Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Vali Vesa
pescar de competitie
Mesaje: 2971
Membru din: Vin Ian 21, 2005 15:59
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Vali Vesa »

Ai dreptate Andrei, dar nu poti sa aduni, din greseala, un peste de pe o fisa odata incheiata.
Clubul Sportiv Ovidius Constanta

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

De aceea se fac de 2-3 ori calculele, ptr a indeparta orice urma de indoiala...sau greseala ! Tot de aceea, fiecare peste are greutatea scrisa si in cifre si in litere, iar martorul semneaza obligatoriu pe foaie ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de George Slave »

Am si eu o intrebare ... :?:
Cum este atunci cand joci fotbal 90 de minute,se termina meciul cu scorul de 2-1 pentru tine,arbitrul fluiera sfarsitul jocului.valideaza rezultatul....spectatorii pleaca acasa,si dupa 2 ore afli ca ai pierdut meciul ...ca nu a vazut arbitrul ...ca era ceata..??????
Senior Crap Club

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

In cazul de fata, la cum pui tu intrebarea, arbitrul sunt eu, organizatorul. Si eu nu imi aduc aminte sa-ti fi comunicat la sfarsitul concursului ca esti castigator, George. Tu ai aflat de la jucatorii din teren, spectatori, chibiti...ce vrei tu. Dar nu EU (organizatorul) . Eu am anuntat public clasamentul final, dupa ce am facut personal calculele.De cateva ori. :wink:

PS Iar daca iti aduni singur pestii de foaia ta, vei observa ca va rezulta exact aceiasi greutate.
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de George Slave »

Eu spun in felul urmator
Daca eu stiu ca am 2-1 joc altfel..logic nu ?Daca Cristi Matei spune ca greseala s-a facut la 213 kg asta inseamna ca a fost marti seara sau miercuri.....nu trebuia sa stiu si eu ? Si spun asta pentru ca eu vineri, dupa cantarul de dimineatta aveam avans de 16-17 kg,iar daca stiam ca am un avans mai mic sau nu aveam.....NU mai primeam la mine in stand 3 arbitri,plus un martor,plus Vlad Parfene,plus Victor Tarus pentru a face poze o ora,dupa care Cristi Dragne sa stea aproape o ora cu un peste in apa ca nu-si revenea si poate era mai multa liniste si mai prindeam un peste sau doi si asta era treba.
Poate acum am fost destul de clar.
Senior Crap Club

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Cristi Matei »

Georgica greseala s-a datorat schimbului de arbitrii datorita problemelor pe care le are Nea' Cici in familie si in plus datorita imbolnavirii acestuia. acum este in spital cu o problema la rinichi, o raceala probabil mai puternica. cand a preluat nea' Cornel fisa de la Nea' Cici ultimul peste era cel de 10.63 pe care l-a adunat din nou cand a facut totalul.

greseala nu a putut fi observata decat in ultima zi si doar datorita regulii impuse de organizator ca la diferente f mici sa se calculeze fisele din nou. nimeni nu se astepta sa fie vreo diferenta ci doar sa confirmam ca asa este ca intre voi sunt cateva sute de grame.

daca Vladut nu ar fi fost cinstit si ar fi vrut sa faca o magarie - o facea, dar in ciuda faptului ca este prieten cu tine, esti membru in clubul unde este presedinte - a procedat corect si a identificat greseala.
daca pe fisa ta de arbitraj aparea altceva decat pe cea oficiala atunci puteau exista discutii, dar fiind implicat in recalcularea fiselor iti spun ca totul a fost o greseala umana pe fondul unui schimb in urma unui eveniment nefericit.

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Vladut Mateianu »

Corect George, Cristi a expus foarte corect problema. Sper ca nu acest aspect a dus la renuntarea ta la concursuri, si stiu sigur ca am dreptate.
In fine, felicitari inca o data ptr rezultat, scuze ptr greseala arbitrului meu si sa ne vedem sanatosi la partide amicale.... :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
cornelserbu
Veteran
Mesaje: 4167
Membru din: Dum Oct 16, 2005 19:01
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de cornelserbu »

George Slave scrie:Eu spun in felul urmator
Daca eu stiu ca am 2-1 joc altfel..logic nu ?Daca Cristi Matei spune ca greseala s-a facut la 213 kg asta inseamna ca a fost marti seara sau miercuri.....nu trebuia sa stiu si eu ? Si spun asta pentru ca eu vineri, dupa cantarul de dimineatta aveam avans de 16-17 kg,iar daca stiam ca am un avans mai mic sau nu aveam.....NU mai primeam la mine in stand 3 arbitri,plus un martor,plus Vlad Parfene,plus Victor Tarus pentru a face poze o ora,dupa care Cristi Dragne sa stea aproape o ora cu un peste in apa ca nu-si revenea si poate era mai multa liniste si mai prindeam un peste sau doi si asta era treba.
Poate acum am fost destul de clar.
george, ai perfecte dreptate, ai pierdut pe gresala altuia, iar acum trebuie sa te multumesti cu niste scuze si sa inghiti tot felul de crize de rinichi si mai stiu eu ce din partea unor arbitrii care nu si-au facut corect datoria...nu la sfarsitul concursului trebuiau sa faca recalcularea ci la sfarsitul fiecarei zile, iar daca punem putin mintea la contributie cum a incercat vali vesa, ne dam seama ca nu se ajungea aici cu fisele autocopiative, una pentru fiecare cantar, nu se ajungea aici :wink:
Ultima oară modificat Lun Mai 23, 2011 19:17 de către cornelserbu, modificat 1 dată în total.
Cornel Serbu
Friends Carp Team

Avatar utilizator
George Slave
Mesaje: 168
Membru din: Dum Aug 19, 2007 13:57

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de George Slave »

@ cristi
sa-ti raspund punctual
1.nu-i doresc lui Nea Cici decat insanatosire grabnica si rezolvarea problemelor de familie in cel mai fericit caz posibil.
2.problema cu schimbarea nu este problema mea,eu daca fac schimbare la mine in echipa pescuiesc cu mai multe lansete ?
3.de ce zici ca greseala nu putea fi observata decat in ultima zi ? poate fisele alea trebuiesc revizuite in fiecare seara .... :wink: ca 10 kg uite ce poate face.Sunt 2 arbitri la 9 standuri
4.de cinstea si corectitudinea lui Vladut nu m-am indoit niciodata,nu are nici o relevanta ca suntem prieteni si ca este presedintele clubului din care fac parte,pentru ca una este una si alta este alta :wink:
5.sunt de acord cu tine ca a fost vorba de o greseala umana.

@vladut
Multumim pentru felicitari(cred ca este a-patra-a oara cand ne feliciti) :)
Greseala arbitrului tau cred ca nu ne poate impiedica sa iesim la alte partide amicale impreuna.
Vezi ca una mi-ai promis-o cu 3-4 saptamani in urma...... :wink:
Senior Crap Club

Avatar utilizator
Cristi Matei
pescar de competitie
Mesaje: 1246
Membru din: Dum Sep 23, 2007 20:44
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Desfasurare Crapmania ed a 9-a Tancabesti

Mesaj de Cristi Matei »

Ai dreptate George la toate punctele de mai sus, dar tine cont si de cele 30 de extracantariri la orice ora din zi si noapte pentru ten sau peste mai mare de 15 kg. eu inteleg ca ai fi jucat altfel daca ai fi stiut, dar gandeste-te ca putea fi invers si sa fi tu cel care castiga in urma recalcularii. pe viitor sper ca aceste greseli sa dispara si sa invatam din cele intamplate. oricum, pentru mine echipa voastra este cea care a dat o lectie de pescuit pe un loc la care nu se astepta nimeni.
PS: nea Cornele nu ai fost acolo. sa stii ca baietii care arbitreaza isi fac treaba corect si cinstit.

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”