DESFASURARE CONCURS MOARA VLASIEI

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
George-Alexandru
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 1705
Membru din: Mie Dec 06, 2006 14:44
Puncte: 0
Localitate: Bucharest

Mesaj de George-Alexandru »

felicit si eu ocupantii podiumului si ceilalti participanti.organizarea a fost ok din toate punctele de vedere .vremea intradevar capricioasa,in prima zi am facut plaja la soare ,in a doua ne/a batut vantul de ne rupt iar diminetile asternea un strat de gheata peste tot echipamentul .in rest pestele a preferat zonele cu apa mica din zona padurii si din zona malului opus unde doar standurile 8-20 au avut posibilitate de lansare si nadire .cine a avut posibilitatea sa dea si a ales acesta varianta a avut numai de castigat .in zona sectoarelor noastre 1-8 sa mers in mare parte bara la bara pestele doar traversand acea zona .eu unu ieri am cedat lupta vazand ca zona nu poate produce mai mult si normal ca am pierdut teren in fata celor de pe standurile 1 si 2 care au continuat in acelasi ritm si in fata standului 5 care dupa ce ieri ,dupa ce echipa vecina de pe 6 a abandonat au reusit ca la cantarul de dimineata sa aiba 22 de crapi din care 2 nu au fost punctabili.din punctul meu de vedere nada nu a avut un cuvat greu de spus avand in vedere ca ocupantii podiumului au dat pe lucruri diferite ci mai mult a contat zona in care sa ales sa se pescuiasca.asta este parerea mea despre acest frumos concurs care sa desfasurat si inca odata felicit organizatorii si participantii si nu in ultimul rand dl PETCU VICTOR care a facut posibila desfasurarea acestui concurs si doborarea momentana :lol: a unui record.

vijeliosul
Mesaje: 311
Membru din: Lun Feb 20, 2006 1:26
Puncte: 0
Localitate: balta
Contact:

Mesaj de vijeliosul »

nu am participat ca si concurent :lol: ...am facut gantere cu peste o tona de peste de calitate :twisted: si nu in ultimul rand am participat la "dezmatzul" final :wink: la care din pacate nu am mai avut loc in "rezervor" pentru pastrama. :cry:
prind cat prind si cand nu mai prind inseamna ca am secat lacul :)

Vizitator

Am avut dreptate!!

Mesaj de Vizitator »

Bravo baietzi!!!

Felicitari Nae Felicitari Maty (pescari duri care pe orice vreme de 6-7 ani de competitzii comfirma din nou reala lor valoare)

Felicitari Ghitza Felicitari Micutzu (pescari cu experientza greu de invins si pe vreme buna si pe vreme rea)

Felicitari pentru noul val de pescari tineri si cu perspectiva.

Felicitari pentru organizare am fost pe balta si pot sa spun ca standurile aratau impecabil.


PS Am pariat pe Nitzu si pe Maty am castigat cu Maty



Radu Badica

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

desfasurare concurs moara vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Multumesc A.P.C.R. reprezentata prin Dul CORNEL ROSIORU si VLADUT MATEIANU care au facut ca acest concurs sa fie un concurs foarte reusit.Multumesc tuturor concurentilor care prin prezenta lor au contribuit la realizarea acestui concurs si care au indurat trei nopti foarte friguroase. Multumesc concurentilor care au reusit sa doboare recordurile nationale la concursurile de 72 de ore si 96 de ore.Multumesc tuturor celor care s-au aratat interesati de acest concurs fie la fata locului fie pe acest site si felicitari tuturor concurentilor pentru capturi ,in special celor care s-au clasat pe locurile 1-3,dar mai ales lui MATY si lui NAE BADULESCU(LOCUL 1) precum si celor care au relizat recordul la captura cu 15,27 kg. PASTE FERICIT TUTUROR si sa ne vedem sanatosi la toamna cind va garantez ca se vor reusii noi recorduri.

PETCU VICTOR
Mesaje: 119
Membru din: Mar Feb 06, 2007 18:39
Puncte: 0
Localitate: Moara Vlasiei

Mesaj de PETCU VICTOR »

Multumesc dlui FLORENTIN IUGA (OTV) care este prezent mereu cu camera la asemenea evenimente.

Gabi Tomulescu
Mesaje: 1008
Membru din: Sâm Feb 25, 2006 23:12
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Gabi Tomulescu »

Foarte disputat concursul....
Imi pare rau ca nu am putut fi acolo..din ce s-a vazut de acasa se simtea parca tensiunea in care erau concurentii..unii pentru ca nu prindeau cum si-ar fi dorit iar altii, care desii prindeau, erau urmati inde'aproape de echipele adverse.
Super misto..iar daca pina acum s-au auzit numai vorbe de lauda inseamna ca toata lume e multumita..
Felicitari organizatorilor dar mai ales concurentilor care au facut din acest concurs unul de elita...
The One Team Romania
Event Promoter IBCC

Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa »

Adevarat concurs de anduranta. FELICITARI!

A inceput emisiunea lui Florentin pe OTV - Moara Vlasiei
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
bogdan adrian
Mesaje: 165
Membru din: Mie Dec 13, 2006 15:05

Mesaj de bogdan adrian »

a fost al treilea concurs la care am participat si pot sa spun ca am o mare satisfactie ca am ocupat locul trei, dar in acelasi timp o parere de rau ca nu am reusit marea performanta, cu toate ca am avut un coechipier de nota 20 care a pus mult suflet in acest concurs si pentru el imi pare rau ca nu am reusit locul 1, deoarece spre final ne-a tradat vremea si apa care a crescut.In final a fost un concurs de la care am invatat multe si totodata vreau sa felicit inca o data toti concurentii pentru devotament ,tinand cont de vremea dificila, dar si premiantii cit si pe organizatori. PASTE FERICIT SI CRISTOS A INVIAT

Avatar utilizator
Cezar Bibu
Mesaje: 553
Membru din: Lun Ian 10, 2005 10:34
Puncte: 0
Localitate: Ploiesti

Mesaj de Cezar Bibu »

Felicitari concurentilor, si mai ales, cistigatorilor ! La ce conditii au fost, zau ca n-a fost de loc usor !

Se pare ca a mai aparut, nu stiu cum se face, dar tot pe linga Bucuresti, un nou carpodrom ! :wink:

Felicitari se cuvin si d-lui administrator, balta arata f bine si va capta in viitor o mare atentie...

Avatar utilizator
Dan Marinita
Pescar de competitie
Mesaje: 600
Membru din: Lun Feb 12, 2007 10:54
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Mesaj de Dan Marinita »

Am sa incep cu felicitari pentru: APCR care a organizat acest concurs ,patronului balti Petcu Victor pentru aceasta bijuterie de balta,si nu in ultimul rand participantilor la concurs, dar si invingatorilor.A fost un concurs reusit si cu multe rasturnari de situatii(aspiranti la podium).Lupta pentru podium sa dat pana in ultimul minut al concursului.Am ramas putin mahnit de cei care au abandonat concursul nu cred ca asta era ultima solutie.Poate alta data cine stie.Acum asteptam alt concurs si privim cu atentie in urma cu ce sa gresit aici.Un castig pentru pescarii de crap ca a apatut in circuit o noua balta( poate urmeaza sa se introduca in calendarul competitional si aceasta balta)vom vedea.SARBATORI FERICITE SI PACE IN SUFLET va doresc tuturor. :)

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”