata concluzia acestui concurs si in virtutea unor viitoare partide de pescuit pe aceast balta se poate trage o concluzie . Eu personal sunt nemultumit ca balta a fost ocupata in proportie de 80 % de iarba , liane de ierburi putrezite sau pe prag de putrefactie , masiv matasea broastei pe fund , practic un mare plaur care iti oferea 0 sanse de pescuit . In rest sa lasam timpul sa clarifice lucrurile . Din punctul meu de vedere concursul a fost organizat prea devreme si a fost defavorizat de iarba ( care putea fi rarita mult in saptamina anterioara concursului ! ) , vremea s-a racit brusc , balta nu are gropi sau structuri in care pestele sa se adaposteasca si sa continue sa se hraneasca macar sporadic , si de simbata de la prinz balta a "inghetat" . S-a mai luat sporadic si tot pe locurile in care se prinsese si pina atunci . Locuri care in toamna au produs 100 kg acum nu au furnizat nici o trasatura !

Cristi_Mosharu
Mesaje: 248
Membru din: Lun Feb 13, 2006 13:54
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

.

Mesaj de Cristi_Mosharu »

Felicitari castigatorilor! ( special "particularu' Dan Catana :D )
Doameeeee ....ce-o avea frate APCR-ul asta de castiga mai mereu??
:roll: :lol: :lol:

Cucu Ionel
Mesaje: 475
Membru din: Vin Ian 20, 2006 19:25
Puncte: 0
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel »

Val Pangica,scuze daca intrebarea mea a fost deplasata,mai mult am fost curios ce s-a intamplat!Acum ca stiu cum s-a prezentat balta(adica cu vegetatie)sa stii ca m-ai facut si mai curios sa aflu cum se abordeaza o partida de pescuit in asemenea conditii.Am aici o balta foarte plina de vegetatie,vezi crapii cum mananca in bradis,dar nu reusesc deloc sa-i fac sa manance momeala de la bete.Am avut posibilitatea sa intru in apa si sa-mi curat un loc,l-am nadit si tot degeaba! :cry:
Fir intins

mihai florescu
pescar de competitie
Mesaje: 1630
Membru din: Lun Ian 10, 2005 14:28
Puncte: 0
Localitate: Rosiori de Vede

Mesaj de mihai florescu »

Si eu am o balta cu multa matasea broastei si as fi curios sa aflu cum trebe abordata.

EX-UL
pescar de competitie
Mesaje: 2570
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 19:47
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de EX-UL »

@Ionel Cucu

nu ai pentru ce sa-ti ceri scuze , personal nu mi s-a parut intrebarea deloc deplasata . Cred ca ti-am si raspuns cit de cit , sau cel putin asta fost punctul meu de vedere pe locul unde am pescuit . Dar au mai fost si alti colegi de-ai nostri la acest concurs - asa ca mai multe opinii despre cit peste mai are Perisul - sunt mai edificatoare . Mie nu cantitatea de peste din balta ( care sunt sigur ca este indestulatoare ) m-a mahnit ci conditiile practice de pescuit , care o parte puteau fi reparate de organizator ( ma refer la iarba ) si o parte au tinut de meteo . Este al 2-lea concurs din primavara asta la care merg si se intimpla ca un vant rece din senin si 1-2 nopti friguroase bine sa "inchida" balta .
Cel putin pentru la anul o sa stau bine sa ma gindesc daca merita sa mai particip la concursurile din martie - aprilie .

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”