Desfasurare Boiliesmania 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de RazvanG »

Acum am ajuns in fata calculatorului si imi pot exprima cateva cuvinte despre concurs si despre evenimentele petrecute.
Vreau sa incep prin a multumi partenerului meu din acest concurs Cosmin Banica ,care a fost ca de fiecare data la inaltime si fara de care acest concurs nu intra in palmaresul nostru.Si vreau sa-i multumesc si partenerului nostru Robert Sorban care a fost langa noi in fiecare moment al concursului (cel putin eu asa am simtit) ptr sprijinul moral care a contat extraordinar de mult.
Vreau sa multumesc brigazii de arbitri,mai putin lu Nea Cici ptr avertisment ( GLUMESC ).
Nu vreau sa-l uit niciodata pe George Iorga,omul fara de care concursurile in fenomenul crapist, sunt lovite de nulitate.
Singurul regret fata de acest concurs,este faptul ca mi-am dorit din totdeauna ca in eventualitatea in care am fi castigat un concurs de Grand Slem,la sfarsit sa ne cante si noua We are the Champions.Acest lucru nu s-a intamplat si este singurul regret.
Referitor la Iohann,imi pare rau ca nu a putut fi acolo sa se bucure ptr succesul nostru,sunt sigur ca se bucura enorm.
Fratilor,se intampla treagedii mult mai mari la bautura,oameni sunt loviti cu masina,omorati,familiile raman pe drumuri.A baut,s-a imbatat si a facut iuresh....Fiecare dintre noi a facut iuresh cel putin o data in viata la bautura si aici ma refer la baieti.Ioahnn este un caz special si fiecare dintre prietenii lui,il suporta ptr ca este un CAZ SPECIAL.Este omul pe care nu poti sa te superi decat ptr foarte putin timp.Asta este convingerea mea ca va fi si atitudinea conducerii Complexului Tancabesti,carora tin sa le multumesc ptr tot ceea ce fac ptr miscarea crapista din Romania.
Abia astept sa ne vedem la Cupa Iernii MV 2.
Multumim RB Baits ptr sustinere :wink:

Gabi Milea
Mesaje: 127
Membru din: Joi Dec 04, 2008 9:11

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de Gabi Milea »

Felicitari Florin Murgeanu si echipei pentru rezultat! Felicitari tuturor castigatorilor, participantilor si origanizatori.

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de gor965 »

Ptr. ca m-a adus Garcea in discutie, spun si eu doua vorbe ... sau mai multe.
Concursul a fost cu siguranta cel care a inceput cel mai prost si care s-a terminat la fel de prost (ptr. mine). La inceput am provocat involuntar un accident de masina pe DN, cand m-am angajat sa trec strada regulamentar, pe trecerea de pietoni din fata complexului Tancabesti. O masina a oprit sa-mi acorde prioritate, alta n-a mai oprit si-a intrat in plin in cel din fata, care la randu-i putea sa treaca peste mine daca nu saream cativa metri in spate. Apoi a inceput nenorocirea aia de ploaie si vant care mi-a furat parca un an din viata. Dupa doua zile, nu stiam ce rost mai am pe balta ptr. ca nu reuseam sa fac nimic ca lumea. Totul a culminat cu o durere de masea pe partea dreapta, cauzata de un abces si apoi de o alta durere pe partea stanga a maxilarului, cauzata de un domn tulburent caruia am indraznit sa-i tin drumul ca sa nu se inece. L-am iertat (ptr. ca loveste slab :D si nu cred ca stia cine si de ce sta in fata lui) si sper ca si el sa ma ierte ptr. ca n-am reusit sa-l tin departe de problemele pe care le-a cauzat in seara cu pricina. Intr-un fel, a fost concursul cel mai solicitant si in urma caruia m-am ales cu o groaza de probleme si idei la care sa reflectez ... la ce a fost, la cum este, la ce va fii...daca va mai fii ...

p.s.
Felicitari tuturor concurentilor aflati la startul competitiei.
Felicitari castigatorilor. Felicitari administratiei baltii si arbitrilor.
Iohan, insanatosire grabnica si evita bautura, ca ai un copil de crescut.
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
RazvanG
Pescar de competitie
Mesaje: 2262
Membru din: Lun Mai 04, 2009 0:22
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de RazvanG »

gor965 scrie:Ptr. ca m-a adus Garcea in discutie, spun si eu doua vorbe ... sau mai multe.
Concursul a fost cu siguranta cel care a inceput cel mai prost si care s-a terminat la fel de prost (ptr. mine). La inceput am provocat involuntar un accident de masina pe DN, cand m-am angajat sa trec strada regulamentar, pe trecerea de pietoni din fata complexului Tancabesti. O masina a oprit sa-mi acorde prioritate, alta n-a mai oprit si-a intrat in plin in cel din fata, care la randu-i putea sa treaca peste mine daca nu saream cativa metri in spate. Apoi a inceput nenorocirea aia de ploaie si vant care mi-a furat parca un an din viata. Dupa doua zile, nu stiam ce rost mai am pe balta ptr. ca nu reuseam sa fac nimic ca lumea. Totul a culminat cu o durere de masea pe partea dreapta, cauzata de un abces si apoi de o alta durere pe partea stanga a maxilarului, cauzata de un domn tulburent caruia am indraznit sa-i tin drumul ca sa nu se inece. L-am iertat (ptr. ca loveste slab :D si nu cred ca stia cine si de ce sta in fata lui) si sper ca si el sa ma ierte ptr. ca n-am reusit sa-l tin departe de problemele pe care le-a cauzat in seara cu pricina. Intr-un fel, a fost concursul cel mai solicitant si in urma caruia m-am ales cu o groaza de probleme si idei la care sa reflectez ... la ce a fost, la cum este, la ce va fii...daca va mai fii ...

p.s.
Felicitari tuturor concurentilor aflati la startul competitiei.
Felicitari castigatorilor. Felicitari administratiei baltii si arbitrilor.
Iohan, insanatosire grabnica si evita bautura, ca ai un copil de crescut.

George,esti omul caruia i se datoreaza poate 90 % din reusita concursurilor crapiste efectuate la noi.Ca absolut toti iti recunoastem acest merit,nu cred ca mai are vreun rost.Se stie din start ca in momentul in care este scris George Iorga ca arbitru,sef sau orice implicare are,acel concurs va fi cu siguranta unul high class.Am fost obisnuit cu asemenea concursuri si vreau sa raman asa :wink:
Nu toate ne ies in viata asa cum vrem noi si fi sigur ca acele zile care tocmai au trecut,a fost o cumpana ptr multi dintre noi.Pasiunea ptr acest sport ne duce catre niste culmi putin intelese de majoritatea celor care nu au habar de fenomen.
Restul e CanCan.....

Avatar utilizator
Victoras Petcu
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1912
Membru din: Joi Mai 31, 2007 22:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de Victoras Petcu »


FELICITARI RAZVAN GARCEA SI COSMIN !!!
FELICITARI OCUPANTILOR LOCULUI 2 SI 3 !!!
FELICITARI TUTUROR CONCURENTILOR !!!
FELICITARI ORGANIZATORILOR !!!
FELICITARI ARBITRILOR !!!
Victoras Petcu

RB Baits
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 794
Membru din: Dum Oct 03, 2010 10:30

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de RB Baits »

Inca o data felicitari pentru participanti castigatori arbitrii organizatori!

In lumea asta mica multi dintre noi am facut greseli asemanatoare cu cea lui Iohann si am suferit consecintele intelegand sa nu mai repetam.
Sunt alaturi de Iohann ca si pe balta unde fizicul nu m-a ajutat sa ma tin dupa el sa il duc in stand!

Radu Badica

Avatar utilizator
Cristi Y
pescar de competitie
Mesaje: 2597
Membru din: Mar Ian 11, 2005 22:33

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de Cristi Y »

RazvanG scrie:Fiecare dintre noi a facut iuresh cel putin o data in viata la bautura si aici ma refer la baieti
:D :D :D :D :D :D :D :D

body scrie:In lumea asta mica multi dintre noi am facut greseli asemanatoare cu cea lui Iohann si am suferit consecintele intelegand sa nu mai repetam.
la tine era tentativa de crima prin innecare :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
CAPUL PLECAT SABIA IL TAIE

Nini
Mesaje: 545
Membru din: Mie Mai 30, 2007 8:52
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de Nini »

Felicitari tuturor participantilor si mai ales arbitrilor care au rezistat pe acea vreme !
Felicitari castigatorilor !
Felicitari organizatorilor !

ps:
Iohan este un om deosebit, care ca a avut un moment de blackout.
Sper sa se insanatoseasca repede si sa se gandeasca la familie.
Va avea mult de muncit pentru a da uitarii acel "disc" plin de bunatati.

Avatar utilizator
Faraon
Mesaje: 502
Membru din: Lun Iul 04, 2011 17:47
Puncte: 0
Localitate: voluntari

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de Faraon »

Felicitari Razvan Garcea si Cosmin!
Felicitari Florin Murgeanu,Mircea Samoilescu si Leonte Liviu!
Felicitari Burcea Ionut, Narcis Ulan si Badita Ionut!
Felicitari Virgil Zait si coechipierii!
PRO Team ®
Ali Motaz
Life For Angling
ViceCampion National 2016

equinox
Mesaje: 118
Membru din: Vin Mai 13, 2011 8:23
Puncte: 0
Localitate: Comarnic, jud. Prahova

Re: Desfasurare Boiliesmania 2013

Mesaj de equinox »

M-am hotarat greu sa scriu deoarece risc sa supar ceva lume si nu prea imi sta in fire.Am fost mandru ca am avut ocazia sa particip la un concurs cu "staif" in lista lunga de concursuri ce se organizeaza in momentul asta in Romania.Si inca sunt si sper sa mai pot participa!Dar.....sa o luam in ordine...:
- se incearca cu disperare sa se creeze un regulament care sa egalizeze standurile de pe Tancabesti....s-au incercat de-a lundul timpului mai multe variante...varianta asta BEST 5 ,2 manse cu schimbare de locuri este de departe cea mai nefericita primavara si toamna cand tenul nu conteaza.Ai sansa sa treci pe la Pilhan,Vaci 1 sau Avicola 1 ,necanibalizata de Bodo....intri pe podium....restul sunt cotizanti platitori...carne de tun, indiferent cat de valoroase sunt echipele.La concursul asta s-a vazut asta foarte clar.Daca se mergea totusi pe varianta calitate-cantitate ar fi intrat si alte echipe in calculul pentru podium,echipe care treceau pe la P0,Gorgan,St.Gorgan,Vaci3,Planet,Scaldatoare s.a.m.d. si ar fi insemnat ceva si pestii prinsi in sect.B...asa toata lumea astepta cu ochii mari tragerea de pe sect A sa vada daca are vreo sansa.Sunt curios cum ar fi aratat clasamentul daca se mergea pe sistemul calitatate-cantitate.Departe de mine gandul de a minimaliza meritele castigatorilor.Ii felicit sincer si sunt onorat ca am putut pescui alaturi de ei.Probabil ca va ramane ideea...nu iti place regulamentul...nu participi.
- am fost uimit de incalcarea flagranta a regulamentului...pct 8,9,10 parca...mai ales cel referitor la circulatia masinilor pe timp de noapte...era meci sau nu era....circulatie mai dihai ca pe DN1.Pai ce peste sa mai prinzi tu la P 2,Rapa,P1 in conditiile in care toata noaptea se frasuie jeep-urile cu motoarele turate la maxim la 25 m de montura ta..mai iese crocodilu de sub plaur?Cum spunea marele Toma Caragiu...Canci!Si prin spate la fel......poti dormi?Canci!Dai apa la moara celor care soptesc ca daca vrei sa faci rost de un peste...... ai putea?Da!Vrei sa vezi meciu'...vino tata pe jos...ca nu mori...sau stai acasa.Permisivitatea asta a asigurat si conditiile incidentului cu Iohann.Daca se respecta regulamentul ....nu se intampla nimic.Cu Iohannn..ar fi multe de spus!Raman totusi fanul lui.
In rest....ii multumesc lui Dan ca a indurat alaturi de mine capriciile Mamei Natura....din pacate cea adevarata nu cea de la Tv.Multumesc Robert si Laurentiu pt.sprijin.
Multumesc George si Lucian.
Multumesc Vlad si Ovidiu.
Sa ne vedem cu bine la concursurile de la anul!
Gelu....pescuim si noi?!!

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”