Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Concursuri de crap. Anunturi, regulamente, inscrieri, desfasurare, clasamente, foto, concluzii.

Moderatori: Ivan Petre Paul, odoctee, Irinel Nitu

Scrie răspuns
claudiupascu
Mesaje: 361
Membru din: Mar Iul 14, 2009 22:55

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de claudiupascu »

TAXI scrie:
sorinmunteanu scrie:Ce revenire ???? Ca ați dat dimineata 11 kg din 6 Pești prinși toată noaptea ... Sa fim serioși . Oricum meritați felicitați pentru strategie si pentru asta va felicit
Te-as ruga sa fi mai atent si sa nu iei munca unei echipe in ras.La cantarul de dimineata am dat 127.27 kg,iar la pranz 52.27 kg,deci matematic in ultimile 14 ore de concurs 180.14 kg si nu 11 kg.
Poate ne confunzi cu echipa de pe standul 9 pe care ii felicit pentru locul 3 obtinut.
Poate ar fi bine să ne spui cum au reuşit colegii voştri în aceleaşi 14 ore sa prindă doar treizeci de kg?Sau mai bine spuscum a-ţi reuşit voi sa-i tăiaţi în ultimele 14 ore având în vedere că stânga o aveau liberă din motivele spuse mai sus?

cristian75
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 14, 2014 19:30

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de cristian75 »

claudiupascu scrie:
TAXI scrie:
sorinmunteanu scrie:Ce revenire ???? Ca ați dat dimineata 11 kg din 6 Pești prinși toată noaptea ... Sa fim serioși . Oricum meritați felicitați pentru strategie si pentru asta va felicit
Te-as ruga sa fi mai atent si sa nu iei munca unei echipe in ras.La cantarul de dimineata am dat 127.27 kg,iar la pranz 52.27 kg,deci matematic in ultimile 14 ore de concurs 180.14 kg si nu 11 kg.
Poate ne confunzi cu echipa de pe standul 9 pe care ii felicit pentru locul 3 obtinut.
Poate ar fi bine să ne spui cum au reuşit colegii voştri în aceleaşi 14 ore sa prindă doar treizeci de kg?Sau mai bine spuscum a-ţi reuşit voi sa-i tăiaţi în ultimele 14 ore având în vedere că stânga o aveau liberă din motivele spuse mai sus?
Eu am avut un dubiu de la inceput ca miroase a blat asta vrei sa spui si tu, nu?

Avatar utilizator
sorinmunteanu
Mesaje: 90
Membru din: Mar Mai 28, 2013 16:06
Puncte: 0
Localitate: barlad
Contact:

Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de sorinmunteanu »

TAXI scrie:
RazvanGB scrie:
TAXI scrie:
sorinmunteanu scrie:Ce revenire ???? Ca ați dat dimineata 11 kg din 6 Pești prinși toată noaptea ... Sa fim serioși . Oricum meritați felicitați pentru strategie si pentru asta va felicit
Se pare ca tu faci parte din echipa de pe standul 7,te-as ruga sa fi mai atent.Voi ultima noapte a-ti avut liber sa dati si spre standul 8 deoarece echipa de acolo nu mai aveau nici o sansa si au scos 2 lansete din apa si nu au mai pescuit pana dimineata.
Fire intinse la urmatoarele concursuri.
Echipa de pe standul 8 nu a mai băgat 2 lansetele din mijloc afara in urma ruperi firelor de pe 16 tamburi pe parcursul a 3 zile, cand le-am scos le-am scos fara înaintașii.
Cand o sa distrugi firul de pe 16 tamburi din cauza agataturii pe care o ai aproape de malul de vis-a-vis si afara este timpul cum a fost sambata seara si tu nu mai esti in cărți, atunci sa te vad ca stai in ploaie si muncești .
Pana atunci nu cred ca e cazul sa comentam de ce am avut doar 2 lansete timp de 5 ore (03:00-8:00am) in apa .
Stânga si dreapta erau aruncate in apa (oricum nu reușeam sa luam malu, dar e alta discuție ).
Daca voi aveați pentru ce sa stați in frig si ploaie , nu vad rostul pentru care am fi procedat la fel si noi (pus fire pe mulinete+înaintașii+legat ace+++) cred ca sănătatea este mai importantă decât orice altceva ...

Oricum munca băieților de la 4carp este demnă de apreciere, jos pălăria! mai ales Ghiță !
Si indiferent cine câștiga oricum nu ne interesa ... nu aveam nimic de câștigat nici de la unii nici de la alți ...
Acest comentariu era destinat Razvane pentru cel ce comenta probabil alt concurs,ca am luat 11 kg spre final.Am fost la voi pe stand si stiu ce culoar greu aveati.Sti ca si discutam la un sprit despre asta.Eu ma refeream ca el sa nu mai rada aiurea ca si asa nu a fost incurcat la pescuit,si sti ca ma refer la strategia cu blocatul.Felicitari pentru ca ati rezistat si voi alaturi de noi pe o asa vreme.
...nu comentam alt concurs si nici de pescuit nu avem cum sa pescuim in standul 8 pentru ca la fel ca si ceilalți participanți noi pescuiam conform unui regulament , dar sa lăsam discutile asa cum sunt si sa nu murdarim forumul cu niste minciuni , problema nu ai înțeles-o de la început asa cum am spus-o eu . Dar ma rog Acu e in zadar .....am vazut la standul 9 cel puțin 6 Pești puși in miciog toată noapte si ați reușit sa dați impresionanta cantitate de 11 kg din cel puțin 6 Pești . Oricum va felicit ... Eu nu fac afirmații sa promovez nimic , asa ca am mai mare credibilitate fata de tine .... Sa ne vedem sănătoși

Avatar utilizator
sorinmunteanu
Mesaje: 90
Membru din: Mar Mai 28, 2013 16:06
Puncte: 0
Localitate: barlad
Contact:

Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de sorinmunteanu »

Si vad ca pana la urma se pare ca au fost chiar 3 echipe green Lake asa cum le-am spus colegilor mei din primele ore de concurs .....numai voi puteți sa faceti 11 kg din 6 Pești iar celălat echipa vecina sa facă 130 kg din 8 - 9 pesti prinși .

bogdan5
pescar de competitie
Mesaje: 1020
Membru din: Vin Iun 20, 2014 18:02
Puncte: 0
Localitate: 44°26′7″N 26°6′10″E

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de bogdan5 »

French Cancan...hai,poalele-n cap! :lol: :lol:
Crede în cel ce caută Adevărul,
Fereşte-te de cel ce l-a găsit.
(A.Gide)
Sinceritatea nu te lasa fara prieteni. Ii triaza.

cristian75
Mesaje: 7
Membru din: Mar Oct 14, 2014 19:30

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de cristian75 »

Eu cred ca au fost 23 de echipe Green Lake, toate impotriva voastra !
Sa terminat concursul de 1 zi si tot nu realizezi ca ai fost doar la un loc de a prinde podiumiul, mda...frustrant !

AndreiD
Mesaje: 28
Membru din: Vin Mar 07, 2008 7:02

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de AndreiD »

TAXI scrie:Felicitari tuturor participantilor.
Multumim Iohan pentru organizare.
Multumim Florin Masu pentru gazduire.
Multumim arbitrilor pentru corectitudine si munca depusa.
Special multumesc colegilor de echipa 4 Carp-George Alexandru si Iulian Petre pentru ca am avut ocazia sa fiu in aceeasi echipa cu voi.Am vazut ce inseamna munca de echipa cu profesionistii.Se pare ca nada voastra iar au luat toate premiile pe Peris.Locul 1+captura care au folosit Magnum-felicitari.Locul 2 si 3 care au folosit 4 Carp.Multi credeau ca nu mai merge aceasta nada dar s-au inselat.Ramaneti nr.1 pe piata.Pe aceasta vreme o asa revenire ce am avut noi mai rar.Pacat ca unele echipe au plecat sau altii au scos sculele din apa sa lase loc altora sa dea pe 2 locuri.Chiar daca ai sanse mici trebuie sa lupti pana la capat.Noi am reusit si am dovedit pe acea vreme caineasca ca se poate.
George Alexandru si Iulian Petre-iar a-ti fost corecti si a-ti dat nada pe balta echipelor ce v-au solicitat chiar daca erau concurenti-si au luat locul 1.
Un concurs cu adevar frumos si nebun.
Nebunule care esti.... :lol: :lol: :lol: :lol: Ce revenire de senzatie ai avut :lol: :lol:

Iti canti ode singur. Haahahaa

Dan Draguloiu
Mesaje: 658
Membru din: Lun Apr 29, 2013 17:53
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de Dan Draguloiu »

sorinmunteanu scrie:Si vad ca pana la urma se pare ca au fost chiar 3 echipe green Lake asa cum le-am spus colegilor mei din primele ore de concurs .....numai voi puteți sa faceti 11 kg din 6 Pești iar celălat echipa vecina sa facă 130 kg din 8 - 9 pesti prinși .
Este asa frustant cand pierzi…….crede-ma ca stiu mai ales ca pe standul 18 pe care am fost acum am fost si la Carp Fest si unde am castigat….
Trebuie sa ai taria sa aplauzi pe cei care merita pentru ca au muncit, au recuperat si au prins podium(pana la urma s-au batut intre ei, au fost unii sus iar ceilalti au tars si au revenit, nu dau nume ca ii cunoaste toata lumea).
danezu
Nume utilizator schimbat din drdan

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de petre iulian »

Buna `dimineata :shock:
Abia acum m-am trezit :D
A fost un concurs foarte greu si am fost solicitat la maxim .La final nu mai puteam nici sa stau in picioare de oboseala acumulata .Am avut ghinion sa cadem doua echipe Green Lake una langa alta si sa ne luptam intre noi pe aceleas strategii ,nadire etc etc. Daca era o echipa mai slaba avam sanse reale la locul 1 . Am impartit practic pestele si a fost destul de dificil sa facem diferenta..... singura diferenta am facut prin experienta :wink: . Discutam cu George in ultima seara ,ca singura noastra sansa este sa faca o greseala echipa cealalta si asta a si facut :wink: . In a 2- a noapte am gresit noi si ne-a costat asta dar in ultima noapte au gresit ei si culmea ca am facut aceleeas greseli ambele echipe :oops: . A fost o lupta `interna intre membrii fondatori ai clubului si membrii care au invatat de la noi mare parte din ce stiu acum. Am nadit la fel ,am pescuit la fel si in ultima zi eram la o diferenta de doar un kg :shock: . Felicitari Alex -Ghita -Radu pentru cum ati pescuit pe acel stand .....era sa-i faceti pe `batrani :lol: :lol: . Discutam noi unde ati gresit :wink:

Felicitari tuturor participantilor ,felicitari celor care au ocupat locul 1 de pe un stand de care fugeau la tragere toti (inclusiv eu ), felicitari pentru organizare ,felicitari echipei de arbitraj .

Multumesc lui nea Cici pentru standul extras :D ... de frica sa nu mai trag 13 a tras el pentru noi si la ordine numarul 8 si la stand numarul 8 :lol: .

ps. Taxi noi nu comentam rezultatele altora si nici cum pescuiesc altii :wink: . Pe banii lui fiecare e liber sa faca ce vrea :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

Avatar utilizator
petre iulian
Pescar de competitie
Mesaje: 4345
Membru din: Mie Dec 13, 2006 12:23
Puncte: 0
Localitate: Bucuresti / zona Pantelimon
Contact:

Re: Desfasurare Cupa Toamnei - Hermes Peris-2015

Mesaj de petre iulian »

Navis Carpo scrie:Felicitari tuturor participantilor care au rezistat pana la final.
Respect Green Lake pentru corectitudine in spiritul competitiei.
---------

pai nu `auzi ca am facut blat :lol: :lol: :lol: .
Tu ai facut echipa cu mine si cu Ghita si ne cunosti mai bine :wink:
Membru Fondator al Clubului Sportiv Green Lake

senzor planet
Scrie răspuns

Înapoi la “Concursuri de Pescuit”