CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Dan Mitranescu
Veteran
Mesaje: 6808
Membru din: Sâm Dec 15, 2007 17:48
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de Dan Mitranescu »

Multumesc celor care ne-au felicitat si la randul meu vreau sa felicit toate echipele participante .
Un concurs cu regulament international , organizat la standarde internationale , cu premii ce depasesc cu mult taxa de participare , organizat pe pista de CN si CM 2014 , cea mai echilibrata balta din tara ... si numai 22 echipe la start din 75 posibile. Ceva parca nu se potriveste . Aceasta "nepotrivire" ma face sa spun ca a fost unul dintre cele mai puternice concursuri la care am participat . Consider ca au fost pe balta cel putin 15 echipe dintre care se pot alege oricare trei ,pentru formarea unui lot, ce poate castiga lejer CM 2014 .
Rezultatele conteaza mai putin in astfel de situatii si numai o inspiratie de moment formeaza podiumul .


Multumiri domnului Carstocea pentru tot ce inseamna Corbu . Ne-a pus la dispozitie o balta echilibrata si cele mai complexe conditii de pescuit. Ne-a oferit doctoratul in pescuit .
Despre ce este in spatele acestor lucruri ( conditii , organizare , premii ) cuvintele sunt de prisos ... Jos palaria.

Daniela
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 315
Membru din: Lun Oct 08, 2012 13:25

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de Daniela »

Multumim pentru aprecieri!

iulixa
Mesaje: 253
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:01
Puncte: 0
Localitate: Constanta/Bucuresti

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de iulixa »

Dan Mitranescu scrie:Multumesc celor care ne-au felicitat si la randul meu vreau sa felicit toate echipele participante .
Un concurs cu regulament international , organizat la standarde internationale , cu premii ce depasesc cu mult taxa de participare , organizat pe pista de CN si CM 2014 , cea mai echilibrata balta din tara ... si numai 22 echipe la start din 75 posibile. Ceva parca nu se potriveste . Aceasta "nepotrivire" ma face sa spun ca a fost unul dintre cele mai puternice concursuri la care am participat . Consider ca au fost pe balta cel putin 15 echipe dintre care se pot alege oricare trei ,pentru formarea unui lot, ce poate castiga lejer CM 2014 .
Rezultatele conteaza mai putin in astfel de situatii si numai o inspiratie de moment formeaza podiumul .


Multumiri domnului Carstocea pentru tot ce inseamna Corbu . Ne-a pus la dispozitie o balta echilibrata si cele mai complexe conditii de pescuit. Ne-a oferit doctoratul in pescuit .
Despre ce este in spatele acestor lucruri ( conditii , organizare , premii ) cuvintele sunt de prisos ... Jos palaria.
Daca ar fi sa rezum, i-as spune simplu: "Fenomenul Corbu - Q.E.D."
Fire intinse!

Avatar utilizator
andrei vladeanu
Veteran
Mesaje: 5808
Membru din: Lun Ian 10, 2005 11:10
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de andrei vladeanu »

Eu cred ca in competitia noastra crapista nu se intelege ceva. Faptul ca spectatorii unui concurs pot comenta ce doresc.

Excluzand norocul sau ghinionul tragerii la sorti, in ecuatia unei echipe intra 3 elemente. Valoarea individuala a pescarilor, echipamentul si nada.

Deoarece valoarea nu se gaseste de vanzare, este lesne de inteles ca spectatorii isi vor indrepta comentariile, in primul rand, catre celelalte doua aspecte.

Cine are scule mai bengoase? Care-i mai tare-n bile? Astea sunt problemele care apar dupa fiecare concurs.

A spune ca se poate castiga cu boilies de 2 lei sau cu lansete de 3 lei nu este o afirmatie falsa dar e ca si cum ai zice ca poti sa-i duci pe Messi si Federer la Decathlon sa le iei pantofi si racheta din gamele low-cost, pentru ca oricum raman cei mai buni.

Totusi, spectatorii din intreaga lume asteapta cu sufletul la gura ultimul model de ghete Nike pe care-l incalta Messi sau o noua racheta Wilson promovata de Federer.

De aici si discutiile fanilor. Nike sau Adidas? Wilson sau Head? Etc.

Dupa parerea mea, pescarii care intra in standurile de concurs si in vizorul obiectivelor foto si video, trebuie sa-si asume aceste lucruri. Asa e construita competitia sportiva, vitrina oricarui domeniu. Si chiar sa-si asume si comentariile la adresa evolutiilor si pozitionarii finale in clasament. Spectatorii sunt liberi sa compare si sa comenteze.

Asa cum locul 1 atrage dupa sine laurii, o clasare proasta poate duce la tavaleala.

Revenind punctual la acest concurs de la Corbu, iata ca o echipa Senzor (deceptia campionatului agvps din vara asta) a castigat. Iar echipele din Brasov, campioane mondiale au dat chix. Se mai intampla.

Un campion mondial, deranjat de comentariile unui spectator (pe care le intituleaza vrajeala), il invita, aici pe forum, sa-i telefoneze daca are circulatia sangelui buna, mai ales in zona mediana a corpului.

Ii atrag atentia ca TV Neptun, imediat dupa concurs, a difuzat urmatorul material.

S-a încheiat Cupa Rig la Crap! Campionii mondiali nu au terminat în primii 12!
http://www.reporterntv.ro/stire/s-a-inc ... -primii-12

Poate trimite numarul sau de telefon si postului TV din Constanta sa le verifice sangele de pe cablu.

In fine, in calitatea mea de spectator la acest concurs felicit ocupantii podiumului si in special echipa de pe primul loc.
The One Team

Avatar utilizator
Decebalus
Pescar de competitie
Mesaje: 461
Membru din: Mie Mar 16, 2011 10:43
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de Decebalus »

popescu59 scrie:Nu am absolut nimic cu lotul Energy ,daca asta a parut imi cer scuze nu am avut nici ce-a mai mica intentie , am facut doar o constatare care se vede in clasament locurile 17 si 18 din 22 participante.Ma asteptam ca , campioana mondiala sa cistige fara probleme acest concurs mai ales ca participante ereau toate echipele concurente, dar nu a fost sa fie .

Nae atragi antipatii cu modul tau de a incuraja ,fi si tu mai ponderat cu tastele ,te mai plangi ca are lumea ceva cu tine :!: :!: :!:
HAI CACAT IN TRAISTA acolo unde esti :lol:
SpritZCarp

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Oricui i se poate intampla sa termine mai pe la coada clasamentului ,lotul Energy a dat dovada ca are constanta si valoare nu cred ca se pune problema.La inceputul concursului as fi pariat pe orice ca o sa castig de acolo (c25)nu a fost sa fie ,ori cu a zis si Dan o inspiratie buna de moment ,vant bun ,etc sunt prea multe variabile.Felicitari castigatorilor ,felicitari celor care au participat.Intradevar unul din cele mai tari concursuri si din punctul meu de vedere.
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

razvan nafornita
Pescar de competitie
Mesaje: 46
Membru din: Joi Sep 05, 2013 11:07

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de razvan nafornita »

Singura persoana realista dintre cei care au scris pana acum este Andrei Vladeanu .
Chiar NU se poate face performanta intr-un asemenea concurs fara un efort deosebit , atat fizic cat si financiar .
De aici incolo intervine si norocul pe care il are fiecare echipa .
Un lucru pe care nu am vazut sa-l remarce cineva ( desi toata lumea felicita pe unii , injura pe altii ) este faptul ca in concursurile organizate in ultimii 2 ani pe balta de la Corbu , singura echipa care a obtinut rezultate constante si care aproape la fiecare concurs a avut reprezentanti pe podium este echipa Carping .

iulixa
Mesaje: 253
Membru din: Mar Aug 27, 2013 11:01
Puncte: 0
Localitate: Constanta/Bucuresti

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de iulixa »

Razvan, iata ce spune AV... "Excluzand norocul sau ghinionul tragerii la sorti, in ecuatia unei echipe intra 3 elemente. Valoarea individuala a pescarilor, echipamentul si nada".
Mie chiar nu mi se pare ca a facut nici cea mai mica referire la "efortul fizic". Si asta in conditiile in care una dintre echipele care s-a clasat surprinzator de prost la cn 2013 a mimat lupta in a doua parte a acestei competitii. In fapt nu s-a intrebuintat deloc fizic. Parerea mea e ca degeaba esti bun, bine echipat si cu supernada, daca nu muncesti ca un sclav. De bulan nu mai vorbesc... Dar, cine stie?

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de Vladut Mateianu »

razvan nafornita scrie:Singura persoana realista dintre cei care au scris pana acum este Andrei Vladeanu .
Chiar NU se poate face performanta intr-un asemenea concurs fara un efort deosebit , atat fizic cat si financiar .
De aici incolo intervine si norocul pe care il are fiecare echipa .
Un lucru pe care nu am vazut sa-l remarce cineva ( desi toata lumea felicita pe unii , injura pe altii ) este faptul ca in concursurile organizate in ultimii 2 ani pe balta de la Corbu , singura echipa care a obtinut rezultate constante si care aproape la fiecare concurs a avut reprezentanti pe podium este echipa Carping .
Asa este Razvane..dar au fost si 6 echipe prezente ! :D Glumesc, ai dreptate. Carping are in lot pescari supertalentati, care daca pica pe loc bun nu au cum sa rateze victoria. De fapt, pe viitor asa ar trebui sa arate toate loturile cluburilor, sa aiba loc doar cei talentati si mai putin "sponsorii" care de multe ori se vad si mari pescari.... :mrgreen:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: CUPA RIG LA CRAP EDITIA A 14-A - LACUL CORBU

Mesaj de iohann »

energy,carping,planet,baricada,green lake,pelicanul,senzor,ovidius, sunt loturile pe care le vad cu sanse reale sa castige la Corbu.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”