Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Încuiat
bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de bogdan5 »

Eu nu am fost decit un participant .
da bre, da' talica matale esti pescar de competitie si le este ciuda, basca ca esti si afemeiatic si te mai imbraci si in rosu. Cica te-au vazut pe 7 iunie la mitingul Bucharest Pride... :D
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de Iacob Cristian »

popescu59 scrie:O simpla lamurire pt Iacob Cristian.
Cind vi la un concurs accepti ce a sabilit organizatorul fara sa faci nici cel mai mic comentariu, daca e ceva care nu iti convine nu te inscrii . Ai avut cel mai bun loc de pe balta Lazar dar tu ai vrut sa ai stuf in fata ca asa are toata lumea :lol: Acel loc nu are stuf in fata are stuf la 40 m in st , dar tu ai vrut in fata. Ti -a m oferit varinta simpla daca nu iti place locul sa faci schimb cu mine care aveam stuf in fata dar ai refuzat, ti-am oferita varianta sa iti dau banii inapoi daca nu iti PLACE CE LOC AI TRAS , nici asta nu ai vrut . Dupa 3 zile de pescuit si vazind ca nu ai prins decit 1 peste ai dus barcuta peste cei din stinga fara sa intrebi macar oameni daca e vre-o problema . AI SPUS CA VREI SI TU STUF IN FATA :lol: Eu ti-am spus frumos sa facem schimb de stand ca sa ai stuf in fata si iar ai refuzat , asa ca solutie pentru tine nu a existat , tu vroiai si tu stuf in fata :lol: :lol: :lol: Dupa care ai inceput sa ma ameninti ca tu esti de la clubul Senzor si o sa vad eu ce o sa patesc :lol: :lol: M-am speriat atit de tare incit nu am mai pescuit .
Dar am invatat ceva de la tine , daca nu imi convine locul tras voi cere si eu un loc cum au alti de pe balta mai norocosi decit mine care sa imi placa mie nu ma intereseaza ce a stabilit organizatorul eu platesc aceasi suma si vreau si eu cel mai bun loc care sa imi placa mie. :lol: :lol: Deci pe MV2 trebuie sa mi se dea si mie ponton chiar daca trag pe C , la Tincabesti sa mi se dea un loc precum Nae si Sec chiar daca trag Dinamo si toate astea findca am platit si eu aceasi suma .Cam asta ai cerut tu la acest concurs .
Problema a fost foarte simpla nu te-ai adresat cui trebuie , Nu eu am fost organizator , citeste topicul concursului si vezi cine a organizat concursul si cui trebuia sa te adrezezi tu :lol: :lol: Eu nu am fost decit un participant .
Mai Nae .In primul rand stii si tu ca si cei de langa mine ca ne-am contrat de cand a inceput concursul.Ai venit de la inceput si ai inceput sa tipi,ca sa facem schimb de locuri daca nu imi place locul .Pai cum sa fac schimb cu tine ,asta am tras ,pe ala pescuiesc.Ala e un loc bun,toti o stiu,dar daca poti pescui in dreptul tau ,in fata.
Minti cu nesimtire ,cand ai zis sa imi dai banii inapoi ??????Cum nu ai fost tu organizator ??? Tie personal ti-am dat banii ,bai baiatule,tu ai facut tragerea la sorti ,tu ai fost miezul ,nu ai zis ca tu ai angajat arbitrii,fotograf.... ?????
Cat despre faza cu sperietura,ca te-am amenintat ,ca te-ai speriat si nu ai mai pescuit.........esti jalnic.
Unde ai mai pomenit tu sa vin la un concurs si sa nu am voie sa pescuiesc in dreptul meu,toti cei care au fost pe balta au vazut asta .Erau colegii tai din Alexandria pe 13 si trebuiau sa pescuiasca pe 12,cam asta a fost treaba???????
Ai fi putut sa zici ca a fost o greseala de marcare ,sa incerci sa indrepti ceva ,nu sa tipi la noi ,daca nu ne place locul sa facem schimb cu tine,sau sa ne zici ca nu stim sa pescuim.Poate nu stim dar trebuie sa avem aceleasi sanse ca toate echipele prezente.
Inca odata cand ai zis ca ne dai banii inapoi ???????Ca eram 3 echipe in 20 mp si toti au asistat la discutie,inclusiv arbitrii .si asta nu la sfarsit,in prima ora de concurs.Chiar nu as vrea sa mai intru in polemica cu tine dar daca tot o tii langa ,o sa iti raspund cu aceiasi moneda.
ps:astazi la plecare ne-am intalnit cu domnul Sebi,care si-a cerut scuze situatia aparuta,desi dansul nu a avut nici o implicare.

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de popescu59 »

CEI MAI MARI TREI PESTI-Balta LAZAR - ALEXANDRIA

CONCURS DE PLANTAT CU VAPORASUL
----------------------------


Organizator - Administratia BaltI Lazar

Durata concursului - joi ora 12. - duminica ora 12

Daca si acum mai ai ceva de comentat esti chiar jalnic tu . Scrie clar si raspicat cui trebuia sa te adresezi , asa ca scuze
Ai tras cel mai bun loc de pe balta si nu ai stiut sa te folosesti de el , acum dai vina pe stuffffffffff :lol: :lol: :lol: Organizatorul delimiteaza standurile si cei care trag locurile le trag numai si numai la noroc , dar tu vroiai sa pescuiesti pe stuf in fata . Locurile de pescuit aveau 50m tu vroiai loc de pescuit de 250 de m ca asa vrei tu . Aveai locul de pescuit de la mal spre plaure si peste plaure din st . ala erea locul de pescuit care avea 60-70 m nu la 250 m cu vroiai tu sa ai stand de pescuit.Ai fost penibil oricum , tu vroiai stuf in fata :lol: :lol: cum avea toata lumea nu in stinga cum avea locul tau de pescuit , tu devenisei din participant ORGANIZATOR .Daca te adresai cui trebuia poate rezolvai cum vreai tu cu stuf in fata :lol: :lol:Te-ai trezit dupa 3 zile de pescuit ca sa pescuiesti peste cei din stinga si asta numai dupa ce ai vazut ca au prins ei 2 pesti , pina atunci nu te-a deranjat nimic :lol: :lol: :lol:
Pentru mine subiectul este inchis , daca te preocupa pescuitul si aveai ce trebuie suta la suta cistigai acest concurs , cum au facut cei din dreapta ta , si-au vazut de pescuit cu ce trebuie acolo si au urcat pe podium.

.Rog un moderator sa inchida acest topic .

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de gabi1 »

.Rog un moderator sa inchida acest topic .
E topicul tau sau nu-ti convine "directia"...
Nu mai esti pe vremea lui ceausescu cand erai obligat sa spui doar ce le convine unora.
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Avatar utilizator
mihai.sava
Mesaje: 331
Membru din: Lun Dec 12, 2011 18:21
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de mihai.sava »

Cristi asa se intampla cand participi la concursuri organizate de anonimi,te bagi in cocina si te mananca porcii....
C.S. CARP ZONE

viorel doloc
pescar de competitie
Mesaje: 1327
Membru din: Mar Iun 26, 2007 20:59
Puncte: 0
Localitate: SIBIU

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de viorel doloc »

Buna seara.
Felicitari tuturor participantilor si in mod special castigatorilor!
Toata stima pentru dl. Sebi, care ne-a asteptat miercuri seara, oferindu-ne cazare gratis, o vorba buna, etc...un OM, sa-l pui la suflet!
Multumim tuturor celor implicati in administratia acestei balti, inclusiv d-lui Doru!
Multumim echipei de arbitrii si in mod special lui George, om de mare caracter, asa cum il stim cu totii!

Si acum sa revenim....sunt prea obosit si extrem de suparat, dar incerc sa mai scriu cateva randuri...
Toata lumea stie ca esti esti jalnic Nae!!!!
Acum, zici ca n-ai fost organizator, dar cine a facut directiile de pescuit, cine a scris pe Crapmania despre concurs, cine s-a ocupat de premii, etc.?
Am venit tocmai de la Sibiu pentru a participa la un concurs in care toti pescarii au "drepturi" egale...pescuit plantat, in fata la stuf/plaur , dar noi standul 12 am pescuit pe jumatatea baltii, pentru ca asa ai trasat tu directiile de pescuit!
Prin ceea ce ai facut, ti-ai batut joc de munca oamenilor care se ocupa de acea balta, de promovarea ei si la cum arata, la cat se munceste si se investeste acolo, e pacat sa vina un "neica nimeni" sa strice totul!
Toata lumea care a venit la noi in stand, de la administratorul baltii si pana la pescarii care frecventeaza balta, au ramas surprinsi de directia noastra de pescuit, pe mijlocul baltii...doar tu, in prostia ta, crezi ca ai facut bine...."FERICIT OMUL BANAL, EL NU POATE SPUNE DECAT BANALITATI"
Nu te obosi sa-mi raspunzi, o sa-ti dau "ignore".
Carp Passion

tonny
pescar de competitie
Mesaje: 1015
Membru din: Dum Apr 11, 2010 9:44
Puncte: 0
Localitate: Alba Iulia

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de tonny »

Pe balta Lazar Nae face legeaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:
===Toth Stefan Anton===
=All4carp=

Avatar utilizator
gabi1
Veteran
Mesaje: 4787
Membru din: Joi Sep 16, 2010 19:23
Puncte: 0
Localitate: Gura Oborului

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de gabi1 »

tonny scrie:Pe balta Lazar Nae face legeaaaaaaaaa :lol: :lol: :lol:
Dinu Paturica in carne si oase, ...
"Azi oamenii cunosc preţul fiecărui obiect si valoarea nici unuia."
"Nu refuza ajutorul imbecililor; pentru a rămâne sus iți trebuie unanimitate". :-)

Iacob Cristian
Mesaje: 369
Membru din: Lun Apr 23, 2012 16:33
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re:

Mesaj de Iacob Cristian »

mihai.sava scrie:Cristi asa se intampla cand participi la concursuri organizate de anonimi,te bagi in cocina si te mananca porcii....
Asa e Mihai,aici ai dreptate.
popescu59 scrie:CEI MAI MARI TREI PESTI-Balta LAZAR - ALEXANDRIA

CONCURS DE PLANTAT CU VAPORASUL
----------------------------


Organizator - Administratia BaltI Lazar

Durata concursului - joi ora 12. - duminica ora 12

Daca si acum mai ai ceva de comentat esti chiar jalnic tu . Scrie clar si raspicat cui trebuia sa te adresezi , asa ca scuze
Ai tras cel mai bun loc de pe balta si nu ai stiut sa te folosesti de el , acum dai vina pe stuffffffffff :lol: :lol: :lol: Organizatorul delimiteaza standurile si cei care trag locurile le trag numai si numai la noroc , dar tu vroiai sa pescuiesti pe stuf in fata . Locurile de pescuit aveau 50m tu vroiai loc de pescuit de 250 de m ca asa vrei tu . Aveai locul de pescuit de la mal spre plaure si peste plaure din st . ala erea locul de pescuit care avea 60-70 m nu la 250 m cu vroiai tu sa ai stand de pescuit.Ai fost penibil oricum , tu vroiai stuf in fata :lol: :lol: cum avea toata lumea nu in stinga cum avea locul tau de pescuit , tu devenisei din participant ORGANIZATOR .Daca te adresai cui trebuia poate rezolvai cum vreai tu cu stuf in fata :lol: :lol:Te-ai trezit dupa 3 zile de pescuit ca sa pescuiesti peste cei din stinga si asta numai dupa ce ai vazut ca au prins ei 2 pesti , pina atunci nu te-a deranjat nimic :lol: :lol: :lol:
Pentru mine subiectul este inchis , daca te preocupa pescuitul si aveai ce trebuie suta la suta cistigai acest concurs , cum au facut cei din dreapta ta , si-au vazut de pescuit cu ce trebuie acolo si au urcat pe podium.

.Rog un moderator sa inchida acest topic .
Stiu Nae ca tu esti pescar,daca trageai locul meu rupeai tenii in dos.Bai baiatule tu minti ca un copil de 10 ani ,cu o nerusinare iesita din comun.Tu ai impresia ca tipand si vorbind urat cu oamenii te crezi mai destept decat ei.CAND AI PROPUS SA NE DAI BANII INAPOI ??? DUPA 3 ZILE AM VENIT SA TE INTREB DE LOC SAU DUPA PRIMA ORA DE CONCURS AI VENIT LA NOI CU ARBITRII ?
Poti ruga pe orcine sa inchida acest topic,stai linistit ca se pot deschide altele,nu e tarlaua ta de la tara sa ne dai afara cand vrei tu .

Avatar utilizator
adi_gorosss
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Mai 31, 2014 12:09

Re: Desfasurare - Cei mai mari 3 pesti - balta Lazar

Mesaj de adi_gorosss »

Buna dimineata la toata lumea. Zic eu ca a fost un concurs frumos, au fost unele probleme, ca peste tot de altfel, iar vina pt probleme este impartita, si ar trebui sa ne-o asumam. Eu spre exemplu am gresit ca nu am insistat sa nu se bage in concurs ultimele locuri de pe balta (16, 17, 18) care nu aveau nimic: nici priza, nici umbra, nici ponton ca lumea, nici lumina la ponton, nici foisor ca restul, doar apa mica sub 1m si agatatura peste tot. In rest a fost distractie si voie buna, CATALIN DAVIDESCU, CUMNATUL LUI si NEA SANDU super baieti, super atmosfera; multumiri mari lui Doru si lui Sebi pt frigider si priza care au ajuns la noi cu un efort supra omenesc. Multumesc si baietilor de la standurile 4 si 6. Nae, si tu ar trebui sa recunosti ca ai gresit, iar organizator sau cel ce s-a implicat cel mai mult ai fost tu si nu Sebi. Mentionez pt toata lumea: Sebi si Doru nu sunt pescari!, iar delimitarile nu le-au facut ei. Eu insumi ti-am spus de mai multe ori ca nu faci bine, Nae. Oamenii tari sunt cei ce recunosc ca gresesc, fa si tu asta Nae.

senzor planet
Încuiat

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”