Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
Madalin Dirla
Pescar de competitie
Mesaje: 2194
Membru din: Sâm Oct 04, 2008 9:45
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de Madalin Dirla »

Felicitari Irinel, Laur si Adi pentru locul 2 pe sector si captura!
Felicitari tuturor participantilor,fotografului,arbitrilor si a organizatorului.
Si eu sustin cele spuse de IOHANESTI :D !!!

Vasilica Baboieru
Mesaje: 500
Membru din: Dum Feb 07, 2010 19:51

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de Vasilica Baboieru »

Sustin calitate-cantitate
vreau sa pescuiesc in ape limpezi

Avatar utilizator
musaro adriano
Mesaje: 154
Membru din: Lun Ian 10, 2005 21:14
Puncte: 0
Localitate: torino/ploiesti

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de musaro adriano »

Felicitări castigatorilor si toți participanți.
Felicitări pentru Captură si merci pentru poze frumoase. Numai bine
RESPECT, Musaro Adriano

Avatar utilizator
popescu59
Pescar de competitie
Mesaje: 2432
Membru din: Joi Noi 10, 2011 9:56
Puncte: 0
Localitate: Buc

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de popescu59 »

Sustin tot ce a spus Johann , dar va rog sa retineti ca nu veti gasi mereu 33 de echipe pe sistemul cantitate calitate pentru toate concursurile si in cazul asta vor fi participanti mai putini si automat taxe mai mari sau premii mai mici .Pe linga pescarii de competitie consacrati vor participa si alte echipe si usor usor poate se vor intruni 33 de echpe pe calitate cantitate.Nu trebuie neglijati nici cei care doresc doar calitate si asa trebuie facute concursuri pentru ambele stiluri . Cine doreste doar calitate participa la concursuri cu calitate cine doreste si calitate si cantitate participa la concursurile calitate cantitate.Si asa se impaca ambele stiluri de pescuit in concursuri.
Felicitari tuturor premiantilor ai acestui concurs.
Am reusit in sfirsit sa inteleg de ce spun majoritatea pescarilor consacrati ca daca nu ai cel putin 25 la suta noroc nu poti cistiga .

Avatar utilizator
iohann
Partener Crapmania.ro
Mesaje: 3183
Membru din: Dum Noi 01, 2009 11:06
Puncte: 0

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de iohann »

Remus Munteanu scrie:Intr-adevar concursurile cantitate-calitate sunt cele mai echilibrate.
Cred ca Vladut trebuie sa ajunga la un consens cu fratii Parfene sa schimbe regulile si sa reuseasca sa faca concursuri echilibrate.
PS.Iohann
Foarte curios am fost sa vad ce faceti voi pe Planet,ca noi am fost acolo la Crapmania si ne-au ''ómorit'' optarii..

macar voi ati gasit locul cum era, noi am gasit un jihad :lol: :lol: :lol: (un loc devastat,dar cu un peisaj frumos)
stiam ca n-o sa facem fata, le-am spus colegilor ca maxim 1-2 pesti mari o sa luam, dar se pare ca in peste 50 de pesti, n-am avut nimic sarit de 9kg...

Daniel D
Mesaje: 304
Membru din: Dum Noi 25, 2007 18:51
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de Daniel D »

Si eu sustin sistemul cantitate/calitate insa acest tip de concurs nu-l exclude pe altul. Hai sa vedem ultimele 2 concursuri importante de pe Tancabesti, Crapmania si Cupa Seniorilor.

Consider ca in aceste conditii , in care crapul nu a "colaborat" ......nu stiu....datorita faptului ca a fost in bataie, datorita plaurului rupt, datorita poate somnilor astia de pe Tancabesti care sunt parca mai multi si mai rai ca niciodata, astfel de concursuri sunt binevenite. A fost, intr-adevar o provocare sa reusesti sa prinzi nu neaparat 5-7 pesti mari, nu neaparat crapi.....ci SA-I PRINZI. Felicit echipele castigatoare ( atat la Crapmania cat si acum) ,echipele care s-au adaptat conditiilor , care au vazut ca nu pot prinde crap si au schimbat pe ten. Mai luati in calcul faptul ca eram la concursuri de pesti mari, si multi ne chinuiam sa luam un ciortan sa facem numarul de pesti.
Una peste alta sunt provocari si eu consider ca asta inseamna sa fi pescar: sa te adaptezi conditiilor de pescuit....sa-l pacalesti atunci cand e greu de pacalit.....sa sti sa prinzi si carp si ten....si mare si mic cand e nevoie, in orice conditii. In final astfel de concursuri nu fac altceva decat sa contureze un pescar cat mai complet.

Totusi , in locul lui Vladut ,as face 2 lucruri in concursuri de acest gen:
- as mari numarul de pesti......intr-adevar 5 pesti mari , ii poti face si cu ajutorul bulanului. 8-10 ar fi mai greu.
- as face schimbare de locuri la jumatate concursului . Nu putem exclude norocul/ghinionul de aici, insa se diminueaza mult sau se pierde in favoarea calitatii pescarului.
Reteta e simpla, toti o stim, toti o laudam. E reteta "Boilesmania"
Aaaaa, as mai face un lucru :D .....nu m-as lasa de ele . Ar fi pacat, deoarece din punctul meu de vedere , organizarea lor este impecabila.

Inca o data felicitari castigatorilor, felicitari organizatorilor.....thanks for pictures George :)
Nume utilizator schimbat din Dani D

Avatar utilizator
Vladut Mateianu
CS SENZOR
Mesaje: 18915
Membru din: Sâm Ian 08, 2005 20:23
Puncte: 0
Localitate: BUCURESTI
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de Vladut Mateianu »

Multumesc Dani, dar locul meu este printre voi, pescarii..asta am facut toata viata (pana cand m-am apucat sa organizez concursuri :D ) si asta o voi face si din 2014 incolo.....
Dar va asigur ca voi lasa in urma mea o echipa demna sa reprezinte numele Senior si Senzor, o echipa condusa de George Slave, George Iorga si Nea Cici ! :wink:
CS SENZOR

http://www.snz.ro
http://www.crapmania.ro

"Studiati trecutul, daca vreti sa divinizati viitorul." - Confucius

tranis
Mesaje: 200
Membru din: Mie Mai 04, 2011 22:24
Puncte: 0
Localitate: brasov

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de tranis »

pana una alta a castigat BRASOVUL !!!!!

sa ne aducem aminte : la cocurenti , sarut la concurenti!!!!!!!!!!!
OHABA TEAM BRASOV

tranis
Mesaje: 200
Membru din: Mie Mai 04, 2011 22:24
Puncte: 0
Localitate: brasov

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de tranis »

tranis scrie:pana una alta a castigat BRASOVUL !!!!!

sa ne aducem aminte : la cocurenti , sarut la concurenti!!!!!!!!!!!
vino si tu vino si tu la bautura ca DACA nu te pup in gura mereu , mereu.....
OHABA TEAM BRASOV

marin laurentiu
Mesaje: 626
Membru din: Mie Ian 31, 2007 20:57
Puncte: 0
Localitate: bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Seniorilor 2013

Mesaj de marin laurentiu »

multumim tuturor pt felicitari..
felicitari castigatorilor si tuturor participantilor :!:
felicitari organizatorilor :!:
multumim brigazii de arbitraj si bineinteles lui george ptr minunatele fotografii

ps: despre ce CANTITATE/calitate vorbim cand 17 echipe din 30 nu au reusit sa prinda(nici) 5 pesti :?: ...la crapmania daca nu puncta tenul cred ca situatia era si mai grava in conditiile in care trebuiau 7 pesti :wink:
doar cand vom taia ultimul pom,vom asfalta ultima palma de pamant si vom prinde ultimul peste,vom realiza ca nu putem manca...bani

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”