Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Avatar utilizator
pista bv
Mesaje: 209
Membru din: Lun Noi 24, 2008 19:59
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de pista bv »

Felicitari Energy Bv ! Va salut din Germania! :D
Balazs Istvan

TAMPA D
Mesaje: 145
Membru din: Lun Iul 04, 2011 6:51
Puncte: 0
Localitate: Cluj - Napoca

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de TAMPA D »

Teo faci ce faci si te autodepasesti la fiecare postare. FELICITARI
FELICITARI CASTIGATORILOR
FELICITARI CARPING CLUB - FELICITARI CRISTI RUDEANU

Avatar utilizator
gor965
Moderator
Mesaje: 14706
Membru din: Vin Mai 25, 2007 17:04
Puncte: 0
Localitate: Calarasi

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de gor965 »

teo44 scrie:Asta a fost Cupa Rig prin diafragma mea.
Sunt convins ca se putea mult mai mult dar atat a fost cu putinta, mi-a scapat faptul ca acest concurs a fost o simulare a CN cu impuneri de regulament CIPS-FIPS, "am sarit un pic calu" dar in limitele regulamentului si cu acordul arbitrilor am parasit de cateva ori standu pentru reinoirea stocului de PVA (multumesc Tata Nitu) si asa am surprins si cateva alte standuri.
Eu personal am solicitat cu o saptamana inaite prin mail SC Rig Service sa isi dea acordu in mediatizare fotojurnalistica a acestui concurs, fara costuri financiare, doar sa ma acepte in staff dar am primit ignor.
Superbe fotografii !!! :P ...si pe cat sunt de frumoase pe atat de neinteles este pozitia organizatorului priviind mediatizarea pe net a concursului ! :?
Varga sa fi fost din fier...ce brand aveam !!!
George Iorga
Imagine

Avatar utilizator
teo44
Mesaje: 808
Membru din: Lun Apr 18, 2011 11:26
Puncte: 0
Localitate: Brasov
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de teo44 »

gor965 scrie:Superbe fotografii !!! :P ...si pe cat sunt de frumoase pe atat de neinteles este pozitia organizatorului priviind mediatizarea pe net a concursului ! :?

Multumesc George, daca a m fi fost impreuna la acest concurs pe partea de mediatizare, informare (clasamente) concurenti in staduri si fanii de acasa, nu cred ca ar mai fi fost loc de comentarii negative despre aceasta simulare a CN.
La capitolul informare concurenti in satanduri si realizarea clasamentului au fost sub asteptari fata de realizarile facute intr-un timp atat de scurt. Nu vreau sa fiu rau dar am simtito pe pielea mea si am vazut cu ochii mei cat neprofesionalism au avut la acest capitol, cred ca e lipsa de experienta.

Avatar utilizator
mazare
Mesaje: 73
Membru din: Joi Mai 05, 2011 7:42
Puncte: 0
Localitate: BRASOV

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de mazare »

teo44 scrie:Felicitari castigatorilor eitiei cu nr 11 a cupei rig si primei editii pe lacul 2 Corbu, o pista de concurs unde totul este la superlativ.
Multumesc Vali Martoiu pentru invitatia de a fi in mijlocu vostru si alaturi de voi intr-o echipa a lotului CS Energy Carp Brasov.
Multumesc Mihaiu Adrian si Bogdan Munteanu ca ati avut incredere in mine, un novice in concursuri de pescuit la crap.
in numele clubului multumesc TEODOR DRAGAN pentru toate pozele frumoase facute si multumesc in numele echipei pt tot ajutorul acordat chiar daca ai fost novice cum spui tu cel putin am vazut clar ca ne-ai ajutat cum ai putut si ti-ai dat silinta sa faci totul cat mai bine si chiar ti-a reusit
Succesul nu este cheia fericirii. Fericirea este cheia succesului. Daca iti place ce faci, vei avea succes

BOGDAN MUNTEANU

***CAMPION NAȚIONAL 2012 ***
***CAMPION NAȚIONAL 2017***
*** CC CORBU ***

Avatar utilizator
pharaoh
pescar de competitie
Mesaje: 1174
Membru din: Mar Aug 03, 2010 16:12
Puncte: 0
Localitate: Constanta
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de pharaoh »

Super pozele! Felicitari!
Marius Sârbu

Avatar utilizator
vioril
Mesaje: 627
Membru din: Vin Aug 06, 2010 13:18
Puncte: 0
Localitate: mihailesti

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de vioril »

Sincere felicitari atat castigatorilor cat si participantilor !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Despre balta Corbu 2 , despre administratie , despre organizare , etc , nu pot decat sa spun JOS PALARIA , meritati tot respectul si un loc cat mai fruntas in topul baltilor din Romania . FELICITARI !!!!!!!!!!!!
catch & release DOAR DACA E CAZUL

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de Vladut Mateianu »

Felicitari ptr poze Teo ! Ne fac sa simtim competitia ca si cum am fi fost acolo ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

Avatar utilizator
gabisandu
Pescar de competitie
Mesaje: 990
Membru din: Dum Iul 29, 2007 14:23
Puncte: 0
Localitate: Piatra Neamt

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de gabisandu »

Frumoase pozele. Ai facut o treaba excelenta.

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Rig - Corbu - 17-20.Mai.2012

Mesaj de marin laurentiu »

felicitari castigatorilor!!!
felicitari tuturor participantilor !!!
cat despre organizare,cu mici carente,asupra carora voi reveni, totul a fost la superlativ, incepand cu festivitatea de deschidere si incheind cu festivitatea de premiere...administrarea lacului extraordinara,drumuri de acces f bune,standuri de pescuit impecabile dotate cu tot ce este necesar: terasament din piatra concasata,dupa ce s-a spalat de la acea ploaie,puteai sa mergi in ciorapi si nu te murdareai :wink: (din ce am inteles ,au fost transportati,nivelati si tasati peste 60 000 de metri cubi de piatra :shock: ),cabana de lemn cu 2 paturi,masa cu 3 scaune si umbrela cu deschidere de 4 metri...,o populatie piscicola mai mult decat suficienta,avand in vedere imensa suprafata a lacului, zic eu ca s-a prins extraordinar de bine :wink: ,cu un plus ptr capetele de sector...aici ar trebui mare atentie la grile :wink: , si nu in ultimul rand un concurs cu multe premii substantiale,practic cred ca e singurul concurs cu fondul de premiere ce a depasit suma incasarilor :wink:...am trait s-o vad si p-asta in romania :mrgreen: ,aviz amatorilor :mrgreen: :roll:
revenind la minusuri,ptr ca nu-i asa? doar D-zeu e perfect :wink: as mentiona urmatoarele:
-o lipsa crasa de actualizare a informatiilor reprezentand clasamentul...au fost concurenti care nu stiau nici la festivitatea de premiere pe ce loc au terminat...
-piste de pescuit inabordabile...pontoanele au fost amplasate in peretele de stuf,iar stuful care inainta in apa mai mult decat pontonul a fost cosit sub suprafata apei...practic exista o perie de stuf sub apa care inainta undeva pana la 10 m-cazul standului nostru, sau chiar 20-30 de metri in alte standuri.am pierdut f mult peste din acest motiv...
-excesul de zel a celor de la paza ,meniti sa controleze concurentii inainte de plecarea din stand...numai ideea in sine,de a fi tratat ca un potential infractor,cu toate ca participi reprezentand un club respectabil in romania mi se pare penibila,dar am inteles si chiar nu am avut nimic de comentat sa deschid porbagajul,hardtop-ul,lada frigorifica sau gentile voluminoase...dar sa deschizi fiecare gentuta sau buzunar al gentilor mi se pare exagerat...mi s-a deschis chiar si o punga stransa la gura, in care erau o pereche de pantaloni,o perche de chiloti si 2 perechi de ciorapi folositi...jenant... :oops: ...ar trebui mai multa ...maleabilitate , purtam insemnele unui club de pescuit la crap ,si chiar daca nu ne ridicam la potentialul financiar al..altora,totusi nu santem muritori de foame :wink: ...
facand abstractie de aceste mici neajunsuri,as putea afirma fara nici un fel de exagerare :
aceasta editie a cupei RIG,din punct de vedere organizatoric a ridicat la un alt standard,pescuitul de competitie la crap din romania... :wink:
FELICITARI ORGANIZATORILOR!!!
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”