Desfasurare Cupa Bila 2 12-14 mai 2017

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Bila 2 12-14 mai 2017

Mesaj de petre iulian »

:wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Bila 2 12-14 mai 2017

Mesaj de petre iulian »

petre iulian scrie:Felicitari tuturor participantilor !!
Felicitari organizatorului si administratiei baltii .

O balta frumoasa , curata si ideala pentru competitii . Cu inca cateva tone de peste mare sunt sigur ca poate intra repede in topul baltilor .Se vad investitiile mari care s-au facut la aceasta balta si administratorul baltii ne-a promis ca rezolva cu pestele mare :wink: .

Balta pare destul de echilibrata cu `maluri intre 110 si 180 metrii , substrat tare , fara agataturi si alte `nenorociri sun apa . Cand o sa creasca si salciile plantate la fiecare ponton se rezolva si problema cu umbra ....o investitie la inceput de drum care sper sa continue si in 2-3 ani sa se `bata cu baltile consacrate .Personal cred, la cum este configuratia baltii si la cine este in spatele investitiilor .... o sa intre repede de topul baltilor . Lipseste deocamdata exact cheia succesului ..... cateva tone de peste + 8 kg si 80-100 pesti + 15 kg :wink: .

Felicitari inca odata pentru balta si speram sa auzim cat mai curand de un nou concurs .

ps. e bine sa botezati balta cu un nume nou ... toti care aud cuvantul `BILA' confunda cu alta balta care este vai de mama ei ... :D
--------

Referitor la eliminarea unei echipe de la noi pentru peste mort , eu consider ca a fost prea drastica masura luata dar acoperita total de regulament . A fost un regulament la care am fost de acord toti cu el si arbitrul sef aplica ce scrie in regulament . E bine pe viitor sa mai schimbam acest regulament cu pestele mort , ca nimeni nu vine sa omoare vre-un peste cu vointa ... Se intampla , am patit si eu in alte competitii dar avand experienta am dres-o repede aruncand pestele in apa pana sa vina cantarul . Propun la peste mort sa plateasca dublu contravaloarea lui de piata si depunctarea cu X kg ...o masura mai omeneasca ...
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”